Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állatvédők! A boltokban árult...

Állatvédők! A boltokban árult élő halak kínzásáért fel szoktátok emelni a szavatokat?

Figyelt kérdés

Az áruházakban található akváriumokban nagyon összezsúfolva tartják a halakat, csoda hogy meg tudnak mozdulni. Nem beszélve arról, hogy ha valaki vesz belőlük egy halat, sokszor élve teszik bele a szatyorba, mondván: friss maradjon. Ezt a műveletet karácsony előtt az egyik csatorna híradóján is láttam, amikor a karácsonyi halfogyasztásról volt szó: mutatták, ahogy mozgott a hal, s úgy csomagolták a kedves vevőnek.


Ezen miért nem háborodik fel senki?


2016. dec. 29. 12:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ja és még egy dolog, elfogadja az ember, hogy valaki vega, de szerintem túlzásokba nem kell esni. Ahogy írtad, hogy ha vendégségbe mész, előtte eszel otthon. Hát ne is haragudj meg, de ettől nagyobb bunkóságot a vendéglátóval szemben el sem lehet képzelni. Vagy te mit csinálsz közben míg a többiek esznek? Újságot olvasol? Vagy csak nézed őket? Ha én lennék a vendéglátó, biztos elzavarnálak, megkérdezném hogy büdös amit főzök, vagy mért nem eszel ha már meghívtalak?

Én azt gondolom, hogy minden embernek vannak olyan szokásai, amiket fontosnak tart. De ez soha nem mehet el addig, hogy ezt a másik emberre ráerőltessük, vagy hogy a másik embert megsértsük vele.

Szép dolog vegának lenni, s becsülöm azokat, akik ezt be tudják tartani, de mégiscsak vannak olyan helyzetek, amikor ennek nincs helye. Egy vendégségben például igazán félretehetnéd ezt az elvedet. Nem kell hányásig enned a disznópörköltből, de ha szedsz egy keveset s megeszed az illem kedvéért, nem fogsz belehalni, hidd el.

2016. dec. 29. 15:34
 12/20 Duenna ***** válasza:
0%

10-es kérdező!


:D Na látod, mondom én! :D Aki igazán szereti az állatot, az nem eszi meg a húsát! Nézd meg a krisnásokat: tartanak tehenet az állat tejéért, gyönyörű, egészséges teheneik vannak, de az állat elpusztulásakor eltemetik a tehént a tehén-temetőbe. Csak úgy, ahogy a kutyatartók a kutyákat haláluk után. Erről beszélek. :)

2016. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Duenna ***** válasza:
0%

"Én azt gondolom, hogy minden embernek vannak olyan szokásai, amiket fontosnak tart. De ez soha nem mehet el addig, hogy ezt a másik emberre ráerőltessük, vagy hogy a másik embert megsértsük vele."


És akkor ez mi?


"Ha én lennék a vendéglátó, biztos elzavarnálak, megkérdezném hogy büdös amit főzök, vagy mért nem eszel ha már meghívtalak?"


Ez a másik ember végtelenül bunkó megsértése. Ugyanis ha egy ember elmegy egy ismeretlen helyre vendégségbe, és a vendéglátó megsértődik azon, hogy a vendége azért nem eszik, mert az vegán, akkor az a vendéglátót minősíti. Én ilyen helyről azonnal távoznék.

2016. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem vitatkozom Veled többet, amint látom, fölösleges. Úgy teszel, mintha nem értenéd hogy mit akarok mondani. Te csak maradj meg továbbra is abban a kis utópisztikus világodban, egészségedre!
2016. dec. 29. 16:42
 15/20 Duenna ***** válasza:
0%
:)
2016. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

olvasom a hozzászólásokat, de sok butaság hangzik el...

attól, hogyha 1-200000 ember nem eszik húst, attól még ugyan úgy vágnák őket, mert van aki ebből él... ebből következik, hogy csak az ára esik valamennyit, ami még nagyobb fogyasztást enged meg a húsfogyasztóknak és így előbb-utóbb visszaáll az egyensúly.

Nem lehet kivenni, amit az emberiség kezdete óta használ az ember, ezek a szánalmas próbálkozások, belemagyarázások a hús hatásaiba semmit nem fognak érni, mert a vizet se tudnátok elvenni az embertől kedves állatvédők.

egyébként én sem támogatom, hogy pár állat ki van jelölve simogatásra, pár pedig evésre... ebből kifolyólag aki csinál nekem kutyából szalonnát, attól szívesen el is fogadom ;)

2016. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os vagyok

egyébként a kérdező szemszögéből ha valaki nem eszik vért vallási okokból, akkor majd azt is ráerőltetnéd a véres hurkára, ha csak az van?

2016. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ismét 16-os

Kedves Duenna.

Ha mondasz nekem akkora mennyiségű receptet, ami olyan jó, mint a hús, annyiféle variáció van elkészíthetőségre, mint a húsételeknél, és olyan jó tartósíthatósági módja van(magyarul eláll), mint a hús ....etc akkor szívesen átállok húsról én is a növényekre.


Egyébként szerintem az a legnagyobb probléma, hogy az emberek félnek átállni, mert még nincs kifejlődve ez a 'kultúra' ha sokkal több lenne a választék, esetleg az ezeket ismertető programok, akkor nyilván elterjedtebb is lehetne. Másik meg, nyilván ha tényleg finomak az ételeitek, akkor nem mindenki azt enné a hús helyett?

ha meg tényleg finomak, akkkor nem a ti hibátok esetleg, hogy nem ismerünk róluk sokat? Hisz a ti érdeketek ismertetni, mert úgymond ti veritek a nyálatokat, hogy ez a helyes...


Nem állt szándékomban senkit megsérteni, csak szerettem volna felhívni a figyelmet ezekre az eshetőségekre is :)

További szép napot

2016. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.. egyszer kíváncsiságból megkóstoltam a tofut, mert annyira unszolt egy barátnőm, hogy pedig az milyen finom, és majd meglátom, hogy abban a raguban ott nem is fog hiányozni a hús a tofu miatt. Hát, felcsigázta a kíváncsiságomat és teljesen nyitottan kóstoltam meg... az első falat után már csak a következő volt borzalmasabb, azt hittem elhányom magam, ő meg ki volt akadva, hogy dehát ez tök finom. Egyétek sokat, én maradok a húsnál. Finomabb is, olcsóbb is mint ezek a helyettesítő akármik.


A hal témához: a ponty télen elvermel, ami azt jelenti hogy meghúzza magát a tó fenekén, ahol kedvező neki a hőmérséklet, és ott szépen "áttelel"..és bizony nem sokkal tágasabb az elhelyezkedésük a tóban sem, mint az akváriumban. Csak ott nem 1-2 napot töltenek, hanem egy évszakot. Nabumm..

2016. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nem olvasom végig mert sejtem hogy egy baromság az egész de amíg olvastam megakadt a szemem azon hogy a kérdező nem állatbarát,na akkor Duenna:én csak annyit szólnék hozzá hogy te se vagy állatbarát,gondolj csak bele hogy a te "korpakekszednek" mennyi földet kell megművelni,ha a földön az a több millió ember ilyeneket enne még a fürdő szobában is kukorica nőne,nem az a bak hogy húst eszünk,nem is egészségesebb egy vegetáriánus,a gond itt a nagyüzemi előállítással járó kíméletlen bánásmóddal van,egyszerűen lehetetlen megteremteni ezt a mennyiséget rendesen,ezt be kell látni,viszont van egy jó megoldás az állatkínzás ellen,befogjuk a szánkat és szemet hunyunk,mást nem lehet tenni,ezen még lehet vitázni nap hosszat,de változás alig ha lesz
2016. dec. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!