Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel segíthetnék neki? Hogy...

Mivel segíthetnék neki? Hogy vegyem rá hogy többet egyen és felálljon? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

A kecském beteg. Haszon állatként van tartva viszont én immáron 3 éve lányomként szeretem. Sajnos most nagyon megbetegedett, gyakorlatilag csak csont és bőr, nem bír lábra állni már péntek óta. Volt kint a doki, adott neki injekciót és holnap megint jön. Az emésztésével van baj, hogy pontosan mi váltotta ki nem tudjuk. Vettünk ma neki vitamint, mostmár azt is kapja. Enni is eszik (talán kevesebbet mint szokott de nem sokkal) és vizet is rendesen iszik. Az ürüléke bogyós, de nem annyira száraz mint kéne legyen. Az akarat meg van benne, hogy felálljon, de egyszerűen nem bírja magát. Péntek óta ölben cipelve (nem könnyű...) viszem ki a fűre és vissza a pajtába. Tudom türelem kell, ahhoz hogy megerősödjön, de nem tudom mi mást tehetnék még. Türelmem az van, időm nincs. Az elkövetkező 7 napban muszáj lesz lábra állítanom, de nem tudom hogyan. Az a baj hogy költözünk. Pár hétig be a városba (tőlem fél óra) utána pedig egy másik faluba. Viszont amíg a városban leszünk muszáj itthon tartanom és rábíznom valakire, de egy beteg kecskét akit ölben kell mozgatni ki vállal el? egy egészségessel még megoldom aki legalább magától tud mozogni de így? mit tehetnék? Apa már lemondott róla, az lenne a legegyszerűbb ha meghalna, de én nem tudok lemondani róla. Sok mindent elveszítettem, ő az utolsó. Ha ő is itt hagy, már nincs az az ember aki kiszed a gödörből, mert már nem is fogok akarni felállni. Kész vagyok harcolni érte, ha kell minden nap haza jönni hozzá, áldozatokat hozni. Viszont egyre fáradok (úgy érzem a hétvégén 7 évet öregedtem mellette az aggodalomtól), suliba kell járnom, két hét múlva verseny és egyre jobban kétségbe esek...

Kérlek ha valakinek van valami tapasztalata vagy tippje segítsetek mert nem tudom mit tehetnék még érte...



2017. márc. 6. 16:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na várj, nekem ez most nem tiszta. Azt mondod, 3 éve tiéd az állat, és nem tudod, hogy vemhes-e. Nem tudom mire tartjátok (tej?), és lett e szándékosan berakva (inszeminátorral vagy akár kecskebakot ráeresztettétek?). És ha volt, akkor mennyi idővel ezelőtt? A kecske vemhességi ideje ugye átlag 150 +- 4-5 nap (átlag 5 hónap). Lehet, érdemes lenne tartani egy vemhességi vizsgálatot, mert ha esetleg vemhes, viszont a gida megdöglött benne, és az elkezdett bomlani az anyaméhben, az is okozhat ilyesmit.
2017. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
egész nyáron kint volt a seregben a bakkal össze eresztve, nem tudjuk pontosan hogy mikor termékenyülhetett meg egyáltalán. Látszani nem látszott hogy vemhes már az első vemhességénél sem, ezért nem tudom hogy most egyáltalán az volt e. A doki nem tudta megmondani, pedig kérdeztem. Volt ma is kint, adott egy injekciót az idegek serkentésére és azt mondta ha minden jól megy jövő keddig lábra áll. Ma próbáltam lábra állítani úgy, hogy a hasa alatt össze kulcsoltam a kezem, sikerült és egy kb 5 méteres távot úgy tettünk meg. Nem sok meg tartanom kellett, de már ez is haladás.
2017. márc. 7. 18:56
 13/14 anonim ***** válasza:
Biztatónak hangzik. :) Innentől talán rálép akkor a gyógyulás útjára. Majd meséld el kérlek, hogy mi lett a vége! Most már kíváncsivá tettél, drukkolok értetek.
2017. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

köszönjük :)

én is reménykedem, hogy így nyertünk még időt, s ha már elbírja magát minden sokkal könnyebb lesz neki is nekem is...

2017. márc. 7. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!