Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért hurrog le mindenki, ha...

Miért hurrog le mindenki, ha megemlítem, hogy állatokat szeretnék tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék az állattartással foglalkozni, főleg mangalicában gondolkodom. Ám ha ezt az elképzelésemet elmondom valakinek, rögtön negatív dolgokat vágnak hozzám (nem éri meg, sok a munka vele stb).

Ti mit gondoltok? Tényleg ennyire nem éri meg pár mangalicát (vagy akár más fajta malacot) tartani, felnevelni? Nekem az is elég nyereség lenne, ha nem a boltban kellene megvennem, hanem magunknak tudnám előállítani az egészséges nevelésből származó húst.


2018. nov. 29. 11:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
24/L vagyok
2018. nov. 29. 12:01
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy családot akik mind a fiu mind a lány nagyon szegény körülmények közül jöttek, és szinte semmi végzettségük sem volt.

A fiu ragaszkodott, hogy vegyenek egy lepukkant parasztházat meg, és legyen disznójuk. Mindenki kiröhögte öket, pedig anyagilag is csak persze hitelre ment ez nekik, mert tényleg iszonyat körülmények közül jöttek.

Ahogy gyült a többlet a kamrában úgy jött a család, hogy adjanak nekik, de a fiu mindenért pénzt kért. Hozzá tenném, hogy ugye senki de senki nem segített nekik. Na ez a biznisz úgy beindult, hogy most már hivatalosan egy nagy sertés telepük van és maguk készítik a termékeiket, és minden hivatalos...

A munka rengeteg!!!! De ök ezzel tudtak egy átlagos életet elérni szó szerint a semmiböl....


Mindenképpen csak jól jársz, mert lesz saját bio húsod... Az egyik legfontosabb szerintem a hazai tenyésztés és termelésben, hogy amennyire csak lehet egészséges legyen, mert agyon kezelt ételeket lehet a boltban is kapni, de a bio manapság kincs.

2018. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

https://www.youtube.com/results?search_query=l%C3%A1nyt+mang..


Csak akkor éri meg, ha:


- Van TÖBB MILLIÓD.

- Van helyed a malacoknak.

- Van olcsó táp forrásod.

- Fix szerződésed vágóhíddal.


Nagyanyámék falujában 3-4 család is malacozik, többször beszéltem már velük. Minimum 4-5 anya kell, hogy folyamatos legyen a szaporulat és maguknak vágják és dolgozzák fel, majd adják el a felét, a másik fele meg megy a vágóhídra.

2018. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ebből akarsz megélni, és már az is jó, hogy tudod, hogy mit eszel, akkor jó. De gazdálkodásból megélni nem könnyű. Vagy akkor tényleg minden időt, energiát arra kell fordítani.

Családban is foglalkoztak gazdálkodással, de nemcsak állatokat tartottak, hanem a takarmányt is ők termelték meg. Nincs hétvége, nincs szabadnak, nincs ünnepnap. Az állatokat mindig gondozni kell, mindegy, hogy milyen nap van. Szóval ilyen szempontból tényleg nagyon kemény.

2018. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi baromfit tartunk. Nagyon sok macera van velük, hiszen ólat kell takarítani, hajnalban kiengedni őket az ólból, hogy tudjanak kapirgálni, télen infralámpás fűtésük van stb. de megéri. Már csak azért is, mert nem kell tojást vennünk soha. Akik azt mondták, hogy milyen macerás, meg ők aztán biztosan nem csinálnák, mert fúj, azok most dicsérik a gyönyörű házi tojást, meg a húslevest.

Én nagyon nem szeretem a nagyüzemi állattartást, mert úgy érzem, hogy senkinek nincs joga olyan méltatlan körülmények között tartani egy másik élőlényt, mint ahogy a vágóállatokat tartják.

Ha te kedvet érzel az állattartáshoz és tudsz nekik megfelelő körülményeket biztosítani, akkor vágj bele bátran.

2018. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kemény munka, és nagyon nehéz. A takarmány meg drága- a helyedben azzal kezdeném hogy elviselhető árú takarmányforrás után nézek. Mi ebből a szempontból könnyebben vagyunk, mert magunknak termeljük azt is. De hogy a mérleg másik oldaláról is beszéljek. egyre többen keresik a mangalicahúst. Viszont nem árt ha van állandó átvevőd ha ebből akarsz megélni. Magadnak viszont megéri tartani, a sok munka ellenére is.
2018. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
#5-ös voltam, a többiek látom, hogy nagyüzemben gondolkoznak. Én a magam részéről arra biztatlak, hogy 1-2 malaccal kezdd csak az állattartást, aztán meglátod, hogy neked való-e.
2018. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha úgy gondolod, hogy ezt akarod csinálni, megvan hozzá a tőke, az elhivatottság, akkor persze, vágj bele.

Ne foglalkozz a pesszimista megjegyzésekkel, Te érzed, mihez van benned erő.Ismered a tanmesét a süket békáról? :)

Itt van:

[link]


Ez lesz az a tipikus eset, amikor majd mindenkinek kikerekedik a szeme, aki most le akar húzni, hogy azta.... nekem is ezt kellett volna csinálnom.

2018. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szerintem jó ötlet, amennyiben fenn tudod tartani. Támogatni kellene az ilyen döntéseket ebben az elkéknyelmesedett fogyasztói társadalomban. Sokkal kedvezőbb döntés a tied mind a te szempontodból (nem agyonvegyszerezett állatok húsát enni), mind a környezet szempontjából (az a rengeteg üzletben kapható agyonvegyszerezett húselőállítás borzalmas hatásai miatt). Ha úgy látod, van elég energiád és fedezeted fenntartani, hajrá. Részemről tisztelet jár érte.
2018. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy ez egy kicsit hirtelen ötletnek tűnik, de leszel a feleségem? Az se baj ha férjnél vagy, őt is feleségül veszem. :D


Végre egy nő aki gazdálkodna, felénk ha meglátnak egy malacot és az él akkor azt hiszik az egy ritka kutyafajta. Ha valakinek elmondom hogy egy félreeső kis házat/tanyát vennék ahol állatokat tartanék, akkor ugyan így le akarnak beszélni. Van a Tescoban hús, nem éri meg, sosem hoz pénzt.Nem tudom mi a bajuk, úgy tesz mindenki mintha kemény gazdasági számításokat végzett volna előtte, és kijött volna neki hogy nem éri meg. Olyanok akarnak lebeszélni akinek kutyája nincs, nem hogy malaca. Furcsák az emberek.

2018. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!