Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nőként mikor láttál először...

Nőként mikor láttál először herélést? Másnak is gyomorforgató érzés?

Figyelt kérdés

Fiatal nőként vidékre költöztünk, előtte kutyát macskát láttam csak.kitaláltuk hogy kertes ház van, tartsunk állatokat.Utána szembesültem azzal hogy bizony a fiú állatokat)itt kanoknak vagy kitudja miknek nevezik őket),herélni szokták.Sajnos mi is vettünk disznókat, és volt köztük kan malac is.Átéltem az első herélést, ráadásul több is volt egymás után, meg a disznók se kicsik voltak már, undorító volt.De itt az embereknek ez hétköznapi, akik jöttek segíteni lefogni, azok előtte már pálinkázni átjöttek, kettejük felesége is átjött, és úgy beszéltek arról hogy ki kell herélni a kanokat, mintha a legtermészetesebb dolog lenne.Még a fejem is fát utána, meg hányingerem volt.

Másnak is ilyen élmény volt ez?



2018. dec. 31. 09:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%
Senki nem írta, hogy a falu alkesze végezte volna a herélést, ez csak a válaszokba lett belelátva. A kérdező sem azt írta, hogy ne lett volna humánus a dolog, csak neki magának volt durva - nyilván neki eleve az a kegyetlen, hogy egyáltalán herélnek és mi ennek a módja, nem az érzéstelenítésről van itt szó. Ahogy írták, a disznó mindenképp visítani fog, mert nem hülye állat, neki már az is stressz, hogy lefogják. A kérdező is annyit írt, hogy a segítőknek jó buli a dolog, esznek-isznak, és ő ezt tartja bizarrnak - márpedig vidéken sok helyen ez a szokás. Igen, a pálinka is előkerül, mert egy feles nem árt meg, de kvázi társasági esemény ez is, meg a disznóvágás is. Meg aki segíteni jön, sokszor nem kap pénzt, csak megvendégelik cserébe. Ettől még nem a falu alkesze a szakember.
2019. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem kitörölték a videjót, amit linkeltem?


Egy ősi szakma egy fontos momentuma volt benne:

foggal herélés.


Na én nem vagyok túl finnyás, szeretem a kakasherét a pörköltben, de a foggal herélést még én se vállalnám be.


Kérdező, ugye tudod, hogy mibe töltik a hurkát-kolbászt?

Kinyomkodják a bélből a szart, kimossák és mehet is bele a darált disznó.

2019. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
88%
Masfel honapos voltam, apukam allatorvos, 2 naponta latok herelest, nem nagy cucc. Vagy csak en szoktam meg.
2019. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
92%

7-8 évesen, mikor az első sajàt malacaink születtek. Nekem ott és akkor elmagyaràzták miért ès mi törtènik és hogy így játszhatok tovàbbra biztonsàgban is a malacokkal és ők is egymással. Nekem ezzel nem is volt bajom. De a fogvàgàstól és a vérvételektől mèg mindig rosszul vagyok. Ilyen ez..


Én igazàból megértem a te àlláspontodat is, hogy miért tartod undorítónak. De minimàlis fàjdalom, amit a malac ilyenkor átél, ha nincs rejtett here. Ha egy állatorvos végezte, nem csak egy “falu böllérje”, akkor még kisebb a fájdalma a disznóknak.

És igen, falun(/tenyésztőknél) a herèlés a mindennapok része. Mind a hús íze miatt, mind az agresszió elkerülése miatt szükség van rá, ezért nem szoktak a lányok/nők se megilletődni tőle, meg a férfiak se ellenzik olyan vehemensen, mint pl egy kutya ivartalaníttatását.

2019. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem gyomorforgató, szükséges hogy használható legyen a húsuk. Semmi bajom ezzel.
2019. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%
Én fiukén mondom hogy első herélésen amin voltam egy kb 150 kgks kandisznot herélt ki az állatorvosnéni! Kb 28 éves. Én mmikor láttam hogy felvágja a zacskóját és benyul a golyójáért és kihuzza belőle ugy hogy szorotja közben.. Mert erősen kell fogni hogy kitudja huzni én majdnem elájultam de jol szinleltem szerencsére. Saját magamon éreztem az egészet. De mát mwgszoktam erre szükség van különben ehetetlen a hus. Pedig én faluba születtem. Egyébként én fogtam le az wgyik lábát. Ez perszre altatásban történik ja azt lefelejtettem irni hogy az is nagyon megütött mikor ollóval elcsattintotta a vezetéket. Jo malackorában kiherélni őket mikor kb 15 kgsak akkkr a legkönnyebb él legkomplikácio mentesebb az egész.
2019. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!