Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nőként mikor láttál először...

Nőként mikor láttál először herélést? Másnak is gyomorforgató érzés?

Figyelt kérdés

Fiatal nőként vidékre költöztünk, előtte kutyát macskát láttam csak.kitaláltuk hogy kertes ház van, tartsunk állatokat.Utána szembesültem azzal hogy bizony a fiú állatokat)itt kanoknak vagy kitudja miknek nevezik őket),herélni szokták.Sajnos mi is vettünk disznókat, és volt köztük kan malac is.Átéltem az első herélést, ráadásul több is volt egymás után, meg a disznók se kicsik voltak már, undorító volt.De itt az embereknek ez hétköznapi, akik jöttek segíteni lefogni, azok előtte már pálinkázni átjöttek, kettejük felesége is átjött, és úgy beszéltek arról hogy ki kell herélni a kanokat, mintha a legtermészetesebb dolog lenne.Még a fejem is fát utána, meg hányingerem volt.

Másnak is ilyen élmény volt ez?



2018. dec. 31. 09:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó! Itt a humánumról van szó te idióta! Nem kell kínozni az állatot, azért mert ők spórolak az érzéstelenítőn!

Nem városi picsogásról van szó. Én mindig is a fővérosban éltem, de sok disznó, nyúl stb vágáson vettem részt vidéken, a barbarizmus sehol nem volt

jellemző! Lehető legkíméletesebben próbálták rendezni a dolgokat. Ez amit a kérdezőknél csináltak, állatkínzás. Szadizmus, barbarizmus. Még

akkor is, ha ott ez "elfogadott".


Vagy próbáljuk ki rajtad mennyire kellemes a kis tökeid levágni! Mit szólsz? De utána ne panaszkodj itt a GYIK-en!

2018. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
Akit zavar, ne nézze. Nem szép látvány, tény, de szükséges. Jobb helyeken azért érzéstelenítik, fertőtlenítik és csak szolidan nyisszantanak. Jó hír, hogy próbálkozások folynak a "kanszag" szelekcióra, így az adott tenyészállat nem örökíti tovább. Plusz vakcinát is fejlesztgetnek ellene.
2018. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk Tojásrántottával sütik meg a tököket :)

Én nem eszem belőle, mert (tanyasi létemre) nem nagyon eszem húst egyáltalán. Levágom az állatot, elkészítem, csak nem szeretem a húst.

Muszáj a kismalacokat herélni, csak a tenyészállat maradhat ivarosan. Aki ezzel nem tud megbirkózni, az tényleg ne tartson állatot, vagy egyszerűen ne nézd, amikor csinálják.

2018. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Èn is tartok sertèseket. Nemrèg herèltek, egynèl voltam kint, de szerencsère nagyon jó szakember csinálta:). De mivel irtozom a vèrtől így a többinèl bejöttem holott nagyon kevès vèrzèssel járt. Nálam nincs pálinkázás, meg ivás, mèg disznóvágáson sem. Èn látom el őket, de vágásnál se megyek ki.
2018. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért viselkedtek úgy mintha természetes lett volna, mert természetes. Mindig is az volt, ez velejárója a disznónevelésnek. Ennek ellenére ennek is szabályai vannak, érzéstelenítés és a higiénia biztosítása. Amit itt is mint minden más területen vannak, akik megszegik. A régi öregek erre nem fektettek akkora hangsúlyt, nekem volt nagypapám korosztályából olyan idős ismerősöm, aki vígan mesélte hogy kutyát is úgy heréltek, hogy zsákba rakták, kivágták a hátuljánál és borotvapengével kiherélték....na hát az embertelen.


Nem tudom amúgy hogy nálatok is barbár módon zajlott-e a herélés, lehet hogy teljesen szabályosan érzéstelenítve volt elvégezve, csak neked ez is brutális volt (igen, az érzéstelenített malac is úgy visít közben, mintha a nyakát vágnák, mert fél és nincs megszokva neki hogy lefogják).

2018. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam egy hozzászólásban hogy a falusi parasztok haszontárgykènt tekintik őket. Mèrt amit te a városban megeszel szerinted rózsás èlete volt?? Elmondom neked hogy az èn disznóim minden nap tiszta ólban hajtják le a fejüket nem egy túlzsúfolt telepen. Minden nap kapnak enni, hamarabb mint èn, ès nem fújatom őket minden szarral ès gyógyszerrel mint amit te megeszel. Ha megbetegszik kezeltetem nem úgy mint egy telepen ahol elkönyvelik vesztesègnek ès napjában hullanak el az állatok. Szóval ha vitázni szeretnèl a humánus tartáson hát hajrá. 29\ N
2018. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

Herélést nem láttam, disznóvágást gyerekfejjel, azóta se hevertem ki az élményt. A falusi rokonok kinevettek meg odacitáltak, hogy húzzam meg a fülét-farkát, szerencsét hoz. Nem értették, miért siratom meg. :D

Én emiatt soha nem tudnék vidékre költözni. Nem vagyok vegán, elfogadom a haszonállatok létét és szükségességét (főleg, hogy a korábbi válaszolóhoz hasonló felelős gazdák reményt adnak, hogy van élet a nagyüzemen túl :) ), de én magam sose tudnék segédkezni ezekben a munkafolyamatokban. Nyápic városi lány vagyok, ez van. :)

2018. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ebben nőttem fel (pedig faluban lakom), persze disznóvágást rengeteget láttam. Aztán úgy hozta a sors, hogy állattenyésztőnek és állategészségügyisnek tanultam, na ott aztán láttam mindent. Malac herélés, szarvasmarha műtétek, ellések, törött végtagok, boncolás, stb... Nyilván először nehezebben bírja az ember, de kb. a harmadik alkalomnál már immunissá válsz. Amit én nem igazán értek, az az, hogy hogy érted ezt a mondatot: "De itt az embereknek ez hétköznapi, akik jöttek segíteni lefogni, azok előtte már pálinkázni átjöttek, kettejük felesége is átjött, és úgy beszéltek arról hogy ki kell herélni a kanokat, mintha a legtermészetesebb dolog lenne"


Miért, minek kellett volna történnie? Az megvan, hogy ha a Tescoban odaállsz a húspult elé, akkor több száz hullát látsz, akiket futószalagon öltek le? Majdnem minden, amit a boltban megveszel (tej, tojás, hús), tömeges állattartás és ölés eredménye. Nem javaslom, hogy utánanézz, milyen helyekről származik például a tej, mennyi szenvedésen mennek át a tehenek (megjegyzem NEM MINDENHOL, de a legtöbb helyen). Tudom, mert ebben dolgoztam, tanultam. Szóval mindent összevetve nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, naponta többszáz kiskutyát, kiscicát ivartalanítanak, az állatorvosoknak az is a világ legtermészetesebb dolga. Javíts ki ha tévedek, de mintha lenne egy kis "buta falusi barbár parasztok" beütése a megnyilvánulásodnak. Pedig minden amit megeszel, még a milkacsoki is az ilyen parasztemberek kétkezi munkájának köszönhető. Egyébként valóban vannak gyomorforgató dolgok, de ezt igazából sosem értettem. Vegetáriánus vagyok, pont azért, mert nem akarok hullát enni. Nem, nincs bajom a húsevőkkel, itthon én is megsütöm a rántotthúst a családnak. Szóval ha pl. ennyire undorodsz a heréktől, vagy pl. a vértől, akkor a cordon bleut hogy eszed meg jóízzel?

2018. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
18%

Na akkor még 1x:


ITT senki NEM fogta fel, hogy nem a húsevés/leölés/haszonállat tartás szükségessége a probléma???? Hanem a humánus herélés hiánya?!

A lehető legjobb körülmények biztosítása az első a gazdálkodásban, a humános megoldások, stressz mentes állattartás stb.


Valaki írta, hogy a "falusi paraszt" termeli azt amit megveszünk a városban blabla. Igen, és? Persze, hogy azt veszem, sőt a falusi nénitől a hajnali 6kor levágott egész csirkét, amit itthon 8kor én magam bontok szét stb. De ez nem azt jelenti, hogy a néni 20percig nyiszálja a nyakát, hogy kivérezzen!

Hanem egy határozott mozdulattal elvágja/vagy eltöri. (tehát lehet humánusan is, mint a herélés esetében)


Ha te magadra vetted az írásom, csak azt jelenti, hogy mégse olyan jól tartod az állataid, mint írod.;)

2018. dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Budapesti vagyok, még tizenévesen láttam herélést amikor Szentdénesen nyaraltam rokonoknál. Ők Holstein fríz bikákat tartottak vágásra, és ott nem tojás méretű tököket vitt haza az állatorvos.. Ivászat nélkül, precízen, humánusan oldották meg a dolgot, nagynéném egy korty piát sem engedett ilyenkor, sem disznóvágáson. Engem abszolút nem rémisztett meg a dolog, hiszen tudtam hogy az ivarosan hagyott, nem tenyésztésre szánt hím állat húsa ehetetlen.

Megszoksz vagy megszöksz. Legközelebb a herélést szakember végezze, ne a falu alkesze.

2019. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!