Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy gyíkot lent a...

Találtam egy gyíkot lent a játszótéren, megtarthatom?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék állatkínzó lenni, ezért kérdezem ha pl egy akváriumba berakom, lámpával akkor ott eléldegél?És enni inni mit kell neki adni?Nagyon megkedveltem a kis Salamont :S
2010. aug. 29. 17:59
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

gíkrendőrség :DD ez jó volt :D


tavaly én is tartottam egy kis gyíkot,még május feje fogtam,nekem is nagyon megtetszett de aztan észrevettem hogy szegénynek jobb helye lenne kint a szabadban,mert az való neki,még csak meg sem ette a bogarakat amiket adtam neki :DD meg az volt a baj,hogy egy kicsi ládában tartottam és el tudott szökni :S aztán,biztos nem szállt fel villamosra és ment vissza arra a játszórtérre ahol én fogtam,de biztos jobban érezte ő is magát kint valahol a levegőn :D

ezt csak azért mondtam hogy eggyütt tudjak érezni veled :)

2010. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

fele*


amúgy én készítettem róla képet is :DD

de rég is volt azért már,még én is megváltoztam azóta :S

2010. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

aranyos:) régen én is tartottam gyíkot (5 évesen) egy nagy vödörben, homokban, és kövek közt. Vettünk neki valamilyen kukacokat a horgászboltban és azokat ette. undorító volt:S

Két hétig volt nálunk a kis Csufíí, mert akkor még nem volt kerítésünk, és valamilyen barom kutya éjjel feldöntötte a vödröt, és elszökött az édes :(

Megtaláltuk a nyomait :)De őt nem :.(

Szerettem :)Hány éves vagy?

12L

2010. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
18 múltam :D:D
2010. aug. 29. 18:29
 15/22 anonim válasza:

jó fej a gyík? XD

Jó fej lehetsz:D:D:D

2010. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mindenki jófej héé':D
2010. aug. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

de télleg jófej volt:D

olyan értelmesen nézett és mindig mosolygott, meg kimentem vele erkélyre cigizni a vállamon volt és onnan nézgetett..:( remélem azóta már megtalálta a családját..

2010. aug. 30. 01:17
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem érdekel, hogy védett?

Hát csak reklámozd, hogy védett fajt fogtál be. Majd egy jóindulatú ember szépen feljelent és lehet pislogni mikor a bírságot fizeted. Akkor sem érdekelne?

Menj el egy börzére és vegyél egy hüllőt, bár nem ajánlom mert ilyen hsz után úgy sem maradna életben nálad.

Ha hüllőt akarsz tartani előtte olvass utána a fajnak, csak utána vedd meg, ne fordítva...

2010. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, te senkiházi , látom nem tudsz olvasni írtam ,hogy elengedtem. Az meg hogy feljelentenél azért mert valaki fogott egy gyíkot hát istenem ez a baj , hogy ilyenek az emberek ott ártanak a másiknak ahol tudnak. Okoskodó spicli..Az a gyík ezerszer többet ér nálad:D
2010. aug. 30. 15:40
 20/22 anonim ***** válasza:
A ringben durvul a helyzet. Mellesleg megfogni nem baj, sőt sokat tudhatunk a gyíkokról, ha pár napig megtartjuk őket. De megtartani soha. Minden hazai hüllő és kétéltű védett. 18 éves létedre tudhatnál ennyit. Lehet, hogy kedves volt és mosolygósnak tűnt, de az a gyík rettegett. Megfogta egy óriás és beletette egy vödörbe. Te boldog lennél? Ezzel a tudattal fogj legközelebb a vadonból gyíkot vagy bármilyen más állatot.
2010. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!