Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretitek a kígyókat?

Szeretitek a kígyókat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 23:59
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
18%

"Most 2 oldalon át kb annyit írtál le, hogy a kígyók ragadozók, és ha nem értesz hozzájuk, akkor ne tartsál kígyót."


Nem egészen. De gondoltam hogy nehéz lesz felfogni.

2021. aug. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
95%

11# 12# - Ekkora baromságot... Tipikus példája, amikor hozzá nem értő ember osztja az észt. Csak azt remélem, akik elolvassák, nem kezdenek el egy manipulatív, hiteles forrásokat nélkülöző cikk után pánikolni a vakvilágba.


Az átlag állatorvosok 90%-a nem ért a hüllőkhöz. A tenyésztőhöz kell vinni az állatot, hogyha valami baj van vele. A tenyésztő meg eleve nem adja oda olyannak, aki nem tudja, hogyan tartsa, hogyan etesse és a tenyésztő nem is mond olyan marhaságot, hogy meg akarja enni a gazdáját az állat, és tudatosan készül erre az "egy hetes koplalással".


A kígyók LASSAN emésztenek. Egy hétbe is telik, mire egy kis állatot - egér, nyúl - meg tudnak emészteni, mert egészben nyelik le. Azaz, ha egy nő adott neki egy felnőtt egeret meg még valami mást, akkor PERSZE, HOGY MÁR EGY HETE NEM EVETT. AZ A NORMÁLIS, HA EGY KÍGYÓ RITKÁN ESZIK, RITKÁN ISZIK. AKI ENNYI IDŐ UTÁN AGGÓDIK, AZ SZIMPLÁN TERRARISZTIKAI ANALFABÉTA. Azért is vonatkoznak rá szigorú szabályok, hogy milyen gyakran lehet ételt adni nekik, mert ha túletetik őket, bajuk lehet. Ha nagyobb adag kaját kap, érdemes két hétig vagy három hétig is várni a következő adaggal.


Egy felnőtt ember akkora táplálék, amit egy keservesen hosszú ideig koplaló kígyó sem tudna megemészteni. Nem tudna mozogni, belső szervi problémái lennének. Másrészt a kígyó se hülye. Ha folyamatosan kapja az ételt úgy, hogy semmit se kell érte tennie, mi a francért dobná el ezt, és éheztetné magát egy sokkal nehezebb zsákmányért? Nagy méretű állatokra akkor támadnak rá a kígyók, ha megtámadja őket az adott állat vagy már nagyon kifogytak a lehetőségekből; hosszú hónapok óta nem ettek rendesen. A királykobra nem támad rá brahiból az emberre, pedig veszélyesebb, mint egy átlag boa vagy piton.


Akkor szorítja meg a gazdáját, ha valamivel megijesztik vagy nincs kézhez szoktatva. Egy olyan kígyó, aki kölyök kora óta heti rendszerességgel kézbe van véve, nem támad. És tudnak szeretetet kifejezni, megvan, hogy milyen pózban és erősséggel kulcsolja körbe a karodat, ha jól érzi magát.

2021. aug. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
18%

ma 02:39

"Te utálod a kígyókat, és ezért úgy gondolod, hogy épelméjű ember nem kedvelheti őket..?!?"


Gondolom ezt nekem írtad (Én másoltam be a cikket)

Ezt miből gondolod hogy utálom őket? Nem imádom és nem is utálom őket (mármint a kígyókat). Be másoltam egy cikket abba pedig tények vannak. Ha azt kérdeznéd hogy félek -e a kígyóktól vagy irtózok -e tőlük na arra határozott Igennel felelnék, de azt hogy utálom a kígyókat azt nem tudom honnan veszed. Talán ismersz? Beszélgettünk már?

2021. aug. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
77%
24# Tények? Hol vannak a források? A cikk külföldi változata? Az eset helye? Hol van az állatkert vagy hüllőpark, ami befogadta a kígyót az eset után?
2021. aug. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
18%

"Akkor szorítja meg a gazdáját, ha valamivel megijesztik vagy nincs kézhez szoktatva. Egy olyan kígyó, aki kölyök kora óta heti rendszerességgel kézbe van véve, nem támad."


Már egyszer le írtam:

A kígyókat nem lehet idomítani. Ez tény! Ezen nincs mit vitázni. A cirkuszi, állatkerti, kígyók se azért szelídek mert idomítva vannak. Egy kígyó arra megy amerre akar. Az ember aki tartja az tekereg úgy hogy a kígyó ne essen le róla, vagy ne essen ki a kezéből. Azok a mesék pedig amit a tv-ben látsz hogy furujázik neki az ember a kobra meg ki bukkan a kosárból ... Hát nó komment. Ennyit tudsz kb a kigyokról. A továbbiakban nem kell a hozzá szólásomra reagálnod. Köszönöm! 😉

2021. aug. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
65%

"És tudnak szeretetet kifejezni, megvan, hogy milyen pózban és erősséggel kulcsolja körbe a karodat, ha jól érzi magát."


Nem azért tekeredik a karóra, mert szeret. Neki az csak egy "biztonságos fa ág". Ha talál a közelben egy kényelmesebbet, biztonságosabbat, melegebb ami számára jobban megfelel gondolkozás akkor gondolkozás nélkül azt fogja választani. És nem lesz szomorú miatta, nem fog bánkódni. Akár legyen az egy vastagabb radiátor fűtés cső.

2021. aug. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
95%
A szelidebb természetű óriáskígyókat és siklókat igen is kézbe lehet szoktatni. És habár azeretetet nem képesek kifejezni, megismerik a "gazdájukat" a szaguk alapján, aki ételt ad nekik, és a testhőjét is szerethetik, lévén hogy hidegvérű állatok. Az írásodból pedig valóban arra következtetek, hogy eléggé utálod a kígyókat. Vicces hogy így gyűlölködsz róla, aztán azzal jössz, hogy én nem ismerlek, honnan veszem...
2021. aug. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%

Leírhatod hatszor is, a hülyeség attól hülyeség marad. xD De örülök, hogy a cáfolatomból csak ebbe a két mondatba tudsz belekötni.


Szövegértés, könyörgök! Nem idomítást mondtam, hanem kézhez szoktatást. Óriási különbség van a kettő között. A kézhez szoktatás alatt a kígyó megtanulja tapasztalati úton, hogy a gazdája nem jelent rá fenyegetést, és a gazdája is megtanulja, hogyan fogja meg, hogy a kígyónak kényelmes legyen, hogyan ne fogja fel a kígyó a mozdulatait fenyegetésnek. Alkalmazkodni kell hozzá, megérteni a működését. A kígyók érzékenyek, nem szeretik, ha gyömöszölik, nyomorgatják őket. Aki normálisan fogja és nem macerálja, azt nem akarja megharapni, megfojtani és nem menekül tőle.


Nesze, szakértőtől egy pitonfélék családjába tartozó fajtáról, és még csak nem is izeg-mozog:

https://www.youtube.com/watch?v=nI62y9lsbBg


Milyen mesék? XD Honnan tudod megállapítani, hogy mennyit tudok a kígyókról? Minden egyes mondatoddal egyre hiteltelenebb és gyerekesebb vagy, ember. Veled ellentétben én enciklopédiából, dokumentumfilmből és hüllőszakértők egyéb munkáiból informálódom.

2021. aug. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
18%

Írtam már hogy nem kell válaszolnod a hosszászólásaimra.


A kígyó kézbe szoktatása:

Mint írtam neki az csak annyi mint egy kényelmesebb fa ág. Azt hogy meg szokja az csak olyan mint hogy egy fa ágat megszökik ahová a "fészket" építi magának. De egy egyszerű példa. Láttál már gondolom természet filmet ahol a madár mondjuk a víziló, bivaj, vagy esetleg a krokodil hátán van? Na az se azért van rajta mert ő annyira szereti a krokit. De nem is jó a példa egészen mert egy madár agya fényévekre van egy kigyóétól. Szociálisan sokkal fejlettebbek

2021. aug. 26. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
0%
megszökik* megszokik
2021. aug. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!