Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy szabadulhatnék meg a...

Hogy szabadulhatnék meg a békáktól való irtózástól?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem tudnak bántani, nem is képzelek be semmi ilyen butaságot, csak ha meglátok egy varangyot, akkor minden bajom lesz. Nagyon undorodom tőlük, nagyon rossz érzés. Tudom, hogy ez fóbia, de egyszerűen nem tudok mit csinálni. Még egy pici az nem rossz látvány számomra, de egy megtermett, kifejlett példány borzalom. Az okát sem tudom, hogy miért van ez nálam. Tavasszal, vagy nyárom egy esős nap után szinte hemzsegnek az udvarunkban a varangyok. Számomra ez rettenetes látvány. Nagy kertes házban lakok, egy kis városban, így nem elkerülhető a velük való kontakt sajnos. Bántani soha nem bántanám őket, tudom, hogy hasznosak, ártalmatlanok, de ennek ellenére nagyon rossz érzés fog el, ha látom őket. A siklóktól egyáltalán nincs ilyen érzésem. Söt hobbim is a siklók tartása. Vannak Gabona,Király és Patkány siklóim. Őket szépnek látom. Békából is a leveli békák, kecske békák még tetszenek is, csak kimondottan a varangyoktól irtózom, és nem tudom az okát.

2022. febr. 9. 22:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ja akkor a varngyoktól félsz,az tök más.

En sem félek a skorpioktól,meg a katica bogártól csak a többi zűmmögö sok lábú izétől.

2022. febr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

[link]

Most mondd, hogy nem aranyos, jo, nem egy mosolygos kis levelibeka, de szerintem a zold varangyok szepek, terepmintas kulonleges szinuk van. Ha a zold varanggyal megbaratkozol, onnan mar csak 1 lepes a barna varangy.

2022. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Magától ez nem fog elmúlni. Érdemes pszichoterápiára elmenni a problémával.
2022. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!