Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen érzés a kígyó harapása?...

Milyen érzés a kígyó harapása? Érintése?

Figyelt kérdés

Óriás kígyók harapására gondolok, nem a mérges kígyókra. Mihez lehet hasonlítani? Mennyire fáj?

Nagyon szeretem őket, de egyben félek is tőlük de szeretnék megérinteni egyet.


febr. 22. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván olyan mint akármilyen más kellemetlen harapás, bár az óriáskígyó inkább rádtekeredni szeret, nem nagyot harapni.


A rádtekeredett óriáskígyóban fuldokolni nagyon fájdalmas lehet - amíg el nem veszted az eszméletedet.

febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Az Anakonda úgy fojtja meg az áldozatát, hogy mikor kifújja a fogjul ejtett állat a levegőt szorít rajta egyet. Tehát minden kilégzés után egyre jobban szorít, míg végül elfogy minden levegő, és a zsákmány moccanni sem tud, még néhány csontja is eltörik. Végül lenyeli egészben. Nem harap. Vannak Youtube-on fent olyan videók, ahogy kivágják a kígyó gyomrából az egészben lenyelt kisgyereket. Sajnos van ilyen, de akkor a gyermek már nem él. De felnőtt emberekre is veszélyes lehet. Egyébként köztudott, hogy a kígyók egészben nyelik le a zsákmányt. Van, hogy egy hónapig emésztik, addig nem vadásznak, és nem is táplálkoznak más állatokkal.
febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Szárazak és pikkelyesek.



Megharapni nem harapott meg egy se.


De ha megfogod, rádtekeredik, az olyan, mintha valaki lassan, de izomból satuba szorítana.

Szeretik a testmeleged, szóval másznak rád elég agresszívan.

febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan kígyó még nem harapott meg, de azt tudom hogy sok apró hátrafele álló foguk van. Nem gondolom hogy túl fájdalmas lenne, mert alapjáraton az ember nem zsákmányállatuk, így nem fejlődtek ki olyan fogak amik emberre veszélyesek lennének. Kellemetlennek biztos kellemetlen és még vérzik is, de nem hiszem hogy például egy anakonda harapástól komolyabb bajod lenne.
febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kígyó bőre, ha csak kívülről nem érte nedvesség, nagyon száraz. Sokan hiszik, hogy nyálkás a bőre, de a hüllők annyira a szárazsághoz alkalmazkodtak, hogy gyakorlatilag nincs, vagy csak nagyon kevés mirigy van a bőrükben, így nincs ami állandó jelleggel nedvesítse azt.
febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Langyos és száraz pikkelyes bőr érintésére gondolj.
febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A királypiton mini óriáskígyó. Sokan tartják otthon. Labdapitonnak is hívják, mert ha fél,összegömbölyödik.

Többször volt már a kezemben/nyakamban. Jó érzés. (Nekem legalábbis)

febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Nem Anakondára gondoltam csak nem fejtettem ki rendesen a kérdésem. Boára gondoltam és kisebb méretű, talán egy méteres még amit simogatnék de azért jobb felkészülni nyilván 😃

febr. 23. 08:16
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Boa vékonyabb, de mindig meglep mennyi izom van abban a vékony kis testben.


Akkora mint a csuklód körbe, de két kézzel kell leszedni, mert kapaszkodik.



Vízbe csak vedleni szoktak beáztatva lenni, ha megakad a vedlés, azt felpuhítani.

febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Ja és ha rádszorít, az nem feltétlen a gyilkos ösztön jele ám, csak szegénynek nincsenek ujjai és csak így tud kapaszkodni, hogy ne essen le.
febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!