Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jó ötlet lenne ha mondjuk...

Apanacsi kérdése:

Jó ötlet lenne ha mondjuk társas házban tartanék királypitont? Mennyibe kerül egy példány és nehéz gondozni vmint veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 22:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"honnan kellene hogy tudja, hogy az egy sikló, és nem egy tengeri übermérges kígyó ??? "

Mondjuk onnan, h kb mindenki tudja, hogy a mérges kígyónak vagy siklónak van egy-egy (legalább egy kicsi) dudor a feje két oldalán, ami jelzi a méregmirigyeket.


A válaszolónak. Nekem Csobánkán volt szerencsém megtapasztalni, h milyen egy gondatlan kígyótartó. A kertbe valahogy bekerült egy hátsó méregfogú vipera (legalábbis a szakértő ezt mondta :D), amit a nagymamám locsolás közben vett észre. Még mázli, h nem lépett rá.

Ebből is látszik, hogy szinte tökmindegy, hogy vidéken laksz-e vagy sem. Szerintem se egy királypitonnal kezd. Vagy ha azzal kezded, legalább kérd ki egy szakértő véleményét (szerintem itt senki sem "szakértő").

2011. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
17%

"egyáltalán nem veszélyesebb mint egy "bekattant" kutya"


Hát de, baz+. A sok álszent bunló paraszt meg, aki lepontozott, kinyalhatja. Szerintem aki társasházban ilyen állatot trat, az beteg. Ennyi. Én kutyát se tartanék társasházban, ahogyan sok más embernek se kéne (akik nem értenek hozzá, nem foglalkoznak vele), de aki pitont tart, az orvosi eset.


Ezt is pontozzátok le, ettől még igaz marad, és ti vagytok a hüly.ék.

2011. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
35%

én nem tartom betegnek hogy kityót akar tartani.

ijesztő hogy milyen hülyék élnek :O -ezt csak azért irtam mert betegnek nézitek.


mondjuk ha kityó lenne a divat és valaki kutyát mer tartani akkor meg a kutya tartó a beteg? kb ilyen tuskók vagytok . azért meg kéne erőltettni kicsi agyatokat .

2011. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
20%

12:17 olyan hül.ye vagy, hogy csoda, hogy még magadtól veszed a levegőt... És még mást tuskózol.

De elmagyarázom neked. A kutya egy háziasított hobbiállat (ma már az...), a kígyó (piton) pedig egy életveszélyes vadállat, amit csak hozzáértők kellene hogy tartsanak megfelelő, speciális körülmények közt (de a legjobb lenne saját élőhelyén hagyni), és ez NEM egyenlő a társasházzal, ahol másokkal kell osztozni a lakótéren. A kígyónak se jó, a többi lakónak se jó, csak a perverzagyú gazdi élvezi, mert egy dilettáns vadbarom, azért. Gondolom, menőzni akar, hogy "bibí nekem pitonom van", vagy tényleg kezelésre szorul, ez a két lehetőség van.


Azért ez így elég világos, vagy nem? Ezt azért már csak egy birka nem érti meg.

Mindenesetre megnézném a képed, mikor szembetalálod magad a szomszédod egzotikus (és veszélyes) hobbiállatként tratott vadállatával. Ez velem megtörtént, egy skorpióval találtam szembe magam a fürdőmben, a felső szomszédtól került le.

Az ilyen hül.ye imbecilis s.egget vadászpuskával lőném le, ez van.

2011. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
80%

Ennyi segghülyét egy rakáson... Aki kicsit másképp gondolkodik, az már orvosi kezelésre szorul? Szerintem inkább ti szorulnátok kezelésre.

A kérdezőnek: Fiatal példányt kell venni, akkor megszokja az embert és nem támad rá, valamit megfelelő terrárium kell neki. Egy nagyon jó barátomnál kb 3 méteres koráig lakott egy kockás piton panelben, soha semmi baj nem volt vele. A macskát se bántotta, amikor bement hozzá (mmint a maccs a kígyó terráriumába) Egyáltalán nem veszélyes, a piton pedig nem mérges kígyó!!! Persze nézz meg egy kapcsolódó fórumot, és beszélj legalább egy szakemberrel, mielőtt vásárolsz!!!

2011. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

-.-

azt mondtam amit az előző hozzászoló. értelmezni tudni kell -.-'


ha összetalálkoznék (én is megijednék)ki a dobnám vissza a lakoshoz és szolnék hogy ne hagyja szabadon mászkálni ki a helyéről vagy csak a lakásában mászkáljon. nem kell oda költözni,

viselkedj kulturált emberen -.-

:


"Ennyi segghülyét egy rakáson... Aki kicsit másképp gondolkodik, az már orvosi kezelésre szorul? Szerintem inkább ti szorulnátok kezelésre.,,


saját:

"én nem tartom betegnek hogy kityót akar tartani.

ijesztő hogy milyen hülyék élnek :O -ezt csak azért irtam mert betegnek nézitek.


mondjuk ha kityó lenne a divat és valaki kutyát mer tartani akkor meg a kutya tartó a beteg? kb ilyen tuskók vagytok . azért meg kéne erőltettni kicsi agyatokat .,,

2011. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

LOL 13:46 neked kéne az agyad erőltetni, ha még új kommentre se tellett...

Amúgy nem kityó, hanem kígyó. Első általánosban már tanítanak ilyesmit. Másmint írást.

2011. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget írni de hátha valaki megnyugtat :D

Ezeket az állatokat akik tartják ugye nem engedik ki soha?Nálunk a szomszédban van kígyó azt hiszem ilyen fajta de eddig csak képről láttam.Fél év alatt a második kismacska tűnt el nálunk egyik napról a másikra.Szerintetek?Már nemtudok mire gondolni.

2011. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 mentalist ***** válasza:

Szerintem nem veszélyesebb mint egy nagytestű kutya engedély sem kell hozzá mivel nem tartozik a veszélyes állat kategóriába gondozása könyű de a vadonbefogott példányok általában csak futóegeret hajlandóak enni

a fogságban tenyésztett normál színű bébi ára kb:10-15000Ft a ritka színváltozatok akár több millió forintba is kerülhetnek.

2011. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Ennyi ostoba embert IStenem...A királypiton 1-1,5 méteresre nő meg maximum és 5centis kisegerekkel felnött korában pedig kisebbfajta patkányokkal táplálkozik amit szaküzletben kell megvásárolni neki(a kismacskáidat maximum a teherautó nyuvasztotta meg, a fejemet teszem rá hogy nem a szomszéd kigyója).Nincs méregfoga,sőt foga sincs az illető kígyónak és szorításával még csak fájdalmat sem tud okozni, túl gyenge hozzá (kiskorában),azomban a legjobban kézhez szoktatható kigyófajta.Hogy kiszökjön az gyakorlatilag lehetetlen egy üvegterráriumbol mégis hogy csinálná idioták??:O Nekem van itthon egy kézsezlid királypiton (ami KIRÁLYPITON és nem kockás stb. piton ami megnő 3méteres is) ,és mivel tenyésztőtöl van sem betegséget nem hordoz magában ,sem nem kap oda a kezemnek mikor benyúlok hozzá. A kigyó alkalmasabb társasházban tartani mint pl.egy kutyát mivel nem nyüszit napokig ha esetleg nincsenek itthon a gazdái és mint már említették nem rongál.Nem vadállat mivel tenyésztőtől van ,és tartásához SEMMIFÉLE ENGEDÉLY NEM SZÜKÉSGES.Van egy ékszerteknősom ami több sérülést okozott! (ugy ráharapott az ujamra hogy bevérzett) mint a kígyóm ,tehát városi idióták nem kell félni a Királypitontól. Szerintem mindenképp vegyél otthonra ha van rá pénzed ,de csak oylat ami tenyésztőtől van és vásárlás elött olvas utána hogy mi alapján válaszd,naygon szép és szelíd állat, de arra készülj hogy 30 évig lazán elélnek.

Imádom a sok okoskodó panelpatkányt aki azt hiszi ha kimegy az "erdőbe" az első vaddisznó nekiront és átszúrja a mocskos tüdejét,olvassatok utánna dolgoknak utána okoskodjatok nyomorultak.

2011. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!