Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jó ötlet lenne ha mondjuk...

Apanacsi kérdése:

Jó ötlet lenne ha mondjuk társas házban tartanék királypitont? Mennyibe kerül egy példány és nehéz gondozni vmint veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 22:08
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

A királypitont inkább javaslom mint mondjuk egy pitbullt. Gondolom a sok agresszív marha hozzászóló mind a pitbullra esküszik, aminek a szarját a lakótelepi "gyepről" nyilván nem szedik össze, ugatással zavarja a szomszédait (a kutyája is), szétrág bútort, szőnyeget. Esetleg macskát tart, ami mindent szétkarmol, naponta akár többször kell az almot tisztítani alatta.


Szóval a királypiton jó választás ha nem akarsz sok gondot a háziállattal. Akinek a kezét meg akarja enni, az nyilván nem etette megfelelő időközönként. Ha a pitbullodat nem eteted, akkor az is meg akar enni téged.


"Szomszédod előtt ott csúszik a siklód, szerinted az honnan kellene hogy tudja, hogy az egy sikló, és nem egy tengeri übermérges kígyó ??? " Pl. onnan, hogy a lakótelepi házban csúszik előtte, és nem a tengerben. Tengeri kígyófajt amúgy tilos Magyarországon tartani.


Mindent összevetve: jó ötlet. Ha fosós szomszédod van, akkor rakj ki az ajtóra egy táblát: "Ezt a lakást egy anakonda őrzi". 10-30 ezer között lehet beszerezni kisállat kereskedésben, mérettől és helyi vásárlóerőtől függően. Az Árkádban pl. egy 30 centis baba 26 ezer, Maglódon az Auchan-ban egy 80 centis 14 ezer. (Na paranoiás barmok, akkor most nehogy Maglódra menjetek az Auchan-ba, mert bemászik a gatyátokba a kígyó és leharapja a micsodátokat...) Gondozni nem nehéz, de megfelelő élőkörnyezet mindenképpen kell neki. 120x50x70-es terrárium felén aljzat fűtéssel, sok napfénnyel vagy napfény-neonnal, nagy medencével, amiben a felnőtt másfél méteres példány is tud pancsolni. Ha elegendő kaját kap, nem veszélyesebb mint egy szobanövény.

2011. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Köszönöm előttem szóló, hogy igazságot szolgáltattál!

Azoknak üzenem, akik vadászpuskával lövöldöznék a királypiton tartókat, hogy kissé túlreagálták a dolgot és inkább utána kelen olvasni a dolognak mielőtt ítélkeznének!

Pláne ilyen elvetemült stílusban.

Igen - mint egy szobanövény! :)

2012. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Őszintén megdöbbentem, nekem ugyan még nincs kígyóm (amíg itthon lakom anyám fóbiájára tekintettel nem is lesz), de ha különköltözöm szeretnék egy királypitont.

Nem hittem volna, hogy ennyi ember ilyen szinten fél tőlük de ami meglepőbb, hogy ennyire nem tudnak róluk semmit. Legalábbis nekem illogikusnak tűnik, hogy valaki tudja, hogy a tengeri kígyófajok mérgezőek de azt nem hogy kizárólag vízben élnek (az 50 akárhányból 1 faj van ami néha párpercet eltölt a szárazföldön és akkor a nyilvánvaló külső különbségekről ne is beszéljük, evezőfarok és társaik).

A királypitonok meg a legjobban kézhez szoktatható állatok, nekem mikor ismerősömé a kezemre tekeredett elaludt rajta eszébe nem jutott szorongatni. A királypiton nem is nő meg akkorára hogy kicsmacskát egyen, terráriumból meg nem szökdösnek túl sűrűn. Ez a kígyótartó felelőssége azt elismerem, meg kell tenni az óvintékedéseket, de ezen túl nem veszélyesebb mint egy elnevelt/kényeztetett kutya hisz nem mérgező és a legkissebb óriáskígyók közé tartozik.

Én nem kívánok senkit bírálni, mindenkinek megvannak a maga félelmei illetve gusztusa, csak nem értem hogy miért kell kapásból örülnek titulálni valakit ha kígyót akar tartani. Szólnak érvek mellette és ellne is, mint szinte minden másnál.

2014. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!