Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért jön vissza a kígyó a...

Miért jön vissza a kígyó a házunkba?

Figyelt kérdés
Azt hiszem vízi sikló.sárga has,szürke felül.Kb 1 hete először a lányom látta a fürdőszobában,de akkor nem lett meg.2 nap múlva én találkoztam vele szintén a fürdőszobában.Akkor is elmenekült,van egy luk a fürdőkád alatt.(Ekkor már elneveztem Misinek,gondoltam illik nevet adni neki ha már itt közlekedik nálunk)Aztán 1-2 nap szünet,északára kitártam az ajtót,hátha kimegy.Majd a spájzban láttam meg,a párom megfogta.Állatvédő lévén nem engedtem bántani.Elhajította amilyen messzire tudta,tőlünk távolabb.És ma megint bent volt.A kislányom ki akart menni,és a konyhaajtónál volt a sarokban.Így ki sem tudott menni,szerencsétlen (mármint a lányom)kimászott az ablakon ijedtében.Mire én hazaértem persze már nem találkoztam vele,úgyhogy azt sem tudom kint van-e vagy bent.Miért jön mindenáron a lakásba?Persze lehet hogy ez egy másik.De mit csináljak,ez nem állapot.Kirakjuk,megint itt van.Miért jön egyáltalán be?????
2011. jún. 24. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gondolom a házatokban talál kaját vagy ott van hűvös és nedves hely, amilyet szeret. Szerintem az a legállatbarátabb megoldás ha megfogjátok és elviszitek valamilyen közeli tóhoz/folyóhoz, ha jó neki a hely nemhiszem h visszamegy, ha messze is van akkor meg tuti :D

(amúgy biztos csak 1 van? :D)

2011. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Fogjátok meg megint és vidd el kocsival jó messzire egy tó környékére és ott engedd szabadon. Lehetőleg az úton tedd egy dobozba amin kis lyukak azért vannak.
2011. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Eléggé bátrak vagytok. Én kivinném egy mezőre, esetleg valami csatornára. Onnan talán nem jönne vissza.

Minél hamarabb tedd meg szerintem. Pláne. ha szegény kislányod is fél tőle. Akár meg is marhat valakit ijedtében. Nem játék!!

2011. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,én is arra gondoltam hogy elvisszük messzire.De ahoz előbb meg kell fogni.Fura hogy nem fél az emberektől,hanem direkt befelé jön.Akaratos egy jószág.Hát élelmet nem hiszem hogy jobban talál itt magának mint kint.
2011. jún. 24. 18:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akár meg is marhat valakit ijedtében. Nem játék!!"


Ha valóban vízisikló, akkor nem tud megmarni. Kis fogai vannak, amivel az embert nem tudja megharapni és nem is meri. Ha a nyitott szájába beleteszed az ujjad, akkor is csak legföljebb egy kis erővel ráharap. Egy kis gyík sokkal veszedelmesebb, annak a harapása már erősebb.

2011. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát én nem tudom.

A mi falunkban már voltak orvosnál sikló harapás miatt.

Talán akkor mégis tud harapni. Van ami majdnem 1,5 méter hosszú. Injekciót is kapott az illető. De, ha nem is harap meg senkit, a kislánya éljen rettegésben? Vannak akik undorodnak a kígyóktól, akár szívinkfartust is kaphatnak tőle! Meg, ha közel megy az emberhez és valaki fél tőle és hirtelen veszi észre, eléggé rémisztő lehet, pláne egy kisgyermek számára.

2011. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hú,nem tudom,de ez nagyon brutális,én szívrohamot kapnék...
2011. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:

Engem harapott meg kb. 1,5 méteres erdei sikló, és nem volt egy hú de nagyon vészes dolog. Alig vérzett, tűhegynyi pontok voltak félkörben. Egy félresikerült macskakarmolás sokkal rosszabb. Egy tetanusz mondjuk nem árt bármilyen állat harapásánál, meg az alapos fertőtlenítés se.


A konkrét esetben én a lyukat keresném nagyon, ahol a sikló bemászik. A fürdőkád alatti lyukban lehet hogy van egy olyan széles rés a szennyvízcső mellett, ahol képes volt bejönni. És ahol egy sikló feljön, ott feljöhet a másik is, sőt csótány vagy egér is bemászhat.

2011. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem hagyni rá sanszot! (purhabbal eltömni minden olyan rést, ahol bejöhet

2. Megpróbálni újra befogni

3. Ha nem sikerül, akkor csapdát kellene állítani neki. (amiben nem lesz baja, csak nem tud megszökni)

4. Ha megvan, minél messzebb elvinni, inkább kilométerekre, mint hajításnyira.

2011. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vizisikló nem mar olyan erősen, egy seprű fejével vagy valamivel leszorítod a fejét, két oldalról megyfogod a nyakát, úgy nem tud megcsípni!! Aztán berakod egy zsákba vagy dobozba, és elvised pár kilóméterre, és nem jön vissza!
2011. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!