Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez nem illegális? Szerintetek...

Ez nem illegális? Szerintetek ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Ma láttam a youtubeon egy videót amiben egy pitonnal egy tengerimalacot etettek meg. Én azt hittem ez tilos, csak egereket vagy ilyesmiket lehet nekik adni, nem házi kedvenceket.
2011. júl. 22. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Élt még szerencsétlen??? :(
2011. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol az egér is házikedvenc. Akkor most mégis, mit adjanak enni annak a kígyónak? Ott még nem tartunk, hogy fogságban élő vadállatoknak is tápokat gyártsanak.
2011. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze,hogy élt. Sőt szegény még csipogott is. :(
2011. júl. 22. 16:57
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
a tengerimalacot egyes helyeken megsütik és megeszik....a patkányok meg Indiában szent állatok....miről is beszélünk?
2011. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis illegális... Nyulat is szoktak adni a pitonoknak. Aztán meg, kinek mi a háziállat, és mi a kaja... Valaki patkányt tart kedvencként, mások meg a kígyójukkal etetik meg. Ráadásul a patkány az egyik legintelligensebb rágcsáló. Nekem van néhány házikedvencként tartott csirkém, valaki meg, ha meglátja őket, ott nyáladzik előttük, mert megenné őket. (Jó, ezt nem szó szerint kell elképzelni, csak úgy, hogy "milyen finom házi rántott pipi lenne belőlük.) Te megeszed a tehenet, az indiaiak egy részének pedig a tehén több kajánál, több háziállatnál, mert szent állat. Egyébként szabad élve etetni, volt olyan kígyóm, ami csak élő állatot evett meg. Ezért tér ki az állatvédelmi törvény külön a takarmányállatokra (ami lehet egér, nyúl, tengerimalac, hal, stb.). Így nem illegális, ha valaki ilyet csinál.
2011. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem ez barbárság,de kinek milyen a gyomra, és állatszeretete... pl. nekünk is házikedvencek a csirkék, és vega vagyok, mert sajnálom az állatokat.
2011. júl. 22. 17:08
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is vega vagyok, de a kígyónak nem mondhatom, hogy "Na idefigyelj, holnaptól vagy csak növényeket eszel, vagy éhen halsz kínok között". A növényevő állatseregem (lovak, nyuszik, kecske) növényt esznek, a többiek meg (kutya, csirke, kígyó, gőte, anolisz, halak, stb.) adott esetben, vagy ahogyan az állat szervezete megkívánja. állati eredetű kaját is. Meg aztán, a piton esetében szerintem jobb egy nagyobb méretű állatot feláldozni ilyen célra, mint mondjuk öt-hat egeret vagy patkányt. És egy kígyó nem is eszik sokat, mert nagyobb korában sokszor csak heti egyszeri etetést igényel. Másfelől viszont, nem értem, miért lenne humánusabb egérrel etetni, mint tengerimalaccal? Az pedig a másik dolog, hogy sok fiatal kígyót nem lehet rávenni arra, hogy fagyasztott vagy egyéb módot megölt állatot megegyenek. Ilyenkor vagy adsz neki élőt, vagy végignézed, ahogy szép lassan éhen hal.
2011. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sajnos az állatvilág még nem változott át a mai kor szelleméhez. El kell fogadni, hogy vannak un zsákmányállatok és vannak amelyek megeszik ezeket az állatokat.

Abban a pillanatban, ahogy csak egy faj is kiesne ebből a körforgásból, teljesen felfordulna a természet rendje. Példa rá a kullancs. Amíg élt a természetes ellensége, igen gyéren fordult elő. Mióta sikerült az embernek kipusztítania azt , amely kullanccsal táplálkozott, azóta megismertük mi is a kullancsveszély az életünkben.

2011. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a videó linkjét küld el légyszíves
2011. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
2011. júl. 22. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!