Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam 1 mocsári teknőst ....

Találtam 1 mocsári teknőst . Vízben él?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A nevéből adódóan gondolom inkább a lápos, mocsarasabb területeken elvileg. A kis családi vállalkozásunk területén van egy 270 négyzetméter felületű, 3,5 méter legnagyobb mélységű tó, nálunk is él egy példány. Helyi fiatalok hozták oda, hogy bekeveredett az udvarukra, de nálunk jobb helye lenne. Ez volt 3 éve, azóta elvan a tóban és a körülötte lévő nádasban - sajnos egyedül. Amikor etetem a halakat ő is előkerül, a felszínen úszva jön mint valami kicsi csatahajó, a víz megfodrozódik a feje mögött. :D
2013. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen vízben él.A természetes élőhelye a tó.

Tedd vízbe és minnél hamarabb kerüljön egy tóba

2013. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akváriumba lehet tartani ?
2013. jún. 8. 20:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy védett-e(?)

de ha tartható akkor is oriásiba...a tó az jobb hely neki

2013. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bizony védett ám, mérsékelten veszélyeztetett (azaz nem egy gyakori, bár nem fenyegeti közvetlenül a kihalás) faj.
2013. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Figyeljetek nagyon megszeretném tartani mekkora akvárium kéne neki és miket kéne bele raknom?
2013. jún. 9. 00:24
 7/15 anonim ***** válasza:
[link] A wiki szerint 20 cm a kifejlett teknős páncéljának mérete, szóval 100x50x50 cm-es akvárium kell egy ekkora teknősnek, ami 250 liter. De a teknőseknél nem elég egy vízzel teli akvárium, kell szárazföld is bele. Szerintem jobban jársz, ha elengeded, eléggé drága mulatság lenne az a teknős.
2013. jún. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az előbb írta egy válaszoló,hogy védett.

Hány éves vagy?

inkább nézz egy ingyen elvihető ékszerteknőst,vagy vegyél egyet.

Enged vissza a tóba mert NEKI úgy a jobb!

azt se tudod mennyi idős,meg azt se hogy nincs-e valami betegsége.

2013. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
oké :(
2013. jún. 9. 12:22
 10/15 NGyöngyi válasza:
Nekem is van egy már 5 éve. Akkor csak segíteni szerettem volna rajta,mert nagyon rossz körülmények között találtam. Olyan pici volt,mint egy 20 forintos. Doki szerint jó állapotban volt. Nem voltam túl rutinos az akvarisztikában,de azt tudtam milyen környezet kell neki. Területének 1/3 részének száraz,míg 2/3 részének vizzel teli kell hogy legyen. Hús és dögevő,védett állat. Eszmei értéke 50 ezer forint és ha van rosszakaród,megütheted a bokád. Minden évben teleltetni kell. Na ezt a rész anno tudatlanság miatt kihagytam,így ő nem telelős. :-) Úgy fogalmazta meg a doki,hogy neki ez olyan mintha folyamatosan a trópusokon élne,tehát már be is teleltessem! Egy vérvizsgálat nekik 10 ezer forint. A votamin,amit kapnia kell ha nem megfelelő az étrendje,1600ft./db. Tehát jobb,ha rendes élőhelyén,vagyis tóban helyezed el! Ha pedig tónál találtad,vidd vissza oda! Neki sz lesz a legjobb!
2013. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!