Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan képes túlélni a mocsári...

Izidorkata kérdése:

Hogyan képes túlélni a mocsári teknős azt hogy teljesen jéggé fagy?

Figyelt kérdés
Mennyire károsdik meg? A 6 cm. nagyságú teknősömet mikor lkell melegre vinnem? Árt- e neki a hűvös pár fokos hideg víz amibe van?
2013. szept. 9. 15:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
ne hagyd hogy megfagyjon! ha kerti tóban van, annak olyan mélynek kell lennie, hogy ne fagyjon be télen fenékig, de szerintem jobb ha nem telelteted és beviszed, mikor jönnek az éjjeli fagyok.
2013. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
de nem vörösfülű ékszerteknősöd van? a mocsári teknős védett.
2013. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
tudom hogy a mocsári teknős védett, ezért vigyázok hogy ne tudjon elszökni, nehogy valami baja essék.
2013. szept. 9. 15:42
 4/24 anonim ***** válasza:
Én már találtam jégbe fagyott mocsári teknőst tavasszal. Azt hittem megdöglött, hazavittem, megvártam míg kiolvad, erre feléledt. Aztán visszavittem a tóba.
2013. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Védett, tehát nem szabad otthon tartani. Engedd el a vízparton. Egyébként nem fagy meg, hanem hibernálódik. De, ha télire meleg helyre viszed, azzal ártasz neki a legtöbbet. Ha elengedni nem akarod, vidd el egy állatkertbe.
2013. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Valaki mesélte hogy a vashordóba tartott teknősre nem hogy rá fagyott a víz, hanem a hordó fenekéig megfagyott a víz, úgíyhogy a teknős a jégbe maradt. Cak tavasszal olvadt ki, és amikor a teknőst kiakarták dobni, kiderült hogy még él. Azt nem mondták hogy meddig élt utánna.
2013. szept. 9. 16:00
 7/24 anonim ***** válasza:
szia, első vagyok. Ha mocsárid van, akkor azzal teszed neki a legjobbat, ha visszaviszed a természetbe. Engedd el egy tóban, hogy magától áttelelhessen.
2013. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

de föl vagy akadva azon hogy mocsári teknősöm van. Természetesen nem fogom a pár centis teknősömet kivinni a koszos agyonszenyezett folyóba hogy megdögöljön.

különben úgy került hozzám hogy a macskák játszottak vele, most már nem látszik se a hasi, se a hát páncélján a véres fog nyom meg a törés. Elég szépen helyre jött. De gondolom a szabadba egy koszos szenyezett mérgező vízbe egy ilyen kis csöpség elpusztulna. De tavasszal ha megerősödik szabadon engedem valami megfelelő helyen.


De én azt kérdeztem hogy tényleg jéggé fagyhat (szó szerint) a teknős, és túl éli? Hogyan nem károsodik végzetesen a szervezete? Szóval a szíve, a vére, az agya, a veséje, a mája: mindene jég, de kiolvad, és megy tovább. Ez most igaz?

2013. szept. 9. 22:52
 9/24 A kérdező kommentje:
milyen bosszantó ha az ember válsz helyet ilyen okoskodó kioktatást kap!
2013. szept. 9. 22:54
 10/24 anonim ***** válasza:
Maga a teknős nem fagy meg, csak olyan szinten lelassul a keringése, hogy fagyottnak, halottnak tűnik. Viszont csak úgy a kertben nem fog neked áttelelni, kell neki legalább 1 méter mély tavacska. Jobb, ha beviszed egy állatkertbe.
2013. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!