Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan képes túlélni a mocsári...

Izidorkata kérdése:

Hogyan képes túlélni a mocsári teknős azt hogy teljesen jéggé fagy?

Figyelt kérdés
Mennyire károsdik meg? A 6 cm. nagyságú teknősömet mikor lkell melegre vinnem? Árt- e neki a hűvös pár fokos hideg víz amibe van?
2013. szept. 9. 15:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Megismétlem:

egy ismerősöm saját tapasztalatát mondta el: a teknős befagyott a vashordóba a vízbe. szinte egész biztos hogy jéggé fagyott a vére, belső szervei, de tavasszal megolvadt a víz és a teknős is kiolvadt, és még hosszú ideig meg volt. Ezt elhiszitek? mit szólnak hozzá a biológusok?

2013. szept. 10. 14:04
 12/24 anonim ***** válasza:
91%
Megismétlem: a teknős nem fagy meg. Mert akkor meghal. Téli álmot alszik, hibernálódik.
2013. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondtad, hogy a teknős sérült. Nem okoskodás, hogy vidd vissza. Magától kell áttelelnie, ha egészséges. Így viszont az lesz a legjobb, ha fölhívsz egy állatkertet vagy állatklinikát és tőlük kérsz tanácsot. Egy védett fajról van szó, szóval az lenne a legjobb ha szakszerű ellátást kapna. Márpedig egy páncéltörés mindenképp szakszerű ellátást igényel, szóval ne azokat szidd, akik a teki érdekeit nézik, hanem inkább keress megoldást a problémájára!
2013. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, ha jéggé fagyna a vére, a belső szervei ahogy mondtad, akkor az erei és a szervei szétroncsolódnának és elpusztulna az állat. De mivel a teknős tavakban téli álmot alszik, hibernálja magát és méteres jég alatt is túlél hónapokig. Teljesen lelassul az anyagcseréje meleg híján, mivel hüllő azaz hidegvérű állat. Szóval képtelenség, hogy egy kopogósra fagyott teki föléledjen, hiába is bizonygatod.
2013. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
nem tudom: az ismerősöm azt mondta hogy a jégbe volt egy vashordógba, kb. 30 liter jégtömbé fagyott vízbe, amikor anyira kiolvadt tavasszal a vízből hogy k9i lehetett venni akkor kivették letették a földre, és egy idő után a teknős elindult. A jégbe telelt át. Nem én találtam ki, és szerintem nbem kitalált történet.
2013. szept. 11. 12:03
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, attól, hogy a víz megfagy, a teknős nem. Gondolom az egy kifejlett példány volt, de a kis teknős egy ilyen tortúrától megdöglik. 30 liter víz neki édes kevés, legalább 1 méter mély (földfelszín alatti) vízre lenne szüksége a biztonságos teleléshez és még az sem garancia, hogy megmarad.
2013. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

"nem tudom: az ismerősöm azt mondta"

Na igen, ilyenek az ismerősök. Régen falun nem volt olyan ember, aki ne hallott volna patkány által befedezett nőstény nyúltól született utódokról. Érdekes módon látni senki sem látott olyat, de mindenki elhitte. Az, hogy a nyúlnak köze nincs a rágcsálókhoz, így teljes képtelenség lenne patkánnyal pároztatni, a kutyát se érdekelte. No, valahogy így van ez a vízbe fagyott teknős esetében is. Aki nem ismeri a fizikai törvényszerűségeket, mond néha hülyeségeket. Te ezt ne hidd el. Olyan gerinces, ami kibírná a jéggé fagyást, még nem termett e gyönyörű planétán.

2013. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
megkérdeztem az ismerősöm: a hordó alján volt korpa, kenyér darab, kukorica dara, ételmaradék, levél, káposzta, mert ilyet is adtak neki meg, moslékot is kapott, tehát lehet hogy a hordó alján ebbe a trutymóba nem fagyott anyira át. de akkor is a feje fölött jég volt tavaszig! Utánna sokáig tartották a teknőst, de sajnálták levágni, ezért elvitték a helyi kis patakba.
2013. szept. 11. 18:42
 19/24 Papa1724 ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kell megsértődni, és/vagy bosszankodni ezen, vannak még emberek, akiknek a természet, és a főleg a védett állatok számítanak valamit (sajnos azoknak, akik konkrétan tehetnének érte, egyre kevesebbet számít).


Nem beszélve arról, hogy még egyetlen konkrét utalás sem volt a hozzászólásaidban arról, hogy mikét tartsad a kis teknőst legalább tavaszig, hogy utána vissza tudjad engedni a természetbe.

Lehet, hogy ez neked nagyon "cool!" téma, és lehet, hogy más nem is érdekel, de csak az jön le a hozzászólásaidból, mintha más nem is érdekelne, csak az, hogy jéggé fagyva meddig bírja ki.


A Mocsári teknős is ékszerteknős. Egyáltalán tisztában vagy vele, hogy kell tartani, hogy kell gondozni, és hogy kell etetni?

Mivel ezek a kérdések látszólag nem nagyon érdekelnek, feltételezem, hogy tudod.

Viszont ha ennyit tudsz róluk, akkor eleve nem értem az alap kérdésedet, hisz akkor ezzel (is) teljes mértékben tisztában kellene lenned.


És bár kerülöm az agyilag alultáplált embereket, és nem szeretem az erőszakot, de azt a "valakit", aki "azt mesélte", hogy vashordóban tartja a teknősét (télen is), én is szívesen "eljegelném" egy téli hibernálásra, és kíváncsi lennék utána a véleményére.

2013. szept. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a "trutymó" gyakorlatilag iszap volt. A természetben is az iszapba fúródva vészelik át a telet a teknősök. A bomlás során termel némi meleget, és tömbbé fagyni sem tud. A teki így tényleg túlélhette a telet.

De egy ilyen pici, pláne sérült, vagy nemrég felépült teknőst ne teleltess. Nem lesz semmi baja, ha kimarad neki egy év. A vörösfülűt sem szokták teleltetni ilyen körülmények közt, csak ha teljesen egészséges, jó kondiban van.

2013. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!