Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan képes túlélni a mocsári...

Izidorkata kérdése:

Hogyan képes túlélni a mocsári teknős azt hogy teljesen jéggé fagy?

Figyelt kérdés
Mennyire károsdik meg? A 6 cm. nagyságú teknősömet mikor lkell melegre vinnem? Árt- e neki a hűvös pár fokos hideg víz amibe van?
2013. szept. 9. 15:16
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Elolvastam ezt azt a teknős tartástról, most úgy tervezem hogy egy kis 25 literes műanyag teknőbe öntök kb. hét centi vizet kavicsot teszek amire föl tud mászni, valami hínárt is teszek. És az előszobába lesz az almárium tetején. Az nem árt neki ha az előszobába télen csak tizen pár fok szokott lenni? Kell e valami világítás? Kösz a hozzászólásokat. Ha áttelel és jó egészségben lesz (most abba van) akkor tavaszal elengedem!
2013. szept. 12. 10:45
 22/24 Papa1724 ***** válasza:

A Mocsári teknős tartása (ha már valami miatt ideiglenesen fogságban kell tartani) teljesen megegyezik a vörös-, és a sárgafülű ékszerteknősök tartásával.

A kérdéseid alapján tényleg csak ezt-azt olvastál el, és ez nem biztos, hogy elég lesz.

Például biztosan tudom, hogy az a víz pár nap múlva olyan büdös lesz, hogy az egész lakásban érezni fogjátok.


Javaslom neked, hogy ne csak ezt-azt olvassál el, hanem olvasd el Fürtöske - Teknősök oldalát.

[link]

Érdemes elolvasni már csak azért is, mert többet tudhatsz meg az édesvízi teknősökről, és tartásukról.


Hogy aztán ebből mennyit a kis mocsári tartásakor, az már a te dolgod, de amit az ott leírtakból felhasználsz, az biztos, hogy neked is, és főleg a kistekinek jól fog jönni.

2013. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Papa1724 ***** válasza:
Elfelejtettem odaírni, ha rászánod magad, és elolvasod, óvatosan kóboroljál az oldalon, mert a teknősös rész teljesen szerkesztés alatt áll, készül egy teljesen új megjelenés, és így könnyű most "eltévedni".
2013. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Volt egy két jó ötlet azzal kapcsolatban hogyan élje túl az első telét.

Ha elengedted volna valószínűleg elpusztul, tekintve a sérüléseit, és azt hogy milyen veszélyek várnak még rá!

Mindamellet a mocsári teknős egy borzasztóan zsívos teknős! Sokkal sokkal többet kibír mint az említett ékszer-hobby teknősök! Egyszer láttam az útszélén, ahogy egy busz elgázolt eggyet, és az első kerekek kivágták az út szélére. Azthittem megdöglött. Visdzafelé már a hasán volt igaz a teknője eléggé szilánkosra tört! Mégis csak egy ikarus volt az ellenfele! Nem tudom elpusztult e utánna, de a karambolt még túlélte. Változó tetsőmérsékletű állat! Ez azt jelenti, hogy az állat a környezete hőmérsékletéhez viszonyíja a temperamentumát! Melegben gyorsabb fürgébb, jobban szeret enni is, higedben pedig lomhává válik, sőt el is pusztulhat! Ezért alszanak a békák, siklok teknősök nálunk téli álmot! És emellet sok melegvérű állat is. A 10 fokos vízet elviseli, de nem vagyok biztos benne hogy hetekig! Nincs napfény se, előbb utóbb megbetegszik! A vizét füsd! 1000-2000forint egy vízmelegítő! Adj neki húst! Fagyasztott halat! Párizsit meg ilyen szirt szart is adhatsz, megeszi, de ne mindig ezzel etesd! Később ha felgyógyul elengedheted! Továbbiakban a tartása is egyszerű!

2015. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!