Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért kell annyira félni egy...

Miért kell annyira félni egy kicsi, ártalmatlan siklótól?

Figyelt kérdés
Mondjuk az teljesen természetes hogy fél az ember egy mérges kígyótól például, én is félek. Vagy teljesen természetes hogy fél mondjuk egy 5-10 méteres tigrispitontól, kockás pitontól, anakondától, boától meg ilyesmitől. Én is félek. De pl. egy méreggel nem rendelkező, maximum 100-120 cm hosszúságúra megnövő ártalmatlan albínó nelsoni királysiklótól (nekem az van), mi a francért kell annyira félni? Ráadásul nem is csúnya, igen csak szép színe van. Nem értem én ezt

2016. ápr. 17. 22:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg mi a kérdés? A varangyok olyan édik pedig...
2016. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Fóbiákra ne várj racionális magyarázatot. A legtöbb ember egyszerűen ösztönösen irtózik valamitől (akár több dologtól), és általában minden mástól is, ami arra emlékeztet.

Egyébként evolúciós oka lehet, egyfajta régi, ösztönös félelem. Hiszen a kígyók (pókok, skorpiók, békák, stb) között messze nem mind mérges vagy halálos, de azért vannak köztük szép számmal, amelyek igen. Na most egy ősember, aki ösztönösen messziről elkerült minden kígyót, az nyilvánvalóan nagyobb eséllyel él túl, mint aki bármilyen szinten is érdeklődve fordult egy kígyó felé, hiszen utóbbinak csak egyszer kellett pechje legyen, és máris nem volt több génje amit továbbörökíthetne.

Persze manapság az ember már nem egy ösztönlény, de hogy a hasonló ösztönös fóbiák, a legmélyebb félelmek eltűnjenek az emberiségből, ahhoz nagyon kevés néhány ezer év, és ezen nem segít a tudat, hogy vannak kígyófajok, amelyek ártalmatlanok. Aki ösztönösen fél, az félni is fog.

2016. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Tájékozatlanság. Mint ami a kérdezőnek is jutott... 10 méteres tigrispiton... anyám...
2016. ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Mert sok a tévhit,és kevesen vannak,akik valamilyen szinten értenek is hozzá.Én sem voltam különb.Nem tudtam mi a különbség kígyó és sikló között,valamint azt hittem,mindegyiknek van méregfoga.Aztán megismerkedtem a férjemmel.Neki akkor már 2 óriás kígyója volt.Ez a szám mára már 14-re növekedett.Így én is beleástam magam egy kicsit a témába.De ha nem találkozok vele,még mindig tévhitekben élnék.
2016. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
ha elkerülte a figyelmedet felsoroltam az anakondát is, amelyikből a zöld megnőhet 10 méterre is akár. A tigrispiton 5-6 méterre nőhet meg max. de az is nagy és veszélyes kígyó, attól van miért félni.
2016. ápr. 18. 10:42
 16/26 anonim ***** válasza:
A legnagyobb kígyó amit találtak valóban anakonda volt.De az "csak" 8 méter.
2016. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Mind rosszul tudjátok. A legnagyobb ténylegesen lemért zöld anakonda 5,21 m és 97,5 kg, kockás piton 6,95 m és 59 kg, tigrispiton 4,6 m és 52 kg, szalagos tigrispiton pedig 5,74 m volt. Az ezeknél nagyobb méretek csak becslések.
2016. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy tényleg nincs mit félni a siklóktól, de még az ilyen nagy kígyóktól sem annyira, mert viszonylag lassúak és nincsen mérgük, szóval ha megharapnak az csak fáj, de nem olyan nehéz kikerülni, hogy megharapjanak, ahhoz meg elég bénának kell lenni, hogy teljesen sikerüljön rád tekerednie.
2016. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Uccsó elötti! A pontos nevét nem tudom, de alaszka hemzseg a 10m és ennél nagyobb kígyóktól.
2016. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Utolsó, mondom, becslések...
2016. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!