Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért kell annyira félni egy...

Miért kell annyira félni egy kicsi, ártalmatlan siklótól?

Figyelt kérdés
Mondjuk az teljesen természetes hogy fél az ember egy mérges kígyótól például, én is félek. Vagy teljesen természetes hogy fél mondjuk egy 5-10 méteres tigrispitontól, kockás pitontól, anakondától, boától meg ilyesmitől. Én is félek. De pl. egy méreggel nem rendelkező, maximum 100-120 cm hosszúságúra megnövő ártalmatlan albínó nelsoni királysiklótól (nekem az van), mi a francért kell annyira félni? Ráadásul nem is csúnya, igen csak szép színe van. Nem értem én ezt

2016. ápr. 17. 22:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy amiről beszélsz, azok becslések, hogy egyértelműbben fogalmazzak.
2016. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nem...le is mértek egy csomót...a NatGeo-n mutatták.
2016. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha tényleg azt is mondják, hogy ekkorának mérték, én nem hinnék ebben. Leírom miért:


Egy indonéziai állatkertben élő Fragrant Flower nevű kockás pitont 14,85 méter hosszúnak mondtak, később azonban kiderült, hogy jóval kisebb, fele ilyen hosszú sem volt. 6,5-7 méter között volt.


Forrás: [link]


A Pittsburghi Állatkertben az 1950-es években élt Colossus hossza állítólag 8,7 m volt, de végül is 6,35 méteresnek bizonyult.


Forrás: [link]


Egy zöld anakondáról Brady Barr herpetológus (Akit láthattunk National Geographic műsorokban, és azt is láthattunk, hogy nem csak zöld anakondákkal, hanem mindenféle kígyóval és krokodilokkal is foglalkozik) azt állította, hogy 5,5 méteres. Nem sokkal később Jesus Rivas (szintén herpetológus, de csak zöld anakondákkal foglalkozik, már több mint ezret lemért és valószínűleg a világ legnagyobb anakonda szakértője) ugyan ezt az anakondát lemérve 4,3 méteres hosszt mért.


Forrás: [link]


De amúgy sem értem miért hisznek olyan könnyen az emberek a 10 méteres kígyók létezésében, mert az interneten (nem photoshoppolt) képeket nézve nem találtam olyan kígyót, ami megközelítette volna a 10 méteres hosszt. Vegyük például ezt a zöld anakondát:


[link]


Szép nagy példány, a legtöbben rögtön azt gondolnák, hogy legalább 6 méter hosszú, de várjunk egy kicsit. Válasszuk ki a kígyót fogó emberek közül bal oldalról a másodikat (direkt azért, mert az az ember alacsonyabb, mint az első vagy jobb oldalról az elsőt vagy a másodikat, mert körülbelül ugyan olyan magasak), és mondjuk, hogy a kiválasztott ember 1,8 méter magas (világszinten átlagos férfi magasság). Az ember magassága kb. a fele, vagy kicsivel több, mint a kígyó hosszúsága, szóval a kígyó hosszúsága ebben a pózban körülbelül 3,6-3,7 méter, de mivel nem tartják egyenesen a kígyót, ezért valószínűleg körülbelül 1-1,5 méterrel hosszabb ennél, vagyis körülbelül 4,6-5,1 vagy 4,7-5,2 méter.


Vagy nézzük ezt a kockás pitont, amit 7,3 méteresnek mondtak, és jóval egyenesebben tartanak ezen a képen:


[link]


Válasszuk, ki balról a harmadik embert, és mondjuk, hogy 1,8 méter magas. Mérjük hozzá a magasságát a kígyóhoz, és láthatjuk, hogy ebben a pózban a kígyó kicsivel kevesebb mint háromszor olyan hosszú, mint amilyen magas a harmadik ember, de mivel ezt a kígyót sem tartják teljesen egyenesen és a farka vége be van fordulva, ha hozzáadjuk a farka végének a hosszát, akkor láthatjuk, hogy körülbelül háromszor olyan hosszú mint amilyen magas az ember.


Vagy nézzük ezt, amit 7,67 méteresnek mondanak, és még egyenesebben, szinte teljesen egyenesen tartanak:


[link]


Ismét válasszunk ki egy ember valahonnan középről, és mondjuk, hogy 1,8 méter. A kígyó hossza itt is körülbelül háromszor akkora, mint az ember magassága.


Ugyanezt a módszert alkalmazva láthatjuk, hogy, hogy ez a 8 méteresnek mondott piton koránt sincs 8 méter:


[link]


Szintén ezt a módszert alkalmazva ez az anakonda 4,5-5 méteres lehet:


[link]


És végül itt van 2 oldal, ahol ki van fejtve miért kell fenntartással kezelni a nagy méretű kígyókról szóló beszámolókat:


[link]


[link]

2016. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Igazad van, kérdező.
2016. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Kövezzetek meg, de én félek tőlük,undorodom, ma például a lépcsőnknél volt egy sikló, de ezzel az a baj, hogy mindig engem ijeszt halálra, valahogy megérzi, hogy félek tőlük
2018. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Sikló is terjeszt betegséget, amit bizony harapással (tud ő is) terjeszt...
2021. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!