Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsmateknőshöz való eszközök...

Pézsmateknőshöz való eszközök választásában tudtok-e segíteni?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon rossz a belső szűrő? Ha igen miért rossz? vízhez. 80 liter 60*45 alapterület 30cm magas vízoszlop.

És UVB mellett miért kell a teknősnek sima lámpa is? Nem a napozó részi melegítőre gondolok éppen.

Valamint milyen fűtőtest menjen a vízbe?


Teljesen kezdő vagyok :/



2017. máj. 20. 23:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Valamint a milyen más eszközre lehet még szükségem? Gondolok itt hálóra vagy valami hasonlóra.
2017. máj. 21. 00:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez az alapterület túl kicsi.

A belső szűrő nem igazán javasolt.Jobb, mint a semmi, de idővel le kéne cserélni külső szűrőre. Egy belső szűrő nem nagyon tud elbánni egy teknősös akváriummal, de átmenetileg jó.

Sima lámpa nem feltétlenül kell, de ha pl élő növényeid vannak az akváriumban, akkor kelleni fog.

Fűtő szerintem nem muszáj, én azt tapasztalom, hogy kezdő tartóknál több kárt okoz, mint hasznot.(gyakori, hogy feltekerik a vizet 28-29 fokra, míg a helyiségben csak 19-20 fok van.Ez végzetes hiba lehet, szóval én inkább hagynám szobahőmérségleten, vagy max 1-2 fokot fűtenék.

És még annyit, hogy én a helyedben nem kereskedésből vennék kicsi teknőst, hanem háztól kicsit nagyobbat.1-2 éveset legalább.

A kereskedéses pár hetes/hónapos teknősök nagy arányban hullanak sajnos.

A jófogás meg az állatos csoportokban ha szétnézel, biztosan találsz megunt vagy rosszul tartott teknőst és akár menthetsz is úgy.

2017. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!