Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenti tápok választásában...

HUN_Sector kérdése:

Lenti tápok választásában kérek segédletet. (? )

Figyelt kérdés

Mivel a mai viharban a gépem se szó, se beszéd leállt, nem kapcsolt vissza vagy 10 percig (monitor sem kapott inputot a géptől), ezért a tápra gyanakszom. 2 éves lesz, sharkoon wpm 2.0 500W, tehát nem ajtótámasz kategória. Normál böngészési módban most fut 40 perce, nincs gond, de fel kellene melegítenem a környezetét, hogy terhelés alatt is lássam, hogy teljesít.


Jelenleg egy itx házban duruzsol, ahol nincs nagy szellőzés. A táp oldalfala elég meleg volt (még tapintható hőfok, kb 50 fok), a gép a hiba pillanatában oldalfal nélkül működött. Bár a táphiba a gép belsejében is tapasztalható melegedést megmagyarázná, ezért nincs most a kánikulában rjta az oldalfal, mivel még a gépház is szinte izzott.


Konfiguráció:

- i5 4460 + Raijintek Rhea, frissen pasztázott (84 watt) (házfallal aida alapján terhelésen 67-70 fok, anélkül 55 fok)

- r9 270x (emlékeim szerint 140 watt) (teljes terhelésen a gpu dióda 81 fokon tetőzik, fal nélkül 65 fok)

- i darab 8 gb-os ram

- 1 darab ledes 9,2 cm-es hátsó venti és egy darab molexre kötött 12 cm-es első venti

- hdd nincs, 2 ssd fut, szóval más fogyasztó nem található a gépben.

- ház típusa: inwin 901 (itx)


Szóval felkészülve arra az eshetőségre, ha a táp megadja magát, elkezdtem szétnézni az árban már szóba jöhető tápok piacán. A gép fogyasztása 300 watt alatti, így nem nagy teljesítményű atx tápban gondolkodok. Az egyes típusok alkategóriát annyira nem követem, így ha valakinek van tapasztalata, ossza meg bátran. Jobb híján nemzetközi teszteket olvasgatok...


- Enermax 350W TRIATHLOR Eco

(80+ bronz, 88% hatásfok, félmoduláris)

[link]

A gyártó honlapján nincs fent ez a modell.


- Be Quiet 400W System power 8

[link]


- XFX TS 430W (a TS szériáról semmit sem tudok, de magát az xfx-et szeretik a népek használni, úgy vettem észre)

[link]


- FSP 400W HEXA

[link]


- Enermax 500W naxn basic

[link]

(Ahogy olvasgattam cwt gyártmány)


Ha nem szükséges, egy relatíve kisfogyasztású konfigba ennél többet nem ölnék bele.


(A mostani sharkoonon van még 1 hónap gari, meglátjuk, hogy egyszeri eset volt e, vagy sem, félek utóbbi a helyzet)


Előre is köszi.



2016. júl. 13. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ts
2016. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt bezony a táp a ludas, a kérdés az, hogy csak az halt-e be vagy berántott-e esetleg más alkatrészt is a fostengerbe...


Ezek közül XFX TS 430.

2016. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%

"XFX TS 430W"


Jó választás, ahogy írták. A Pro és az XTS széria jobb csak nála, de azok már elég erős tuningtápok.

2016. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
XFX TS 430W oemje a Seasonic Eco, azaz a leglespóroltabb, minden xfx tápegység jobb nála. A többi TS is. Ettől függetlenül az összes itt felsorolt tápegységnél jobb, a triathlor eco kivételével. Bár mondjuk az 12V ágon kevesebb, mint 300W leadására képes.
2016. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ez 22.198Ft pcx-en. Ez alá nem adnám a helyedben.


[link]


Ha ez van neked, nem látok benne OTP védelmet, ami esetleg indokolta volna, hogy nem kapcsol a lehülésig vissza.

Nem áramszünet volt? :D


100-240V között üzemel, szóval pár volt feszültség ingadozás nem okozhat gondot, több meg más fogyasztón is okozhat gondot.


Egyébként a vihar nem fogyasztó, a hálózati feszültség függ a rajta lévő fogyasztóktól és a trafótól való távolságtól. Ha esetleg 1 fázis kiesik, akkor a többire nem megy nagyobb terhelés, hogy leessen a feszültség.


Ha meg a villám csap a vezetékbe és közel vagy hozzá, akkor tök mindegy, milyen tápod van.

2016. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az áramszünetek később jöttek csak. A gép leállt, a tévé ment simán, a villany világított, a szobaventilátor ment, szóval a gépre szűkíthető a hiba.


Egyébként most is megy a gép, kapott egy nyúzást world of tanksban, minden megfelelően futott, de a táp biza forró.

2016. júl. 13. 23:06
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem értem mitől forró, elvileg a háztól független a hűtése, bár lehet a szobában is akár 30 fokos a levegő de akkor meg gyorsabban kéne pörögnie ami meg eléggé hallható lenne, nem?

Pörög az a venti ahogy kell? Ha csak lassan és mégis forró, lehet a hőmérséklet érzékelő romlott el.

Ez esetben kösd át 12V ágra, ha hangos, cseréld le egy halk alacsony fordulatú ventire.

2016. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát a táp ventijét nem tudom átkötni :)


Hozzáteszem, elég kis helyen lélegzik, mutatom:

[link]

2016. júl. 13. 23:43
 9/20 zala54 ***** válasza:
Az xfx-et vedd
2016. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Úgy fest az lesz, a többség szerint az a nyerő.

;)

2016. júl. 14. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!