Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a pókoktól, kígyóktól?

Figyelt kérdés
Nekem semmi bajom velük ( mindkettőt tartok), de ha ismerős eljön hozzám, rögtön sikítórohamot kap. Miért?
2010. jún. 1. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

a pókoktól irtózom!Túl sok a lábuk és ááá,egyszerűen utálom őket!

De a kígyókat szeretem;)

2010. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert veszélyesen:) Mondjuk egy kis pókocskát elviselek, de az ilyen madárpók féléktől félek. A kígyótól meg mindtől:S:S Biztos mert a gonosz szimbóluma:D
2010. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert hülyék az emberek.Egy emberre veszélyes állattól jó hogy félnek,de azért aki sikoltva menekül egy kis pókocska elöl na az szánalmas.
2010. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Mert létezik egy fajta fóbia. Itt van Pl: araknofóbia azaz pókiszony. Erről nem tehet az ember. Sokan a szőrös lábuk a sok szemük van ami félelmet kelt az emberben.
2010. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

17:20-nak üzenem:nem vagyok hülye!

Képzeld,ez fóbia!A pókoktól és a kígyóktól való félelem is fóbia,van is nevük!Nem tudom,miért félek tőlük,de ha meglátok egy pókot,ami közel van,vagy mondjuk éppen mozog,a szívem megáll!Egyszerűen félek tőlük és kész!A kígyóktól is irtózom!Van hüllőm,két pézsmateki,de az más!:)

2010. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én már tartottam kezemben kígyót. nagyon aranyos volt!:)

viszont a pókoktól félek. bár ha meglátok egy pókot nem visítok csak kicsit hátraugrok:) viszont ha hozzám ér úgy viselkedek mint 1 őrült! :)


az okát hogy miért van nem tudom. bár az is érdekes hogy a madárpóktól meg az apró póktól (porszemnyi) nem félek. mert a madárpókot látom így nem nagy meglepetés a mozzanata egy porszemnyi meg tuti hogy nem árthat. de a keresztes pókok és olyan méretűek na attól "felébredek" meg a kaszástól (egy kicsit) :)


amúgy sikítani nem érdemes. mert akkor a pók is megmozdul és még jobban félni kezdünk! :)

2010. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem azért félnek, mert a legtöbh ember az olyan állatokat szereti, akiket lehet simogatni, dédelgetni

A pók csíp, a kígyó mar, nehéz velük kommunikálni, érintésre sem adnak olyat, mint egy puha szőrös állat. Ráadásul kiskorukban már úgy tanítják őket (szülők is és a mesék is), hogy félni kell tőlük, mert bántanak, a kígyó is mindig gonoszként van feltűntetve a mesékben.

2010. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En szeretem oket.. Viszont ha ott vagyok picit felek. Foleg a kigyoktol.. A pokokkal jolmegvagyok... De pl. ha a labam elot csuszik egy mergeskigyo a vadonban en baromira megijedek.. Es kicsit irtozom toluk.. De pl egy terrariumon keresztul odavagyok ertuk.. Jellegzetesek, erdekesek es gyonyoruek. Mondjuk mar valt pl 2 masodpercre a nakamban egy fenykep erejeig es simogattam is.:)
2010. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Én imádom a kígyókat! A pókokat kevésbé... pedig ők is Isten teremtményei, de egyszerűen gyűlölöm őket :(
2010. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
52%
itt egy aranyos kép róluk: [link] [link]
2012. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!