Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leesett az ékszerteknősünk a...

Leesett az ékszerteknősünk a negyedik emeletről, megsérült a páncélja alul s vérzett, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Amikor felhoztuk mozgott a páncéljánál vérzett egy darabig most elállt.Tud valaki valamilyen tanácsot adni?
2010. jún. 13. 09:38
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Amikor megnéztük, miután felhoztuk a páncéljánál vérzett két helyen.A szájából kicsit később jött vér,de elállt a délután folyamán.Szerintem a vérzéscsillapító miatt amit adott a doki.Hát a miénk is 13X14cm már úgy a szivünkhöz nőtt nálunk van egész kiskorától(4éve).Remélem mégis túléli.Azért köszi az aggódást mindenkinek.
2010. jún. 13. 23:02
 12/31 anonim ***** válasza:

Hogy van a tekid?

Én azt hallottam, hogyha megreped a páncélja, akkor gipszelni kell. Persze olyannal, amivel vízbe is mehet.

2010. jún. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést.Jól van már úgy látom egyre jobban.Kapott tegnap még antibiotikumot, és fájdalomcsillapítót, meg lefertőtlenítette megint a páncélját.Csütörtökön kell visszavinni még addig napi háromszor kell fertőtleníteni újból Betadinnal.Már így egyre jobbak az esélyei szerencsére, nem akarom elkiabálnia szerintema kritikus ponton túl vagyunk.Majd írok még:)
2010. jún. 15. 21:10
 14/31 anonim ***** válasza:
52%
Szóval szerinted a kritikus ponton túl vagytok? Rendben. Akkor most féltsed a legjobban, mert én is jártam már hasonlóan. Azt hittem, hogy a macskám felépül a lőtt sebéből és még az orvos is támogatott ebben. Járkált, evett, ivott és aznap éjszaka elpusztult. Csak azt akarom, hogy ne ess te is az én hibámba és, amikor már azt hiszed, hogy túl vagy a nehezén, akkor vigyázz rá a legjobban. Szerencsédre a hüllők fel tudnak épülni olyan sérülésekből is, ami egy emlőst megölne.
2010. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!Ma is fürdettük a Betadinos szappannal jól esett neki, már kicsit szebb a repedés hátúl.Többet alszik mint eddig mielőtt történt a baleset.Holnap kell visszavinni remélem utoljára az állatorvoshoz.Az biztos ezek után nagyon odafigyelünk rá.
2010. jún. 16. 21:30
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Most találtam rá a kérdésedre. Engem is érdekel mi van, szurkolok a kis teknősnek. :)
2010. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Tekike, gyógyulj meg!
2010. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem vittem vissza a dokihoz tekit, mert nem is értem rá meg most a sok hirtelen költség jól rámszakadt.Minden nap fürdetjük Betadinos vízbe.Nem tudom jövő héten mi legyen, mert végülis megvan, de sokat alszik és mostmár nem olyan mozgékony.Pedig amikor leesett is sokat mozogott és élnék volt.Remélem felépül és újra hasonlítani fog régi önmagára.:(
2010. jún. 20. 22:56
 19/31 A kérdező kommentje:
Elpusztult Teki:((((((((((((((((((((((
2010. júl. 13. 08:51
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne szegény!!!!!!!!!!!!!!!!! =''''''( nagyon sajnálom. Én nagyon szeretem az állatokat, és képes vagyok elsírni magam, ha látok egy elütött állatot. Tesómnak is volt tekije, az meg elszökött, és 3 napig nem találtuk, de meglett, és szerencsére túlélte. De azóta már nincs meg. Még egyszer sajnálom szegénykét :(
2010. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!