Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leesett az ékszerteknősünk a...

Leesett az ékszerteknősünk a negyedik emeletről, megsérült a páncélja alul s vérzett, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Amikor felhoztuk mozgott a páncéljánál vérzett egy darabig most elállt.Tud valaki valamilyen tanácsot adni?
2010. jún. 13. 09:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Én írtam 13-én, hogy nem fog sajnos életben maradni, mert a belső vérzést nem lehet gyógyítani műtét nélkül. Mert teknős, ez nem olyan egyszerű. Nagyon sajnálom, hogy igazam lett. Szegény tekike.
2010. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az együttérzését, :((én is sírtam van aki ezt nem veszi komolyan, kinevet meg furán néz rám, de úgy az emberhez tud nőni egy ilyen kis állatka,már 3 éves volt szinte a családhoz tartozott.Mi neveltük a szemünk láttára cseperedett fel.De sajnos visszatérve arra, hogy miben pusztulhatott el.Sajnos lehet a mi hibánk is, mert nem tettük egy jó ideig vízbe ugye féltünk a fertőzésektől.Vagy 2 hétig fürdettük, forralt vizbe betadinnal, aztán ugye elkezdett gyógyulni, jobban lett.Aztán újra inaktív lett szegénykém.Nem raktuk vízbe egyesek szerint ez okozta a vesztét,mások azt mondák az injekció által okozott stressz.Amikor rátaláltunk meg volt merevedve és belső páncélja ilyen pirosas volt egy kicsit.Nagyon rossz érzés volt őt így látni.Most magamat okolom hogy mi van ha a kiszáradás okozta a halálát.Túléli az esést erre ha tényleg igaz ebbe hal bele ez nagyon nagy lelki terhet ró rám:((((Eltemettük a házunk elé egy bokor tövébe megadtuk a végső tiszteletet neki.Vettem egy újat de sajnos nem érzem nála azt mint Tekinél,nem is adtam neki ezt a nevet.:(((
2010. júl. 17. 22:49
 23/31 anonim ***** válasza:
Részvétem, nagyon sajnálom szegénykét! :'( :(((
2010. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Én kismadarakkal (rizspinttyel) vagyok így, tisztességgel megsiratom őket és el is temetem a kertbe. Februárban halt meg az egyik, de mindegyik méltósággal búcsúzott, a kezemben voltak, halk kis csííí hanggal. De érdekes módon állatoknál biztos van lélekvándorlás, mert a kis új (nem rizs-, hanem zebrapinty) ugyanúgy viselkedik, ugyanolyan szelid. Visszajönnek, de más alakban, más testben. Vörösfülü helyett lehet, hogy sárgafülü ékszerteknős lesz, vagy kutyánál snauzer helyett vizsla, de érezni fogod, hogy ő az. És legalább két hétnek el kell telnie a haláltól a visszatérésig.
2010. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok hiszek én is valamilyen szinten az ilyenkben,mint említettem vettem egy újabb teknőcöt aki még nem rég kelt ki a tojásból,lehet később felfedezek benne tekire jellemző dolgokat:)
2010. júl. 18. 18:57
 26/31 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kutyusom, még fiatal volt, normális volt akárcsak a többi kutya, de mégis különleges, mert olyan kis szelíd volt, aranyos, mindig odajött hozzánk, gyakran volt velünk. De az egyik napon észrevettük hogy valami nem stimmel.A lábát maga után húzta, először nem volt olyan feltűnő de egyre jobban ezt csinálta. Elvittük állat orvoshoz, de ő nem tudta hogy pontosan mi baja lehet, ezért elküldött minket egy maszek kutyadokihoz. Ott megröntgenezték, és kiderült hogy a tarkóján a csigolyák (bár nem tudom milyen csontok vannak ott) nem stimmeltek, azaz hogy nem egyenes jött mint a többi kutyánál, hanem púpos volt. Ez salynos egy születési rendellenesség, és a következménye a lebénulás lett volna.Ugyan lehetett volna gyógyítani, de lehet hogy akár egy évig kellett volna vinni műtétekre ami nem kis pénz, és úgy gondoltuk hogy neki is jobb lesz ha elaltatják. Vissza vittük a tenyésztőhöz, és kaptunk egy másik kutyust aki ugyanúgy nézett ki csak lány volt. Haza vittük, és az elaltatott kutyus tesója (két fiú tesót hoztunk el) csodálkozott amikor a kislánnyal tértünk vissza. Először kereste, de utána megszokta a másikat. Azóta a kislány felnőtt, már születtek is kiskutyái. Észre vettük hogy az egyik teljesen úgy viselkedett mint az előző kutyink. Ugyanolyan szelíd volt, meg pajkos. Sajnos nem őt tartottuk meg de szerető gazdikhoz került, már kiállításra is vitték :) Elpusztult kutyusunk egy beagle bicolor kisfiú volt, elvesztése után sokáig sírtam, de a lányt ugyanúgy szeretem :)
2010. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Az ilyen történetek mindgi erőt adnak, még mindig gondolok Tekinkre,aki nagyon hiányzik.:(
2010. júl. 22. 23:01
 28/31 anonim ***** válasza:
Letelt a két-három hét a halála óta? Akkor nagyon figyelj, mert a jeleket neked kell felismerned, melyik alakban tér vissza. Nem mindig könnyű ez.
2010. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Még nem telt el annyi idő.Kedden lesz két hete hogy elpusztult szegénykém.Remélem észreveszem a jeleket majd.Mert nem nagyon emléxem már arra hogy milyen volt 3 évvel ezelőtt Teki.De figyelni fogok azért.Köszi
2010. júl. 24. 13:31
 30/31 anonim ***** válasza:
Hosszú évekkel ezelőtt arra mentem haza, hogy az általam felnevelt kutyán, középsnaci (8 éves volt) ellésben meghalt. Mamáék nem bírták nézni, hogy szenved és elaltatta az állatorvos. Beugrott egy kutya a kerítésen, nem vettük észre. Két hétig sirattuk, megvolt a háza, letakarva a bejárata. Elmentem a menhelyre és ott nagyon akart jönni egy szép fiatal kopó velem. Elhoztam, azt is tudta, hogy hol lakunk, megállt a kapuban. És úgy foglalta el a házat, a kertet, az edényt, a pórázt és mindent, mint aki hazatért. A hangja is azonos a másikéval. Imád labdázni, nagyon szépen sétál és őrzi a kertet, jelez.
2010. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!