Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leesett az ékszerteknősünk a...

Leesett az ékszerteknősünk a negyedik emeletről, megsérült a páncélja alul s vérzett, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Amikor felhoztuk mozgott a páncéljánál vérzett egy darabig most elállt.Tud valaki valamilyen tanácsot adni?
2010. jún. 13. 09:38
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:
Nekem ma esett ki a második emeletről a 26 éves ékszertekim. Kinyitotta valahogy a szunyoghálós tolóajtót, míg nem voltam otthon és megtörtént a baj. Azonnal vittem egy egzotikus állatorvoshot, szerencsére a kocsiban már virgonc volt, a dokinál nagyon, de a doki azt mondta bent tartják a következő 3 nap kritikus lesz. Röntgen alapján tüdejében nincs vér, szájában nincs vér. Páncélja oldalt repedt meg azt epoxival összeragasztják mert az ugye nyílt seb. Jobb lábánál és kloákájánál van hámsérülés. Szóval ha péncélnál vérzik azt haladéktalanul össze kell ragasztani!!! Gyanús nekem, hogy ez volt a gond a kérdezőnél is, hogy a páncél nem lett megragasztva, persze a vér a szájában is gyanús, hogy belső vérzés. Mindenesetre így is szép, hogy egy hónapot még élt.
2023. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!