Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Normális ha valaki hüllőt...

Normális ha valaki hüllőt tart háziállatnak?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális, hogy néhány ember gyíkot, kígyót vagy más ehhez hasonló állatot tart, mint "házi kedvenc"?? Azt hiszik olyanok mint a kutyák vagy a macskák? Szerintük a hüllőknek vannak érzéseik, és úgy gondolnak az emberre mint a gazdájukra? Örüljenek, hogy pl. egy nagyobb kígyó nem fojtja meg, nem marja meg vagy nem eszi meg őket (Ha valaki pl. Anakondát tart). Nem értem az ilyen felfogású embereket..

2019. jan. 17. 23:55
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, en szemely szerint Anakondat nem tartanek ha mar itt tartunk. De rengeteg videot lattam amin kicsi gyermeket olel korul az Anakonda es nem bantja, miert is bantana? Szerintem vannak erzesei minden allatnak, es nem csak a kutyanak. Az Anakonda is tudja ki banik vele jol es ki nem. A kutyat is magadhoz edesgetheted de ha ehes vagy kotekszel vele ugyan ugy megharap, a macska szintem! Szoval ez nem volt toled jo pelda. Es rengeteg helyen nem hiaba engedelyezik a nagyobb hullok tartasat, oriasi leguan es krokodik, anakonda. Ezek mind veszelyesek es husevo allatok, megis sok orszagban teljesen megengedett. Dubaiban puma es jaguar a haziallat, siman le nyel egybe az megis normalis? Ugye!! Es szivem szerint gekkokat es teknosoket en is tartanek, kigyot nem biztos de ettol meg egyaltalan nem itelem el azt aki tart mert se jogom nincs hozza masreszt az o elete. Aki torvenytelenul tart mergeskigyot az szamoljon a vele jaro veszelyekkel, ha megmarja meg is halhat, de egy ep eszu allattarto tudja ezeket. Neked nem tetszenek ezek az allatok na bumm,de masokat nem kell lenezni es kinevetni. Mas is kinevethetne hogy te meg kutyat vagy macskat tartasz. Ennyit errol.
2019. jan. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező. Az, hogy nem tudsz kiírni egy kérdést rendesen az miért az én hibám?


"Szerintetek normális, hogy néhány ember gyíkot, kígyót vagy más ehhez hasonló állatot tart, mint "házi kedvenc"??"


Olvasd már el saját kérdésedet könyörgöm!

Sehol nem írtad, hogy te csak és kizárólag a mérges kígyóra gondolsz. Az oké, hogy példának felhoztál egy anakondát. De magát a kérdést már nem így fogalmaztad meg, hanem általanosságba véve a hüllőkről kérdeztél.


De oké, leszek én a fogyatékos, ha te ettől jobban érzed magad. :D


Meg mint előttem írták, ha kutyát tartsz, az is meg haraphat, ha macskát, az is. Ha lovat az meg felrúg, ha bikát, az meg felöklel...szóval teljesen mindegy mit tartsz, nagyon sok állat tud kárt tenni benned ha arról van szó. Akkor senki ne tartson semmit?!

2019. jan. 18. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
92%

Utolsonal a pont ! Te tetted fel hulyen a kerdest es ha nem ertunk veled egyet akkor kombinalsz.

Visszaterve magamhoz, nekunk evekig volt kecskenk es disznonk mert faluhelyen nottem fel, es a kecske odajott nyalogatutt bujt hozzam de volt bizony mikor gondolt egyet es a nagy hegyes szarvaval nekem szaladt csak ugy, volt hogy az unokatesomat a diszno meglokte es elesett, a pulyka is kepes neked menni.. Szoval akkor mar senki ne tartson se haszon allatot se hazi allatot ugye? Ennyi erovel, attol mert a hullok extrem allatok attol meg allatok akiket lehet gondozni. Mindenkinek mindenben mas az izlese de valaki ezt nem tudja toleralni,peldaul te kerdezo..

2019. jan. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%
Látom már megérkeztek a harcikutyázók is :) nem csak a kérdező madár itt
2019. jan. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
85%
Mi bajod azzal, ha valaki hüllőt, veszélyes hüllőt tart? Az ő dolga, valakinek azok tetszenek. Tartanék én is kígyót, igaz nem anakondát, de se pénzem, se időm nincs rá, így inkább nem tartok. Minden állatban van valami, ami érdekes egy ember számára, van aki a hüllőkben találja érdekesnek, van aki az emlösöket, megint mások a pókokat, stb. Nincs ezzel semmi probléma, a lényeg a felelősség teljes állattartás.
2019. jan. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sem épp eszű, aki hüllőt, pókot, vagy más egyéb undorító állatot tart házikedvencnek! Azok az emberek, akik szerint ez normális és erővel tartják őket azok tényleg megérdemlik, hogy megmarják vagy bármi mást tegyenek velük ezek a csúszómászó, sunyi állatok. Van egy ismerősöm akinek van egy kígyója és láttam, hogy a kis "ártatlan" kígyója tekeredett a nyakára lassan lassan,úgy kellett az ismerősömnek nagy nehezen leszednie magáról,mert az már szorította. És a karja tele volt sebekkel, mert a kígyója mindig harapdálja. Úgyhogy akárki akármit mond, szerintem nem háziállatnak valók. Egyetértek a kérdezővel: aki tart az biztosan nem 100-as!


Teljesen egyetértek a #21es válaszolóval. :)

2019. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
88%
:D pont az ilyen emberek miatt tartok hüllőket . Ők teljesen mások, egy ember azért tart hüllőt szerintem mert teljesen beleszeret a színükbe alakjukba , a hüllők szeme varázslatos , a bőrük mindegyiknek más szerintem a pitonokat a legkellemesebb végig tapintani és még valami a hüllők nem pofáznak vissza ;) és nem támadnak oktalanul . Ha több pénzem lenne egy mini hüllőházat építenék . És nem nem olyanok mint a macskák és a kutyák ők hüllők ha meglátod bennük az evolúció csodáját csak hüllőket akarsz majd tanulmányozni.
2019. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
86%
Ja és a kutya egy állat és a kaméleon is . Ha a kutya tud érezni akkor a kaméleon miért ne tudna? És szerintem pont a kutyás gazdik hiszik azt hogy a kutyák olyanok mint az emberek .
2019. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Látom sok itt a begyepesedett fölfogású, "Aki hüllőt tart az beteg" és hasonló hozzáállások. A hüllőket díszállatként tartják, össze sem lehet hasonlítani a kutya cica, nyuszi-muszi, stb szőrős kis kedvencekkel. Teljesen más kategória.
2019. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
14%
Hmm..dilo emberek erőltetik amit nem kéne :D Ne kinozzátok a hüllőket, ők a szabadba valók!
2019. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!