Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Normális ha valaki hüllőt...

Normális ha valaki hüllőt tart háziállatnak?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális, hogy néhány ember gyíkot, kígyót vagy más ehhez hasonló állatot tart, mint "házi kedvenc"?? Azt hiszik olyanok mint a kutyák vagy a macskák? Szerintük a hüllőknek vannak érzéseik, és úgy gondolnak az emberre mint a gazdájukra? Örüljenek, hogy pl. egy nagyobb kígyó nem fojtja meg, nem marja meg vagy nem eszi meg őket (Ha valaki pl. Anakondát tart). Nem értem az ilyen felfogású embereket..

2019. jan. 17. 23:55
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Ijajajj. 18 éves hobbi hüllő és állattartó vagyok.. Madaraim azért vannak, mert aranyosak, megnevettetnek és okosabbak, mint a gyakorikérdések 70százaléka.

Halaim azért mert érdekes megfigyelni a vízalatti világot.

Hüllőim és pókjaim pedig mert szerintem szépek a mintáik, színeik, érdekesek az ösztöneik, szokásaik. Érdekes megfigyelni, hogy hogy reagálnak a kisebb nagyobb változásokra, és ha az ember megismeri őket rájöhet, hogy a legtöbb szörnyen mérgező madárpók, ami a szomszéd gyerekeit reggelizi jobb szeret egy kő alatt meglapulni és várni a kaját. Nem érzem magam betegnek, ugyan úgy van szociális életem, dolgozok és tanulok.. Az egzotikus álattartás csak egy hobbi, amit kikapcsolódásképp csinál az ember. Ha neked ez szúrja a szemed a te bajod. És ezt kapd ki, biológusnak készülök, azután igen is szeretném letenni a veszélyes álattartási engedélyt és velük foglalkozni akár 0-24-ben, mert engem ez érdekel. Nem értem mi a kérdés értelme egyáltalán.


Hogy vannak-e érzéseik már más téma, én azt vallom, hogy valamilyen szinten és esetleg más formában igen.

2019. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 Srebi válasza:
100%
Augusztus óta királypiton tulajdonos vagyok és egyáltalán nem érzem magam különcnek. Orvosira járok, művelt vagyok és külső megjelenésre sem mondanám hogy taszító vagyok. Mégis ha szóba kerül hogy kígyóm van, mindenki fujjog meg húzza a száját. Mert ugye minden tudatlan csak addig állatbarát, amíg szőrös, cuki, puha állatokról van szó. Én már kislány koromban is ugrottam a nádasba a siklók után amikor a papámmal mentem horgászni, mindig szerettem őket. Most, hogy egy ilyen pikkelyes csodával és a párommal osztozom az otthonomon, még jobban szeretem őket. Igenis vannak érzéseik, tudják hogy biztonságot jelent az érintésem, ha beszélek hozzá már megismeri a rezgéseket, kijön a karomra. Nem fogom sose állítani hogy olyan mint egy kutya, mert nem olyan és pont. Ettől még én ugyanúgy szeretem mint a család kutyusát. A szereteten felül, nincs náluk praktikusabb hazikedvenc: heti egyszer eszik, havonta egyszer kell nagytakarítás, a mozgatás pedig az én preferenciám szerint kell vagy nem kell. Lakásban lakunk, ide büntetés lenne pl kutyát hozni. Macskákat meg a kis rágcsálókat meg nem érdekes tartani, engem legalábbis egyáltalán nem vonzanak, de ettől még nem fogok senkit megszólni ha ezeket tartja. Te is jobban tennéd ha nem szólnád le a kígyó és hüllő tartókat, mivel az egész gondolkodásmódod a tudatlanságodból ered. Ha te nagyobb kígyót láttál (anakonda, tigrispiton stb), azokhoz itthon külön engedély kell, de igen, többen tartják őket és ugyanúgy szeretik őket mint más a kutyáját. Ja és mielőtt elkezded hogy miért tartok én óriáskígyót (mert hogy piton a vége), nézz utána hogy mi is az a királypiton.
2019. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
88%
A látvány miat tartják. De mi olyan meglepő ezen? Ha körbenézzel ennél sokkal több értelmetlen és veszélyesebb dolog van, csak a látvány miatt.
2019. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, a szüleid normálisak hogy téged tartanak? :)

Egy hüllővel jobban jártak volna, értelmesebbek nálad.

2019. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Na akkor ülj bele valamibe utolsó
2019. jan. 20. 22:53
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

troll kérdés.

de amúgy kérdező, nem tűnt fel hogy rajtad kívül kb másfél ember ért veled egyet és lehet nem velünk, hüllőtartókkal van a baj?

2019. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Vele*
2019. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Most miért normális a 13-as?Mert szintén lenéz más embert? Kérdező és #13-as mindenki azt tart amit akar.Aki Anakondát az Anakondát.Az sem veszélyes, ha megfelelő körülmények között van tartva.Azért mert valaki más állatot szeret, még nem lesz nem normális,meg elmebeteg.
2019. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
#20 A fogságban született álltok képtelenek a vadonban élni.Nem állatkínzás,a terráriumbsn van élettér.
2019. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
#26 Ne vedd sértésnek,de megjött az az ember,aki a sunyi állatokat lát ebben.Nem akarattal bántanak.Nyilván nem voltak még kézhez szoktatva, és nem azért tekeredik a nyakára,mert annyira gonosz és meg akar folytani,hanem mert nyilván a nyakába rakta a barátod a kígyó meg ahogy mozgott, úgy folytott.Másrészt nem is csúszó mászó állatok.
2019. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!