Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem engedik hogy vegyek...

Miért nem engedik hogy vegyek egy kigyót itthonra és elzàrva tartsam?

Figyelt kérdés
Gondoskodnek rola meg kivenném surun mindig visszaraknam. De a csalad nem engedi azt mondjak majd a sajat hazamban azt tartok amit akarok. Pedig szerintem aranyosak. Azt kepzelik kiszokik ejszaka es megfojtsa oket àlmukban. Meg nem vagyok normalis szerintuk. Nagy kigyot szivesen tartsnek, en el is engednem a hazba jatszani kicsit ha lenne sajat hazam. Aztan visszaraknam helyere.

2019. máj. 1. 16:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Inkább vegyél kisoroszlánt.
2019. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
64%
Kis testű kígyó nem jöhet szóba? Nagyon sok szép fajta van és olyan is akad, ami nem mérges. Kivenni meg nem kell őket, mert nekik nem a szobád kell, hanem a számukra megfelelő, trópusi körülmények. Ismered ezeket? Páratartalom, hőmérséklet, talaj, vízmennyiség? A lakásotok nyilván nem egy kígyó konfort érzetére van beállítva. Valószínűleg önként nem jönne ki abból a terráriumból, ami neki a legideálisabb. Miért is akarod kivenni? Azt ugye tudod, hogy nekik nem esik jól, ha folyton matatnak rajtuk? Megijedhetnek olyan helyen, ahol nincs búvóhely de állandóan jelen van az ember. Ezek vadállatok. Nem tudod szelidíteni őket, csak agyon stresszelni. Biztos, hogy kígyót akarsz?
2019. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%
Én mindig is sünit szerettem volna tartani, de valahogy mégsem lett sünim soha, pedig már felnőttem.
2019. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

És mit játszik a kígyó a lakásban? Legózik? Pinpongozik?

Nem való az lakásba, igazuk van. Majd ha lesz saját lakásod, oda azt viszel be amit akarsz.

2019. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

A kígyó a nyuszival játszik...

...egy darabig.

2019. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
A kígyóval mondjuk lehet ugrálókötelezni.
2019. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Áh, a kígyóval nem lehet játszani. Hüllő, ragadozó, rejtőzködő, ő maga is préda állat. Ha sokat piszkálod nem eszik és hamar elpusztul.

Inkább tarts kutyát. Azzal nemhogy lehet, de kell is játszani. Meg van őrülve az emberért és még az emberek sem iszonyodnak tőle ösztönösen, mint a kígyóktól.

2019. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

,,el is engednem a hazba jatszani kicsit'' - Elmesélek neked egy történetet: 8.-9. osztály közötti nyáron felvittem egy vízisiklót a szobámba (egy jó nagy befőttes üvegben volt, aminek a tetejére hálót tettem), majd másnap elmentem gólyatáborba. Mikor ott hívtam apán, a kígyó már meglépett. Anyámnak nem mondtuk el. Apámmal egy hétig kerestük... Ok, nem volt nagy (15 cm ha volt), de azért nem tanácsos egy kígyót csak úgy elengedni a házban...


,,Miért nem engedik hogy vegyek egy kigyót itthonra és elzàrva tartsam?'' - Mert ők nem szeretik a kígyókat. Nem vagyunk egyformák. Én pl szeretem a kígyókat, a kutyákat viszont utálom... Nálam azt nem tarthatnál.

2019. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!