2000... kérdése:

Miért nem engedik?

Figyelt kérdés

Szüleimnek teljesen más gondolkodásmódjuk van mint nekem. 19 éves vagyok lehúztam egy szakmát és egyetemre készülök. Határozatlan személyiség vagyok, de úgy gondolom mégis döntőképes. Nem értem, hogy miért nézik le az olyan szakmákat, oktatásokat amiknek szerintük semmi értelme. Ilyenre gondolok mint pl.: vendéglátás, turizmus, anglisztika. Vagy ha nem is az egyetemet említem, hanem egy sima kis diákmunkát, hogy eljárok egy minimális pénzt gyűjteni, mondjuk egy pubba, vagy étterembe. Nekik nem tetszik, mert mindegyik ugyanolyan “pultos” munkavégzés. A hely ahol dolgozni akartam nyáron egy nagyon fiatalos, kedves, hangulatos hely ahol sok barátra tettem szert és az ott dolgozókat is nagyon jól megismertem. Ezáltal nekem meg szimpatikusabba vált, egyrészt a társaság miatt, másrészt én szeretnék valami olyat dolgozni amihez kedvem is van és általában az emberektől jön meg. Természetesen ahogy ezt a témát megemlítettem jött a veszekedés, hogy én ennyire tartom magam? Mondom mégegyszer egy nyári diákmunka.. Megpróbáltam már a saját lábamra állni, de sajnos eddig mindig rossz vége lett.

Ha valaki tud erre valamilyen magyarázatot, hogy ők jobban megértsék az én álláspontomat akkor az írja le kérem!

Köszönöm, hogy végigolvastad:)



2019. jan. 30. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
19 vagy,közlöd mész dolgozni,majd jössz,eltörik a lábad,rád zárják az ajtót? Jól sejtem h párod se lehet 19 évesen... van itt több gond szerintem.. 17 évesen életképesebb voltam nálad..
2019. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nekik nem tetszik, mert mindegyik ugyanolyan “pultos” munkavégzés"

"jött a veszekedés, hogy én ennyire tartom magam?"


Dolgozni akarsz, mert kell a pénz, ezzel abszolult nincs gond. Pultos/más random diákmunka? Ezzel sincs gond. Ez még ugyan jó is, mert sok fiatal baszik a munkavégzésre, és csak otthon döglene, s döglik is amúgy.

Dolgoztam már gyárban s egyéb gané helyeken, mert kellett a pénz az elköltözéshez, hogy ne kelljen ilyesmit hallgatni otthon, szóval ne foglalkozz a véleményükkel.

Február 15: egyetem jelentkezési határidő, aztán hajrá.


S hogy válaszoljak a "kérdésre" amit feltettél:

"Ha valaki tud erre valamilyen magyarázatot, hogy ők jobban megértsék az én álláspontomat akkor az írja le kérem!"

A szüleid egy bizonyos szintig engedd el, irány a munka és az egyetem, s ha kellően kitartó vagy, idővel minden jobb lesz.



Bónusz:

"Nem értem, hogy miért nézik le az olyan szakmákat, oktatásokat amiknek szerintük semmi értelme. Ilyenre gondolok mint pl.: vendéglátás, turizmus, anglisztika"

Ez semmi, én megkaptam az informatika szakra is a baszogatást a rokonoktól, hogy az nem munka, meg mittudomén, most pedig pályakezdőként többet keresek mint a két szülőm együtt véve.



#1: egy bizonyos életkorig / élethelyzetig, sajnos a szülő eléggé meghatározó abban, hogy mennyire életképes a gyerek, emiatt nem hibáztathatod Őt.

2019. jan. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát ugye azt akarják, hogy jól élj, tehát nem fogadják el a tényt, hogy ebben az országban azt nem lehet. Aztán lenézik azt a munkát, mert ezek szerint nem annyira boldogok, hogy leszarják, hogy ki milyen munkát végez. Nyilván éretlennek találnak, hiszen te honnan is tudnád neked mi a jó. Ha pedig belementél a veszekedésbe, akkor igazuk is van. :D


A szülőnek a támogatás a dolga, mindenkinek lehet véleménye, de nem tilthatják meg, hogy mit csinálj vagy mit ne, főleg ha arról van szó, hogy felelősséget szeretnél vállalni. Emellett nem ártana, ha hagynák, hogy te fedezd fel, hogy neked mi a jó. A leírásodból ítélve nem is vagy kőbunkóagy, szóval láthatóan nincsenek tisztában vele, hogy gondolkozol az életeden.


A legjobb, hogy nem mész bele a vitába. Tudom h baromi nehéz (bár nem értem miért, de sok embernek az): Hagyd rájuk, ne állj bele vitatkozni, várd ki, hogy rájöjjenek, hogy veled megbeszélni lehet a dolgot vagy véleményük lehet, de vitatkozni felesleges.


Ha nem jönnek rá most, majd idővel, amikor észre veszik, hogy nem nagyon foglalkozol velük.

2019. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!