Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartásával kapcsolat...

Törpenyúl tartásával kapcsolatban várom a tapasztalatokat. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy törpenyulat tartani lakásban. A tartásával kapcsolatban lennének kérdéseim.


FIÚ VAGY LÁNY?:

Hím vagy nőstény törpenyulat ajánlotok? A hímnek úgy olvastam büdösebb a vizelete, ha nincs ivartalanítva, viszont könnyebb és olcsóbb ivartalanítani, mint a nőstényeket. Viselkedést tekintve melyik a kezelhetőbb?

Esetleg van tapasztalatotok ivaros törpenyúl tartásában?


Olvastam, hogy legalább párossával ajánlott tartani őket. Én is így tervezem. Legjobban annak örülnék, ha két ivaros nőstény megférne egymás mellett.


ETETÉS:

Többségben szénával etetném őket. Szénával szinte korlátlan mennyiségben áll rendelkezésünkre. (Nagyszüleimnél szénával van bevetve a rét. Tehenek és tengerimalacok egyaránt fogyasztják.)

Milyen kiegészítő tápanyagot ajánlotok, hogy vitaminban ellátottak legyenek?


ALOM:

A wcbe pelletet gondoltam tenni, erről azt olvastam, hogy beszívja a vizeletet, így nem lesz olyan büdös az alom.

A ketrec aljába törülközőt terveztem tenni. 4-5 naponta cserélve, 90 fokon mosva tisztítanám. Erről mi a véleményetek?


EGÉSZSÉG:

fogak: fogak koptatására vastagabb ágak megfelelnek?


SZOCIALIZÁLÁS:

Nem szeretnénk feleslegesen stresszelni az új jövevényt. Hogyan tudnánk megszelídíteni a lehető legkevesebb stressz okozásával?


Kérlek osszátok meg velem a tapasztalataitokat! Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.


Előre is köszönöm :)


2020. máj. 2. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha párban szeretnéd tartani őket akkor a fiú lány páros a legjobb persze mindkettőt ivartalanítani kell.

Fiúkat azért hogy ne jelöljenek és ne töcsköljenek meg mindent. Lányokat meg azért mert ivarosan magas a terület védési ösztön ezért agresszívak lehetnek.

Illetve mindkét nemnél megelőzhető az ivarszervi megbetegedés ami 4 éves kortól felfele 80%-os eséllyel kialakul.

Csak egzotikus dokinál szabad ezt elvégeztetni, hogy a nyuszi fixen túlélje.


Ha elsőre megveszed a két nyuszit akkor érdemes őket ivartalanításig külön tartani két külön kecóban. Vagy megveszed az egyiket és ivartalanítás után a másikat és csak ivartalanítás után lehet őket összeszoktatni.


Fő táplálék a széna illetve fűfélék. Szinte ugyan azt eszik mint a tengeri malacok. Ők se kaphatnak magvakat és gabonát ahogy a cocák se. Tehát tápnak a VERSELE LAGA cuni Completet szoktuk ajánlani mert ez a legolcsóbb és legkönnyebben beszerezhető jó táp. Persze ennél van sokkal jobb táp is persze drágábban de ez is megfelel a nyuszik igényeinek.


Amíg nem szobatiszták addig nem kell alájuk semmi csak a budiba pellet. Lehet csak ivartalanítás után lesznek azok úgyhogy ha szeretnéd hogy szobatiszták legyenek addig ne tegyél alájuk semmit mert mindent lepisilnek majd.


Fontos a fogkoptatás.A legjobb fogkoptató a széna. Ez mellett kaphatnak majd faágakat is.

Fogkoptatókő és nyalósó az tiltó listás.


Ha kisnyuszit szeretnél akkor tenyésztőtől vedd mindenképp hogy egészségesek és kézhez szokottak legyenek na meg persze szobatisztaságra előneveltek. Sokat kell simizni.

Azt tudni kell hogy minden nyuszi más. Valamelyik szereti a simit és tőrődést valamelyik csak akkor amikor ő akarja és van amelyik kifejezetten utálja. Ezt sehogy se lehet kiküszöbölni csak alkor ha felnőtt nyuszit fogadsz örökbe a nyúlmentéstől.



Olvasd át a Medirabbit és az első nyúlmentő alapítvány weboldalát és az alapján tartsd őket.

2020. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

Hím/Nőstény:Nekem fiú nyuszim van.Ameddig ő nem volt ivartalanítva tényleg büdi volt a pisije de azért nem volt vészes.Ha 2 db-ot szeretnél akkor én azt ajánlom hogy mindenképp ivartalanítani kell ha fiú+lányt vagy ha fiú+fiút akarsz.Nem kötelező párban tartani őket.2 ivaros nőstény megtűri egymást ivartalanítás nélkül is.Gondolom kicsi nyuszikat hozol el így könnyebb az össze szoktatás.De ha nem akkor ne tedd őket azonnal össze mert akkor lehet hogy bántani fogják egymást mert nem ismerik a másikat.

Etetés:Én rendes nyusziknak való tápot adtam neki és mellé kapott még gyümit meg zöldséget és szénát is kapott de ő nem nagyon szerette azt.Ne csak szénával etesd.Ha jó minőségű tápot veszel akkor nem kell külön vitamin mert benne van a tápban.

Én forgácsot raktam a ketrecébe mert a többi alomot utálta.Én nem javaslom a törcsis megoldást mert az beszívja a pasit mert nem lesz egyből szobatiszta és a körme bele is akadhat meg kirághatja és akkor baj lesz.

Egészség;Igen jó lesz az ág de figyelj hogy ne olyat ágat adj neki ami mérgező számára.Van kimondott nyusziknak való fogkoptató én olyat vettem és szerette.De ha tápot adsz neki akkor az is koptatja valamennyire a fogát de azért kell neki még valami rágcsi.

Szelídítés:Az első nap hagyd békén mert így is elég rossz lesz neki hogy egy idegen helyen van ahol semmit se ismer.Én azt javaslom hogy kajcsival próbálkozz.Ameddig kicsi addig könnyű dolgod lesz csak ne legyél túl gyors és légy türelmes.

A ketrece nagy legyen és magas mert szeretnek ugrálni.Ha kiengeded őket akkor figyelj arra hogy minden vezetéket és mérgező dolgot elpakolj mert megrágják.Rendszeresen kell ápolni a szőrét és a körmét is vágni kell és oltatni is kell.Ne hideg és huzatos helyre rakd a ketrecüket mert azt nem szeretik.

2020. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó két ivaros nőstényt nem tartunk együtt mert szétkapják egymást a terület védés miatt. Ahogy elkezdenek ivarosodni elkezdődnek a bunyók.

Két ivartalan hímnél meg van 10% esélyed hogy össze szoknak és 90% esélyed hogy megutálják egymást.


Fogkoptató kő továbbra is tilos a nyuszinak. Gajjra vágja a veséket és rádásul nem is koptatja a fogait mert ha nyállal érintkezik már el is porlad meg se kell rágnia a nyuszinak.


Ha nem eszik sok szénát az nagy baj mert hisz az a fő tápláléka 70%-át teszi ki az étrendjének.


Illetve nem tudom milyen tápot kap de ami jó minőség az 20% vagy afölötti rosttal rendelkezik és nem tartalmaz szinezéket, magvakat és gabonát.

2020. máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!