Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz, hogy a vadászgörények...

Igaz, hogy a vadászgörények büdösek?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallottam, hogy büdösek, ez tényleg így van?

És ha igen akkor mennyire?



2020. jún. 3. 12:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
az ennivaló lesz körülöttük büdös - húst esznek -, ha nincs rendszeres takarítás
2020. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1: Nem igaz. Maga az állat is büdös, hiába van ivartalanítva. Ismerősömnek 3 görénye van, nagyon jól vannak tartva, rettentően büdösek. Büdös van a szobájában is, a ruhái is büdösek, szóval nem, nem az ennivalójuk a büdös.
2020. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt 2 görényem és a haverjaimnak is. A hímek ivartalanítás ide vagy oda, alapjáraton büdösek valamennyire, főképpen az ivarosok. A nőstények viszont nem azok. De ez relatív, hogy kinek mi a büdös, pl. Én a kutya szagot nem bírom elviselni, legyen az egy csivava vagy egy labrador a házban.


A másik faktor a tartása. Én nem tudtam megoldani, hogy a görcik egész nap szabadon lehessenek, így a 3 szintes ketrecükben voltak. A szőrük átvették az alomszagot. Egyik ismerősöm albínó (nőstény) görénye szabadon volt a házban, és csak piszkítani ment vissza a ketrecébe. Neki nem volt szaga.


A harmadik dolog, a bűz mirigy. Ha megijednek, vagy veszélyben érzik magukat, akkor elengedik. Ilyen sárgás-zöldes színe van, na az írtó büdös, nem is tudom mihez hasonlítani.

2020. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöma a válaszokat!
2020. jún. 3. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3: 2. vagyok, volt a bűzmirigyhez is szerencsém, amikor megijedt. Nagyon durva :-D És én is jobban viselem a görény szagát, mint a kutyaszagot. Pedig állítják, hogy nincs a kutyáknak szaga, de én majd összerókázom magam tőle, főleg ha bent van tartva.
2020. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik haveromnak van egy nőstény, igazából tényleg jellegzetes a szaga, de büdösnek nem mondanám, olyan édeskés, pézsma szerű. Érdekes számomra, de nem kifejezetten kellemetlen.
2020. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tepfal ***** válasza:
Nőstényről tudok nyilatkozni, nem büdös. Én konkrétan az 50 nm-es lakás egyik helyiségében sem éreztem szagát, közelről magának a görénynek van egy kis édeskés szaga, ami gondolom, hogy valakinek kellemetlen lehet, de ez NEM erős, kb. 5 centi távolságból érezhető ez a szag. Egy nagytestű kutya, vagy egy macska szaga szerintem erősebb. Viszont itt nincs az, hogy nem takarítasz, vagy felügyelet nélkül/szabadon hagyod enni. Az alom nagyon büdös tud lenni, ha közel alszik hozzá, vagy sokat van bezárva közel az alomhoz (pl. ketrecben), akkor ő is átveszi a szagot. Nálunk csak alkalom adtán volt bezárva egy 1,5x1,5 méteres ketrecbe (itt volt az alomtálcája, és időnként aludni is bezártuk ide, de ritkán). A ketrecet napontra takarítottam. Ebben régi pólóimban aludt, ezeket legalább kéthetente, de inkább hetente mostuk, mert ebben is meg tud állni a szag. A ketrecet szintén kéthetente teljesen, alaposan kitakarítottam. Nálunk két alomtálca volt, ezeket naponta takarítottam, plusz voltak balesetek, ezek nyilván mihamarabb szintén fel kell törölni. Nyers húst eszik, amit szeret elrejteni, és a rohadt húsnál kevés büdösebb van - szóval vagy felügyelni kell, vagy bezárva etetni (és leellenőrizni, hogy nem rejtette el a ketrecben a húst valahová, ez nagyon gyakori). Ezek mellett mondom, hogy szerintem 0 szaga volt. Egyszer elengedte a bűzmirigyét ("ráesett" egy ágy), annak erős szaga volt, de az se elviselhetetlen azért. Ha más görényekkel "játszanak", akkor többször előfordul, hogy elengedik a bűzmirigyüket (erről nem tudok nyilatkozni, mert az enyém felnőttként került hozzám, és valami trauma érhette korábban, mert egy másik görényen kívül iszonyatosan rettegett az összes többitől, szóval nem nagyon volt társaságban).
2021. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!