Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen, ha egy hörcsög megkergül?

Milyen, ha egy hörcsög megkergül?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy például az állatkereskedésekben amikor össze-vissza kaparja a falat a hörcsög és felborul, de folytatja megkergült. Vagy ez hülyeség? Ha van ilyen, belehal?

2020. aug. 4. 23:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

#6 #7


A hörcsögök előtt mindig kell, hogy legyen víz! A törpehörcsögök is jól kezelik az önitatót, naponta többször használják. Tévhit, hogy nincs szükségük vízre, meglepően sokat tudnak inni a méretükhöz képest. Egy önitató nem drága, párszáz forint, de nagyon hálás lesz érte a höri.

2020. aug. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
jól nyomja a hátraszaltót de biztos meg van zavarodva agyilag, hörcsögöknél ez nem normális
2020. aug. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy robim volt.

Éjszaka rendszeresen felmászott a kalitka tetejére, majd levetette magát, volt amikor kaparta ugyanúgy a semmit, de alapvetően ez lehet az unalom jele is.

Biztosítsd neki a megfelelő rejtekhelyet, ahol megpihenhet, lehetőleg tágabb helyen legyen, pl én vettem az Ikeában egy Samla dobozt, jó nagy játszótere volt. Boldogan távozott az életből.

2020. aug. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%

Rejtek helyet és mókuskereket kell betenni nekik.

Vízet is. Mondjuk én meguntam egy időután, hogy nyáron sem iszik belőle. Lédús almát viszont mindig szerette. Mivel arany hörim volt, azok a természetben sem tudnak sokszor vízhez jutni, elégnek tűnt a sok vitamin dús folyadék pótló.

2020. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Mindene megvan, nem először tartok hörcsögöt, és tudom mit ehet, mire van szüksége. Van vize, napi 2x cserélem, a hörcsögtáp/megkeverék mellett pedig mindig van valami friss gyümölcs vagy zöldség. Ezekben nem szenvedhet hiányt. Van egy kis házikója, el tud bújni, tettem még be neki egy wc papír gurigát, amíg nem találok valami normális búvóhelyet a ház mellé. A kereket éjjelre beteszem neki, de nappal kiveszem mert nagy a kerék, és azzal együtt egy kicsit kicsinek találom a helyét. 50x40-es terráriumban tartom. A hiperaktivitása pedig azért volt feltűnő nekem, mert az eddigi hörcsögök ennyire nem voltak azok. #9 És 5 hetes, nem ivarérett még.
2020. aug. 5. 09:25
 16/24 anonim ***** válasza:

Elnézést félreértettél!


Miss Endzsi már megadta a tökéletes választ. Így nem tűnt zavaronak, egy kis off-os csevegés a hörikről.

2020. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Most a #9 a cicás, aki a, macskáról beszélt, hogy tüzel. Egyel elcsúszott a sor, ugyanis volt egy első válaszoló, aki pattogott, hogy én így tudom, ő úgy tudja, hasonlók. De szerintem törölték a, hozzászólását, mert jelentettem, hogy csak veszekedni akar. Szóval a #9 a macskásnak szólt 😊

És köszönöm a válaszokat, párszor eltértünk a témától egy kicsit, de végül kaptam olyan választ amivel jutok valamire.

2020. aug. 5. 09:36
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"A kereket éjjelre beteszem neki, de nappal kiveszem "


Lehet, hogy ő pont nappal akar futkosni benne, hogy levezesse az energiáit?

2020. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Szerintem megoldódott a probléma, sőt, lehet, hogy nem is volt. Mivel tegnap kaptam, lehet, hogy csak félt és szokatlan volt neki a hely és ezért kaparászta az üveget és szaladgált. Mára úgy látom, hogy megnyugodott. Néha még szaladgál, ha ki szeretném venni, szokatlan lehet neki mert még nincs kézhezszokva. Nappal nem nagyon használja a kereket
2020. aug. 5. 16:57
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
5 hetesen már bőven ivarérett. 4 hetes kortól azok. A kereket hagyd bent folyamatosan. Az kötelező felszerelés. A helye kicsi. Legalább 3.000 cm2 alapterületű hely kell egy törpének.
2020. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!