Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell csinálni egy tengeri...

Mit kell csinálni egy tengeri malaccal?

Figyelt kérdés
Lehet vele játszani, mit eszik, mekkora hely kell neki? Sokat szaladgál vagy inkább lusta? Mennyit szarik és eszik? Azudvarra kivihetem-e? Mit lehet mennünk szeretni?bármit írhattok.

2020. aug. 11. 16:16
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2020. aug. 12. 08:47
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
18-as a forgács is ugyanúgy beszívja a pisijét!
2020. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
33%

"18-as a forgács is ugyanúgy beszívja a pisijét!"


De azt tudja az ember rögtön cserélni, pokrócból meg nem feltétlenül van otthon nemtom hány, hpgy minden napra legyen egy darab.

2020. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Igaz 23
2020. aug. 12. 19:55
 25/28 anonim ***** válasza:
67%

1.,Miért ne lenne valakinek otthon több pokróca?


2.,Ha esetleg úgy hajtod hogy ne az a része legyen felül?

2020. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Az is igaz
2020. aug. 13. 07:38
 27/28 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, a tengerimalacok nagyon aranyos állatok, nagyon tudnak kötődni a gazdihoz, vidám csipogással üdvözlik. Örömöd lesz bennük, de kérlek, felelősséggel tartsd őket! A felelősség ott kezdődik, hogy máshol is olvass utána a tartásuknak, ne csak itt kérdezgess. Esetleg látogass meg ismerőst, akinek van malackája.

Néhány alap dolog:

- két malacot (vagy többet) tarts, mert egyedül szomorú lesz, de azonos neműek legyenek. Kezdőnek legjobb két lány.

- legyen elegendő helyük, két malacnak legalább 100x80-as ketrec, de emellett naponta ki kell engedni őket, és ha nagyobb a ketrec, az jobb. Terráriumban ne tartsd őket

- almozáshoz kipróbálhatsz több dolgot is, van akinek bevált a pokróc vagy a fürdőszobaszőnyeg. Nekem a forgács vált be. Megbízható helyről veszek nagyszemű forgácsot, ami nem irritálja őket, kerülöm az illatosított forgácsot. A pisis részeket naponta kiszedem egy kezemre húzott nejlon zacskóval, hetente nagytakarítás van nekik.

- kell egy önitató, amit hetente ecetes vízzel ki kell tisztítani

- olyan tápot adj nekik, amiben nincs mag, meghalhatnak tőle

- mindig legyen előttük jó minőségű friss széna

- én szoktam nekik adni naponta zöldséget vagy gyümölcsöt, de keveset. Pl. naponta fejenként egy-egy fél cm vastag uborka vagy répakarika vagy 1/4 alma

- friss füvet szeretik, de én nem tudok megbízható helyről permetmenteset beszerezni, így nem adok nekik. Néha levágom egy répa tetejét, vízbe rakom, akkor friss leveleket hajt, abból adok nekik

- salátát nem kaphatnak, hasmenést, stb. kaphatnak tőle

- fürdetni nem szabad őket, kivéve ha orvos tanácsolja, pl. hasmenés után

- a körmüket kb. 6 hónapos koruktól 4-6 hetente óvatosan vágni kell

- a fogkoptatóról megoszlanak a vélemények, van, aki ellene van. Én tettem be az enyémeknek, de kb csak dísznek van, nem használják

- sokat kakilnak, igen, de semmi szaga a kakijuknak, a szennyes alommal simán ki lehet szedni

- a malacoknak nincs rossz szaga, egyáltalán nem büdösek, csak a pisis részeket kell naponta kivenni, mert a pisijük büdös egy kicsit

2020. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Eddig ez a legjobb válasz. Eddig mindenhonnan csak aszt hallottam hogy rettenetes büdösek.
2020. aug. 21. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!