Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS anyám hazahozott egy...

SOS anyám hazahozott egy nyulat. Mi a teendő vele?

Figyelt kérdés

(igen én vagyok akinek az anyja múltkor nyulat akart)


Szval ma hazajöttem és itthon volt a nyúl. A ketrece egy 100as ketrec,arra jöttem haza hogy van benne alom,ház,zöldség és már volt is kint. Az almot és a házat egyből kivettem és az egész helyét áttöröltem ecettel. Kivettem a zöldségeket is. Beraktam a szutykos almot az alomtálcába. Szépen elmondtam anyámnak hogy addig nem szabad kiengedni amíg nem szoba tiszta,max ölbe.


Szegénykém amúgy állatboltból van és kisfiú(szval lesz ivartalanítás) elviekben valami rex&holland hibrid. Karmai/hátsója rendben van,a fogát nem mertem megnézni. Ahogy nézem anyám jól fogja meg. Zöldből egyenlőre csak a répa zöldjét kapja ezen a héten verse-laga cuni junior táp kîséretében. A réti széna/alom nem tűnik porosnak.


Doki jövőhéten nézi meg.


Mi kellhet még neki?



2020. aug. 28. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak anyukád érzi, vagy te is a szagát? Mert az szerintem nem normális, hogy olyan büdös, hogy már fél nap után nem lehet, mellette meglenni. Ha meg tényleg büdös, akkor ki kell takarítania, mond anyádnak, hogy a nyuszinak sem jó a büdös szag, ő is ugyanúgy érzi.
2020. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én semmit se érzek,(lehet hogy azért mert úgy elvan dugulva az orrom mint még soha mert allergiás vagyok a szénára)de ismerem,tudom hogy ő ilyen,tisztaságmániás,én mondtam neki hogy az állat ezzel jàr de ő csak rángatta a vállát. Egyébként azt mondja kedden vette(én ma szereztem róla tudomást). Btw ma kitakarítottam(igen én...).
2020. aug. 28. 23:00
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt ezelőtt is tudtad, hogy allergiás vagy a szénára, vagy ez most derült ki? Anyádat érdekli, vagy magasról tesz rá, hogy te allergiás vagy? Csak mert egy normális ember, ha tudja, hogy valaki allergiás valamire, azt nem is viszi haza (ez esetben maga a nyúl, mert elengedhetetlen tápláléka a széna), hogy had szenvedjen a másik, ha pedig később derül ki, akkor áldozatot hoz, és keres neki egy megfelelő gazdát.
2020. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tudtam mert a haveromnak van tengerimalaca és mindig meghaltam miután megetettem. Többször kértem már anyámat hogy menjünk el allergiateszre mert a családban rengeteg az allergia(toll,állatszőr,méz,pollen,parlagfű stb.)ő annyival lereagálta hogy kinövöm,ja és nem enged rá gyógyszert szedni.
2020. aug. 29. 10:38
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

Zöldséget azonnal vegyétek ki előle nem kaját 3 hónapos koráig. Utána is csak szoktatás után. Jelenleg csak szénát és azt a tápot kapja amit írtál. Víz legyen mindig előtte. Orvoshoz minnél hamarabb vigyétek. De olyanhoz aki ért az egzotikus állatokhoz. Budapesten van az exopetben és a focusvetben.

Lépjetek be facebookon a Törpenyuszisok csoportba. Ott rengeteg segítséget fogtok kapni. Magvakat semmi kép nem adjátok neki. Csak a leírt táp és széne. Zöldség is csak később.

2020. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

15ös vagyok ezt mgé hozzá tenném. A nyúl, ha takarítva van naponta akkor nem büdös.

Tájékozódásnak pedig ajánlom a wonder bunny tenyészet oldalát. Rengeteg hasznos infó van fent.

Ha már anyudat ennyire nem érdekli a nyuszi, csak az hogy legyen mert cuki, akkor foglalkozz vele te.

2020. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

15/16


Kösz hogy ezeket leírtad. Orvoshoz ma viszi anyám. Összes nyúltenyésztő oldalát végigolvastam. Anyám erősködött hogy de legalább egy kis zöldséget hadd kapjon szval naponta kap 2 kis szelet répát. A boltban minden szarral tömték szóval nem hiszem hogy ez a kisebb mennyiség sokat árt.


És köszönöm kedvességed hogy "foglalkozz te vele",nem azért nem "foglalkozok vele"(ma is én vettem ki,etettem,itattam meg)mert nem akarok hanem mert anyám a többi állatunkat le se szarja és így is elvagyok velük halmozva.

2020. aug. 31. 16:49
 18/18 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj azt nem bántásból írtam. Csak nem tudtam jobban megfogalmazni. De valahogy úgy értettem, hogy ha már anyudat nem érdekli, akkor vigyázz rá te, ne legyen egyedül.

Írásban ez sem hangzik túl szépen de nem bántó szándékkal írtam.

2020. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!