Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS anyám hazahozott egy...

SOS anyám hazahozott egy nyulat. Mi a teendő vele?

Figyelt kérdés

(igen én vagyok akinek az anyja múltkor nyulat akart)


Szval ma hazajöttem és itthon volt a nyúl. A ketrece egy 100as ketrec,arra jöttem haza hogy van benne alom,ház,zöldség és már volt is kint. Az almot és a házat egyből kivettem és az egész helyét áttöröltem ecettel. Kivettem a zöldségeket is. Beraktam a szutykos almot az alomtálcába. Szépen elmondtam anyámnak hogy addig nem szabad kiengedni amíg nem szoba tiszta,max ölbe.


Szegénykém amúgy állatboltból van és kisfiú(szval lesz ivartalanítás) elviekben valami rex&holland hibrid. Karmai/hátsója rendben van,a fogát nem mertem megnézni. Ahogy nézem anyám jól fogja meg. Zöldből egyenlőre csak a répa zöldjét kapja ezen a héten verse-laga cuni junior táp kîséretében. A réti széna/alom nem tűnik porosnak.


Doki jövőhéten nézi meg.


Mi kellhet még neki?



2020. aug. 28. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Vigyétek el dokihoz!
2020. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%

Először is, ne pánikoljál már emiatt annyira. Anyád felnőtt ember, el tudja látni, max majd a maga kárán tanul, ha odacsurrant a padlóra :)


Másodszor, ahogy írta az első: doki


Három: a kisállatkereskedésben/tenyésztőnél szívélyes eladók vannak, akik segítenek mindent beszerezni a nyuszihoz és vannak szakkönyvek a tartásról. Ne a netet böngésszétek, mert ott összehordanak mindenfélét. Max. facebook csoportok, ahol tapasztalatcseréket meg lehet osztani.

2020. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

2. Akkor gondolom te nem olvastad az előző kérdését...

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__10658699..


Kisállat kereskedésben meg általában semmit sem értenek az állatokhoz csak eladnak...

2020. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
3. - Nem a gyk. tapasztalataiból indulok ki, hanem a magaméból :D Nem abba a bizonyos nagyáruházba kell menni, ami német és egy kutya és egy macska virít a logóján. A kis, családi boltokban általában segítenek. Ha hülye az eladó, az úgyis kitűnik pár keresztkérdés után.
2020. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
4. Én városban élek itt van számtalan állatkereskedés, de egyikben sem értenek szakszerűen az állatokhoz, és nem nagy áruházról beszélek...
2020. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Olyan kereskedésből vette ahol egy tengerimalac nemét nem tudják megmondani és azt is tudom honnan szerzik a nyuszikat,erős a gyanúm hogy ő is attól az ismerőstől van de majd megkérdezzük. És igen nagyon szívélyesek az eladók rásóztak egy 100as ketrecet 26ezerét miközben haverom adott volna neki egyet kb egy zsák tápért. Pelletet is ráakartak sózni...még jó hogy havernál van 14kg ingyen.


És nem rohadtul nem tudja anyám mit csinàl kb 3 oldalt olvasott az egyik kisállatos könyvemből. Én az utóbbi 2 napban csak nyulas cikkeket/könyveket olvastam.


És szintén nem fogom végignézni ahogy tönkreteszi a nyuszit.

2020. aug. 28. 12:40
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Sőt, mondok még durvábbat, egy akvarisztikára specializálódott kereskedésben múltkor egy 30 l-es akvába akartak eladni neonhalakat...
2020. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre próbáld neki elmagyarázni, hogy hogyan kell tartani a nyulat, próbálj meg neki olyan oldalak linkjeit küldeni, ahol a nyúltartásról írnak pl.: [link] oldalon "A nyúlról" fül, úgy hogy ő is lássa, hogy üzentél. Ha egy gépet használtok, esetleg szoktad használni az övét, akkor hagyhatod úgy a gépet, hogy valamilyen nyulas oldal maradjon megnyitva, hogy amikor odaül lássa. És a legfontosabb, hogy figyelj a nyuszira, segíts neki, lásd anyádat tanácsokkal.

Ha megunja, akkor pedig ne a kereskedésbe vidd vissza, hanem te próbálj neki gazdát keresni, mert ha a kereskedésbe visszaviszitek, ki tudja milyen sorsa lesz.

Egyébként nekem is van rossz tapasztalatom nem egy kereskedéssel. A kisvárosban ahol lakom, a kereskedésben néhány éve vett egy aranyhörcsögöt a nővérem, és egyrészt rosszul állapították meg a nemét (ami nem volt gáz, mert egyedül tartotta), másrészt rásózott a az eladó nővéremre egy cipős doboz méretű ketrecet 6000 Ft-ért, ami kínzás a hörcsögnek, mivel a MINIMUM méret, ahol tartható 80cm*40cm, de ez tényleg a nagyon minimum, még ebben sem érzi jól magát, csak elviselhető számára az élet. Ha szólt volna nekem, akkor én tudtam volna adni neki egy hatalmas ládát, ami kis átalakítással használható lett volna (természetesen odaadtam neki, de akkor már megvette a ketrecet). A másik városban, két kereskedésben is voltunk a nővéremmel tengerimalacot venni (még gyerek voltam). Az egyikben az eladó, majdnem az összesnek eltévesztette a nemét, a nővérem javította ki őt, aki egyébként még sosem látott élőben tengerimalacot előtte. Onnan elvittünk egy lányt, és az eladó rásózott egy 80cm*40cm ketrecet azzal, hogy abban még szaporodni is tudnának, akkor is kényelmesen elférnének. A másik kereskedésben az eladó folyton úgy fordult, hogy nem láttuk a tengerimalacot, a nővérem pedig megbízott benne. Pár hónap múlva kiderült, hogy amit a második kereskedésből vittünk el az hím volt. Született 4 tengerimalac egy 80cm*40cm-es ketrecben, ami még egynek is nagyon a minimum, ráadásul a tesóm nem is volt felkészülve a kicsikre. De már olyan kereskedésben is jártam (felszerelésért), ahol az eladó minden félét rám akart sózni, és majdnem összeveszett velem, amikor elmondtam neki, hogy a tengerimalac társas lény kell neki a társ, és a hörcsögöt nem cipős doboz méretű helyen tartjuk (Először egy tengerimalacot akart rám sózni, hogy olyan aranyos, vigyem haza. Akkor mondtam, hogy minimum 2-őt kell tartani, és ő volt felháborodva. Aztán, mivel hörcsögfelszerelést vásároltam be, rám akart sózni egy kis akváriumot hogy tökéletes helye lesz ő többet is tartana benne. Aztán amikor megjegyeztem, hogy a hörcsögnek ez kicsi, akkor megint ő volt felháborodva, úgyhogy csak kaját vettem, abban sem kértem segítséget, és azóta nem is voltam ott, nem is fogok visszamenni). Ő is olyan ember, hogy mindenben neki van igaza, ha valaki mást gondol az alapvetően hibás, mellette, még hirtelen haragú is volt, és elég rámenős. Nekem nem volt szimpatikus.

2020. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Próbalkozom elhiheted. Átküldtem neki vagy 8 cikket már("majd este elolvasom"),gépünk nincs is, mindent telefonon intézek.


Biztos nem kerül majd kereskedésbe...őszintén csak reménykedek hogy nem unja meg mert nyilván én is nagyon kedvelem szegénykémet. Bàr esélyesnek tartom hogyha a pasi dobja(akitől a nyulat kapta)akkor repül a nyúl is...


Ja és állatkereskedében dolgozókról nekem is vannak ám storyk,nem kell őket bemutatni sajnos:<

2020. aug. 28. 14:46
 10/18 A kérdező kommentje:
Szegény nyuszi már ma a konyhában alszik mert "büdös" szerintem nem lesz sokáig maradása.
2020. aug. 28. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!