Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagymamának tengerimalac?

Nagymamának tengerimalac?

Figyelt kérdés

A vírusnak "hála" a nagyim nem tud annyit kimozdulni otthonról, mint amennyit szokott, majdhogynem egész nap otthon van egyedül. Arra gondoltunk (persze vele egyeztetve) hogy jól jönne neki valamilyen kisállat, amiről gondoskodhat. Kutya, cica kizárva, valamilyen rágcsálóban gondolkodunk elsősorban. Tengerimalacra esett a választásunk. Ajánlanátok idős embernek? Tartásnak utána olvastunk a mentés oldalán, egzotikus doki van a közelünkben, mindenük meglenne a malacoknak.

Ha vannak itt tengerimalac tulajdonosok leírnák a véleményüket erről az ötletről?



2020. okt. 25. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem jó ötlet, ha a nagymuter szereti a ràgcsàlókat, nem fèl tölük vagy valami, mert az enyèm kb. Infarktust kapna ,de elötte elkezdene visítozni hogy patkàny,féreg!!!! Lehet agyon is ütné, Szòval Neki biztos nem vennék,de én még nyanya koromban is nagyon örülnék egynek, mert nagyon szeretem az àllatokat.
2020. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Hogyha tudja, hogy hogyan kell gondozni őket, és jó helyet is biztosít nekik (mert legalább 2 kell mivel társas lények), akkor szerintem nem olyan rossz ötlet. De nem tudom, hogy nálatok milyen a nagymama. Nálunk irtóztak a rágcsálóktól, és ez alól a tengerimalac sem volt kivétel.
2020. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Ne! Egy állatról gondoskodni hatalmas felelősség, nem jó valakinek csakúgy a nyakába varrni ilyesmit. Ráadásul a tengerimalacot nem is lehet egyedül tartani, szóval legalább kettő kellene. Ráadásul legalább havonta 10.000 Ft a fenntartásuk, amit nem biztos hogy a nagymama szeretne a nyugdíjából finanszírozni.
2020. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
mindenképp beszéljétek meg vele - lehet, hogy egy kismadárnak jobban örülne?
2020. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Ne! Durván fogja megfogni, én ettől tartanék, vagy hogy olyannal etetné, ami nem neki való.


Vegyetek madarat!


Olyan ami énekel, lehet nézegetni és nem lesz baja egy kis zöldséghéjtól.


Kevésbé büdös, kevésbé koszol, könnyebb takarítani és nem fog eszébe jutni megfogdosni. Kihúzhatóstálcás kalitkába rakjátok, hogy ne kelljen kinyitnia se a kalitka ajtaját. Ha kettőt vesztek, mégjobb, de akkor ne kanári legyen, mert az csak magában énekel.

2020. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Madarat nehogy ajánljunk a helyébe 😌


Nagyit kell megkérdezni, hogy mire vállalkozik szívesen, nyilván nem meglepetésből beállítani az állatokkal.


Nem tudom, hogy egy idős, dr magát önellátó ember mitől ne tudná két malac gondját viselni.


Madarak is büdösek, ha nem takarítják őket, de nem lehet csak kalitkában tartani őket, mamának meg értelmesen el lehet magyarázni, hogy nem kell megszorongatni őket.


Szerintem ez bármelyik épeszű embernek evidens.

2020. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Annyit még hozzáfűznék a dologhoz, hogy hülyeség a koronavírus miatt állatot venni. A tengeri malac ott lesz még 6-8 évig, mi lesz ha már nem lesz ideje rá a korona után?
2020. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

A madaraknak nem rágcsáló szaguk van, a tengerimalac ritka büdi állat, ritka sokat ürít, persze irtó cuki, de hangos is esténként..


A madarat nyilván ki kell engedni, de ha már befogták őket, ne 20an sínylődjenek 1 méteres kalitkában.. 2 kis zebrapinty, vagy inkább egy kanári nem koszol és alszik este! ráadásul kevesebbet ürít.


Arra gondoltam, hogy elkapná a nyakbőrnél, vagy egyszerűen rosszul nyúlna hozzá, harap, ficánkol, leejti.. Nem a mai időseknek való, az meg majdnem biztos, hogy egy kis káposztától vagy karalábétól kinyiffanna, a nagyik nem tudják betartani az unokákkal sem az etetési szabályokat, abban nőttek fel, hogy az állat egyen, amit tud..


Egy idős mentett kézhezszoktatott malacka, ha nagyon muszáj, de inkább egy darab kanári..Az a fajta nem koszol annyit, mint a pinty vagy a kisebb papagájok..

2020. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Ja és malacoknál túletetés is fentáll, egy madarat nem tudsz halálra etetni, egy malacot igen.


Persze, szomorú, hogy nem repkedhetnek szabadon az énekesmadarak, de nem annyira, mintha elkapná őket a táplálékláncban felette álló számos állat egyike akár fióka korukban.

2020. okt. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

8-as kanárit, egyedül? Hamár a malacokat annyira félted, eszedbe juthatna, hogy más állatoknak is megvannak az alapvető igényeik.


9-es mi az hogy szomorú, de attól "jóvanazúgy"? Hogy jön ide a táplálékláncba betöltött szerepük. Nem tudom mit akartál azzal mondani.

Akkor te se sétáltasd a kutyád, minek azt, ugyebár...


Minden állatnak KELL a neki megfelelő MOZGÁSTÉR és MENNYISÉG.

2020. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!