Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a törpenyuszimnak?

Mi baja lehet a törpenyuszimnak?

Figyelt kérdés
Ma kiengedtük szokás szerint egy kicsit fotkorászni. Akkor vettem észre, hogy elhagyott egy bogyót, de a megszokott szilárd helyett puha volt, sötét színű...Mi baja lehet? Nem tűnik kedvtelennek, és a szénát is rendesen eszi, amit reggel kapott. Répát is kapott, azt is rendesen megette. Mégis aggódok, mert még nem csinált ilyen 5 hete, mióta itt van. Amúgy 14 hetes.
2010. aug. 11. 12:39
 1/9 anonim válasza:

szerintem végig kéne gondolnod, hogy az elmúlt pár napban kapott e valami mást is mint eddig. hátha nagy mennyiségben adtál neki zöldeket, vagy nem elég sűrűn cserélted a vizét. figyelj oda arra, hogy ne a délelőtti órákban engedt ki szaladgálni és ne adj neki nedves füvet vagy egyéb zöldet, mert attól megbetegedhet.


remélem tudtam segíteni.

2010. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
és ne feledd, hogy magokat is kell, hogy kapjon, erre a legideálisabb az üzletekben kapható nyúlkaja. ezt csak azért tettem hozzá, mert a kérdésedben csak arról írtál, hogy répát és szénát kapott. nem tesz jót az emésztésének ha mindig ugyanazt eszi.
2010. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet hogy tényleg kicsit sok zöldséget evett (utóbbi napokban alma, uborka, répa volt). A vize rendesen ki van cserélve folyamatosan. Szénát is kap.

Első válaszoló: Még azt szeretném megkérdezni, hogy delelőtt miért nem lehet szabadon?

2010. aug. 11. 13:10
 4/9 anonim válasza:

1.Soha ne adj a nyuszidnak vizet!!!

2. Soha ne fürdesd meg! (semmi áron)!!!

Lehet hogy kéne neki nyuszikaja az állatkereskedésből és mindenképpen vegyél neki szénát! (szárítottat)

Ha ez az eset megint megtörténik ,akkor sürgősen vidd el állatorvoshoz, mert csak ő tudja mi a baja!

2010. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm, de te vagy az első, aki szerint nem kell víz...kell...

Az orvos, az állatkereskedő, és még rengetegen mind azt mondják, hogy kell...

2010. aug. 11. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
mindenképpen kell a nyulnak viz.szerintem csak hasmenése van.a nyuszit hova szoktad kiengedni futkosni?mert friss fuvet semmiképpen nem szabad ennie.és vizes zoldségeket se.répat se foleg csak magot.mert attol hasmenése lesz vagy felfujodik es elpusztul.most adjál neki fekete teát viz helyett es holnapra rendbe jön
2010. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Széna és táp diétára fogd, és óvatosan a zöldségekkel, még pici, fokozatosan kell hozzá szoktatni ezekhez.

Víz minden élőlénynek kell (ez a földi élet egyik alapja is)

Beoltattad már?, mert úgy hallottam mixo járvány van.

2010. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, jobban van...illetve már semmi baja...lelltunk egyenlőre a zöldségekkel, és csak kis adagban kap majd náha...

Nem, még nem oltattam be, de jövő hónap elején ez lesz az első...sajnos ez sincs ingyen, és még magamnak sem tudok allergiagyógyszert venni...sebaj,kicsit max kivagyok a nyusziszőrtől, meg a pollenektől, Ő fontossabb:)

2010. aug. 14. 03:52
 9/9 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok ismét. Örülök, hogy jobban van a nyuszi, de a kérdésedre azért válaszolnék. Azért nem futkározhat délelőtt a fűben, mert ha megeszi a harmatos, nedves füvet attól megbetegedhet.
2010. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!