Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom hozzá szoktatni...

Hogyan tudom hozzá szoktatni a patkányt ahoz hogy megfogom?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt vettem patkányt, még kicsi. Kézhez szeretném szoktatni viszonylag kicsit félős. Harapni szerencsére nem harap. Viszont simogatni épphogy megtudom. Hogyan tudnám megszoktatni hogy megfogom vagy simizem? Vagy hogy kivegyem hogy játszok vele.

2021. júl. 18. 02:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha nyüzsgős helyen van, picit jobban fél az elején de hamarabb rájön hogy nem kell aggódnia a hangok miatt. Az egyik nagyon félős patkányom ketrecét a számítógépem mellé tettem és pár nap múlva már kiült a háza elé figyelni mit csinálok, zörgök mellette.


Ajánlom a nasit, a patkányok szeretik a hasuk, pici gyümölcsdarabok (patkányvarázson van lista miket szabad adni nekik) vagy nekik készült jutifalat (versele-laga sajtos crockért eladnának a sátánnak) hogy valami pozitívval kösse össze a jelenléted, kicsit túltoltam lehet mert a legutóbbi csapatom úgy nézett rám ha a ketrechez léptem mint Jézus második eljövetelére.


Megfogni én úgy szoktam ha már ismer hogy két kézzel alányúlok mintha vizet mernék vele, szóval a két tenyerem oldalról összetolom alatta. Ha már nyugisabb tedd be a kezed, hogy szaglássza és ha esetleg belemászik vagy csak a mellső lábaival rááll jutalmazd meg, ez nem biztos hogy mennyi fog, volt full kezes patkányom aki magától nem ment kézbe de a felemelést nem bánta.

2021. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!