Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam 5db baba egeret, a...

Találtam 5db baba egeret, a kukorica tárolóban. A szemük még nem nyílt ki, de már szőrük van. Mit adhatok nekik enni, eggyáltalán életben maradhatnak az anyjuk nélkül? Lécci írjatok! Nem akarom megölni őket!

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 18:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én nagyon félek az egerektől, de bántani nem lenne szívem... mivel még a szemük sem nyílt ki, szerintem az anyjuk etette őket. szilárd kaját nemigen esznek még.
2010. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 napos csincsillákat neveltem fel :-))))

Vegyél a gyogyszertárban BEBA tápszert gyerekeknek,vegyél műanyag szemcsepektetőt és fele fele arányban vizzel higiztva minden nap 2 óránként etesd meg őket.Vatta wec papír,forgács az ágyuk,és meleg helyen legyenek.Nálam bevált.Élnek a Csinik mint hal vizban :-))Bár kicsit melós az éjjeli etetés de megéri

2010. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

és ha kártevő akkor mi van, nézőpont kérdése...

én szeretem az egereket, ha van a lakásban sose ölöm meg, dió/befőttesüveg/fincsi sajt :D kombóval kapom el és utána elengedem messze valahol.


a kérdező is elengedheti őket ha elég nagyok, előző hsz okosnak tünik!!!!!

szemcseppentő jó ötlet, meg meleg.

vagy tedd őket valami plüss állat mellé, azt hiszik, anyuka? az nem jó?


amúgy ha a patkányok intelligensek meg jók háziállatnak, lehet az egér is? :)

2010. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ezek a picik még nem esznek sziláradt, csak anyatejet. Tudom, mert egereket tartok már 4 éve... De a jóhír, hogy pár nap múlva nyílik a szemük, egy hét múlva pedig már esznek szilárdat. Addig csináld azt, amit "19:37" mondott. Vigyázz, mert a picik amikor nyílik aszemük, elkezdenek pattogni, és szökősek is lehetnek, nagyon sűrű rácson át is kiférnek. Bár igaz, ember nevelte egerekről nincs sok tapasztalatom... A lényeg, hogy én az anyócára hagyom a nevelést, és akkor pattognak, szöknek. Lehet, hogy így a kezedhez szoknak.


Egyébként jó is, meg rossz is, hogy elhoztad őket. Jó, mert így fel tudod őket nevelni, rossz, mert nem az anyjuk teszi. Ideális eset az lenne, hogy ne fogdosd a lábukat, mert a lábujjak közt van az illatmirigyük. Akkor ha visszateszed oda, ahol btaláltad, talán semmi gond nem lenne. Viszont nem nálad volt és macska... Jobb, hogy elhoztad! :)


20:18: Az egerek is intelligens, jó háziállatok. Rengeteg szép színváltozat létezik:

[link]

Ráadásul taníthatók is: http://www.youtube.com/watch?v=txq_BogA1NM

A plüssnem biztos, hogy kell, de valami puha anyagdarab mindenképpen jó ötlet. De vattát (hörcsövattát se!) ne tegyél alájuk, mert beleakad a lábuk és elszoríthatja a keringésüket. Saját tapasztalatból tudom, sajnos...

2010. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

"Milyen lény vagy te, hogy így véded őket?"



SZIMPATIKUS VAGY KEDVES KÉRDEZŐ ANNYI BIZTOS!!!


Mikiegérékkel mi lett?

2010. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%
Hát szerintem, pár nap és a plüssből nem marad semmi XD...Az egerek egyszer felnőnek, és hidd el meg fogod bánni hogy nevelgetted őket...Nem kutyák, nem fogják viszonozni a kedvességed...A fehér egereket még megértem, azok valamiként szelídek, de az olyanok amik vadon élnek nem fognak teljesen megszelídülni...Kébzeld el, ha már a hörcsög megharap, amit az emberek már évek óta szelídítenek, kébzeld el akkor ezeket az egereket...Nem mondom hogy öld meg őket, de ne is tartsad meg őket...Főleg ha összeszedsz valami betegséget tőlük..19:O1 voltam...Ez csak egy tanács, nem kell halgatnod rám....
2010. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15:11 ezt hallgasd meg. Nekünk a macskánk elkapott egy kisebb egeret. Elvettem tőle és beraktam egy nagy befőttes üvegbe és simán megtudtam simogatni meg sem harapott, csak állt egyhelyben és szerintem élvezte :). És amikor megbizonyosodtam arról hogy jól van. Elengedtem. Tehát erről ennyit. Úgyhogy ha netán életben maradnak akkor nem kell félned tőlük nem harapnak. Sőt ha kézhez vannak szokva szinte semmi esély rá. És csak az a hörcsög harapja meg a gazdáját aki megijedt. Az enyém még sohasem harapott meg.
2010. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
13%
Minden kedves egér és rágcsáló szeretőnek szép napot és rengeteg vírust az életébe! Városlakó unatkozó lények!
2010. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát én tuti nem tartanák egeret, és nem tudom hogy egy kis állat mennyire élvezi ha üvegbe tartják... De mindegy, hörcsög, tengerimalac jöhet, barna háziegér maradhat a cicának :P...Sajnálom... Ehhez én nem vagyok hozzászokva, kisvárosban élek, ahol az ilyesmi nem divat ... De azért a csótányt ne tartsátok meg... Sok szerencsét az egerekhez....
2010. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az egér kézhez szokhat. Szerintem a "hobbi-"egerek nem sokban különböznek a "vad" társaiktól, így egy fehéregér is lehet ugyan olyan vad, mint egy mezőn élő, de a mezei is lehet olyan szelíd, hogy nem fél emberi kézben. Szerintem mindenképpen érdemes barátkozni velük. Nem hiszem, hogy felnevelésük végéig annyira szelídek lennének, hogy ne rettenjenek össze egy feléjük nyújtott kéztől. Ha el akarod őket engedni, ne szelidítsd őket túl, mert ha nem félénkek, könnyen bajuk esik.


Amúgy mi lett velük?


12:17: Tudtad, hogy egy kutya több ferőzést terjeszt, mint egy lakásban tartott "hobbi-"patkány/egér?

Csak mert a kutyád leviszed sétálni, és minden koszt összeszed az utcáról, de a patkány/egér csak a lakásban él.

Persze a vadon fogott állatok tényleg lehetnek ferőzőek, ezt nem vitatom. Csak annyit szerettem volna ezzel kifejezni, hogy nem kell, hogy az egérről/patkányról az embernek feltétlenül a büdös, koszos ferőző dög jusson az eszébe.

2010. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!