Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek a patkany intelige...

Aniko49 kérdése:

Szerintetek a patkany inteligens allat?

Figyelt kérdés
Amit allitasz tamaszd is ala ervekkel,ne csak roviden ird hogy igen vagy nem.

#kissemlos
2021. nov. 30. 17:47
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Anonim 3 koszonom szepen siettem a kerdes irasaval es nem ellenoriztem le magam helyes irasbol, kulonben az en billentyuzetem ekesirast nem ir.Ezt azert irom ha valaki ilyenfajta megjegyzest is tenne.
2021. nov. 30. 20:03
 12/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek azt a teny hogy a kerdesemre nem igazan kaptam valaszt viszont nagyon jol elszorakoztam a helyesirasi szocsatan.Csokozon!
2021. nov. 30. 20:05
 13/29 anonim ***** válasza:
11%
Kussoljatok már vagy menjetek szobára, hülye grammárnácik!
2021. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%
az... grammár
2021. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, intelligensek. Nekem voltak és nagyon gyorsan tanultak. Visszahozták a játékot amit eldobtam nekik, hamar szobatiszták lettek (a ketrecbe jártak wc-re), plusz ahhoz is hamar hozzászoktak, hogy ha szóltam egyből rohanzak hozzám és másztak fel rám.


Én nagyon szerettem őket, csak sajna már nem tudok tartani a 2 macska mellett. :D

2021. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Tisztelt 15 os anonim nagyon szepen koszonom a valaszodat.Te egy nagyon rendes es kedves ember lehetsz.Kar hogy nem lehet pontozni es dijjazni a valaszod mert nallam a legnagyobb pontozast es dijjazast erted volna el.Kellemes estet!
2021. nov. 30. 20:44
 17/29 anonim ***** válasza:
78%

"A legviccesebb, hogy kijavítasz valakit anélkül, hogy tudnál helyesen írni."


Ezt te csináltad, még mielőtt én bármit is írtam volna. Én legelőször az ötödik válaszoló voltam.


És de, kezdünk éssel mondatot. Azt csak az általánosban mondják, hogy nem, mert a gyerekek amúgy minden második mondatukat éssel kezdenék. Ennek ellénre például nyomatékosításként igenis kezdhetünk éssel mondatot. A szóközök rakása a kötőjel köré pedig formai dolog, semmi nyelvtani jelentőssége nincs. Nem úgy, mint a vesszőnek, amit neked csak mostanra sikerült megtanulnod.

2021. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Látom a helyesíráson sikerült jókat elmélkedni 😂 Kérdező: attól függ... mihez viszonyítod. Szocializálható, tanítható, van memóriája, egyszerűbb feladatokra betanítható. Nyilvánvalóan nem fogja felvenni a versenyt egy kutyával (vagy sertéssel 😂), de taníthatóbb, jobban szocializálhatóbb mint egy aranyhörcsög.
2021. dec. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok patkányom volt, persze patkány és patkány között is van különbség intelligenciában, de alapvetően okosak. Volt olyan patkányom aki nasi osztáskor ha megkapta az adagját, gyorsan hátrafutott, eldugta a wc mögé és jött vissza a többiek közé kunyizni hogy hát ő szegény kicsi éhező patkányka aki nem kapott crock-ot. Az összes többi ha megkapta a sajátját elvonult megenni, csak ő csinálta ezt.

Egy másik patkányom be akart jutni a társához (megsérült a társ lába ezért beraktam egy kis ketrecbe hogy ne mászkáljon sokat, azt pedig a nagy ketrecbe hogy mégis tudjanak érintkezni), a kis ketrecen volt két ilyen műanyag "kupak" amit ha leszedsz műanyag csövet tudsz oda erősíteni hörcsögöknek. Na, ez a patkány egy délután alatt rájött hogy kell leszedni a kupakot és bejutott a társához.

Ismerősöm trükköket is tanított a patkányának, a nevére amúgy sokuk hallgat de ő megtanult tolatni, forogni, és a labdát is visszahozta, youtube-on még ennél is bonyolultabb dolgokat látni tőlük. Illetve kísérletekben azt is megfigyelték hogy empátiára képesek, ha választaniuk kell egy bajba jutott társuk kiszabadítása és egy jutalomfalat közül, sokuk a másik patkányt szabadítja ki inkább.

De ez személységfüggő náluk is, ott volt pl Nudli. Nudli.... nos... nem a legélesebb kés volt a fiókban, konkrétan a sarok wc koncepciója is magas volt neki, bár úgy érzem ő egy különlegesen hülye patkány volt de valahol ez volt Nudli varázsa.

2021. dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, nálam is 2 macska történt, imádom ezt a két idiótát de azért néha nagyon hiányoznak a patkuszok de nem lenne időm rájuk a cicák mellett :8
2021. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!