Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit èri meg jobban tartani...

Mit èri meg jobban tartani hörcsögöt vagy tengeri malacot ?

Figyelt kérdés

Pár ève volt 2 tengeri malacom de nagyon kènyesek voltak règen mèg apu foglalkozott hörcsögökkel azok elèg szivosak voltak

Ti melyiket javasoljátok ?



2022. febr. 6. 16:50
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltűnt volna azért írtam úgy,mert gúnyolódtam rajtad.Ugyanis olyan vagy mint egy buta kis paraszt gyerek,az írás stílusod is teljesen passzol.

De persze ahhoz,hogy ez feltűnjön már ész kellene.Vagy minimum általános iskola..


Ne tarts te semmit,még magadra se tudnál vigyázni.

2022. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%
#12, ha ilyen ügyes vagy, a nyelvtankönyvet is forgathatnád. Ékezetek, vessző a mondatrészek közé. Ja, és igekötők.
2022. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Hadjátok már magatok net harcosok 😂🤣
2022. febr. 6. 18:01
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
#15 neked kéne harcolni a helyesírási szabályzattal.
2022. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
23%
Én a tengerimalacot ajánlom. És amúgy is, miért kell már azonnal összekapni? Olyanok vagytok, mint a mi utcánk kutyái.
2022. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%

Inkább ne tarts akkor tengerimalacot, ha elsőre kényesnek láttad őket, mert amúgy nem azok, de ha boldog életet akarsz nekik, akkor nagy és jól szellőző ketrec kell, minőségi táp és széna, C-vitamin, nyáron hűteni kell őket, mert nem tudnak izzadni, sok takarítást igényelnek, hetente mérni kell a súlyukat stb. Nagyon érzékeny a gyomruk, sokan zöldség-gyümölccsel tömik őket, amit amúgy nem szabadna, puffadást, extrém esetben halált válthat ki. A fogaikra is nagyon vigyázni kell, hogy szépen kopjon. Ha valami baj van velük, csak egzotikus orvos segíthet, ami nagyon drága és jóval ritkább is mint a sima állatorvos. Tengerimalacot egyedül nem lehet tartani, így a költségek duplázódnak, és ugye figyelni kell, hogy jól meglegyenek egymással (pl ivaros fiú-lány tilos, két fiú nem ajánlott stb).


A hörcsögök azért könnyebbek, mert lehet őket egyedül tartani, nem olyan gyenge a gyomruk, de ha jól akarja tartani az ember, akkor az is sok idő és pénz. Én személy szerint azt ajánlom, hogy olvass utána mindennek, órákon át tájékozódj az állatokról, és gyere rá magadtól, hogy elköteleznéd-e magad évekre, hogy gondoskodj róluk/róla. Láttam az előző hozzászólásokat, remélem nem kapod fel mindig ilyen gyorsan a vizet, mert mindegyik állathoz sok türelem kell. (Nekem pl az egyik tengerimalacom csúnyán harapott, és kegyetlensok türelem árán mára már kis kezes bárány.)

2022. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Én immár 15. éve tartok hörcsögöket. Természetesen szigorúan egyesével. Hiszen ők nem tarthatóak együtt. A Hörcsögmentés ideiglenes befogadója is vagyok néhány éve. Így sok mentett hörcsögöt ismerhettem meg. De a Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületet is ismerem. Bármelyik szervezetet jó szívvel ajánlom. :)


horcsog.info

tengerimalacok.hu

Ezen a 2 oldalon érdemes szétnézned.

2022. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

#15:

Radnyomtama pirosot te huje! Huje vagy te! Huje

2022. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Igen ezèrt szeretnèk hörcsögöt mert elvan egyedül ès nem olyan kènyes mint a tengeri malac strapa birobbak ugymond
2022. febr. 6. 21:24
 20/32 anonim ***** válasza:
78%
A hörcsög kényes jószág, ne tarts hörcsögöt kérlek. Ráadásul egész nap alszik, éjjel meg zörögni fog, nem hagy aludni. Az első nyáron pedig hőgutát fog kapni. Vegyél inkább plüsst.
2022. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!