Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit èri meg jobban tartani...

Mit èri meg jobban tartani hörcsögöt vagy tengeri malacot ?

Figyelt kérdés

Pár ève volt 2 tengeri malacom de nagyon kènyesek voltak règen mèg apu foglalkozott hörcsögökkel azok elèg szivosak voltak

Ti melyiket javasoljátok ?



2022. febr. 6. 16:50
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
#20 mèg te mondod meg nekem? Holnap megyek megveszem nem ismersz te engem ès hidd el èn nap mint nap irni fogok rolla mit ès hogy èrez a hörcsög nállam ha kell èvekig vlogolok rolla neked ès be fogod látni h ráfáztál ugyanis imádom az állatokat
2022. febr. 7. 01:01
 22/32 anonim ***** válasza:
86%

Kérlek ne hirtelen felindulásból vásárolj állatot. És főleg ne kereskedésben. Ezt olvasd el:

[link]


Hörcsögöt erről a 3 helyről ajánlott beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Tartási elvek aranyhörcsög esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Kisemlős fajok 10 pontos szórólapjai:

[link]

2022. febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban ma veszel egy hörcsögöt, remélem jó helyről (a kisállatkereskedés nem jó hely, sokszor beteg és beltenyésztett állatokat adnak el).


[link]


Itt nézz szét a megfelelő hörcsögeledelért, nagyon olcsón megkapod az abszolút legjobb minőségű eledeleket:

[link]


2000 ft az 1kg eledel (szállítással 3500), és napi 4 gramm kell belőle, szóval több mint fél évig elég, és alul szépen kifejti, hogy mit tartalmaz és miért.


Futókerék:

[link]


Talán a leggyakoribb hiba, hogy pici futókerékbe kényszerítik a hörcsögöket, amitől megtörik a hátuk és borzalmas fájdalmaik lesznek.


- 20 cm-es kerék: belső átmérő 20 cm, külső átmérő 21,5 cm, futófelület 6 cm - kistermetű egerek és kistermetű törpehörcsögök részére

- 24 cm-es kerék: belső átmérő 24 cm, külső átmérő 25,5 cm, futófelület 8 cm - egerek és törpehörcsögök részére

- 28 cm-es kerék: belső átmérő 28 cm, külső átmérő 29,5 cm, futófelület 8 cm - nagyobb termetű egerek és törpehörcsögök, valamint aranyhörcsögök részére

- 32 cm-es kerék: belső átmérő 32 cm, külső átmérő 33,5 cm, futófelület 10 cm - nagyobb termetű egerek és törpehörcsögök, aranyhörcsögök, valamint kistermetű mókusok részére

- 40 cm-es kerék: belső átmérő 40 cm, külső átmérő 41,5 cm, futófelület 12 cm - nagytermetű aranyhörcsögök, valamint deguk, kisebb mókusok részére


Alulról másoltam ki, ezt is olvasd el részletesen. Lehet, hogy drága, de egyszer kell megvenni, és sokkal olcsóbb, mint egzotikus állatorvoshoz vinni később.

2022. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
87%
Előre sajnálom a kisállatot és apukát is.Megint marad rá egy megunt kisállat..bár ő a buta ha megveszi mikor tudja,hogy a gyereke elhatározása és felelősségtudata kb egyenlő a 0-val.:D
2022. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
#24 kèpzeld mai nap megvettem a hörit ès mindent ami kell neki èn vettem saját pènzből 24 èvesen elèg cink lenne ha rá hagynám másra mint valami szaros gyerek
2022. febr. 7. 19:25
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
24 éves?! A 14-et még el is hittem volna :'D
2022. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
#26 ne legyèl ilyen vicces gyerek ha csak velem nem akarsz rosszba lenni
2022. febr. 7. 23:57
 28/32 anonim ***** válasza:
85%
A 23-as kommentet elolvastad? Elég sok hasznos információt írt le. Fogadd meg őket.
2022. febr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
#28 igen láttam aki èrtelmesen tud tanácsot adni annak meg fogadom a jó szándékát
2022. febr. 9. 01:50
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Mégsem fogadtad meg a tanácsot mert csak megvetted a hörcsögöt. Annak ellenére hogy kérte hogy ne kereskedésből vásárolj. :/
2022. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!