Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec/karám kell egy...

Mekkora ketrec/karám kell egy törpenyuszi párnak, illetve honnan tudnék akkorát vásárolni?

Figyelt kérdés
Nagyrészt a ketrecben lennének, szóval akkora kell, amiben szépen le tudják mozogni magukat. Neten nagyon összevissza találtam a méreteket, ezért gondoltam itt kérdezem meg. Pettissimo, Fresnapf, Zooplus meg hasonló oldalakat már nézegettem, de az ott levők nagyon picinek tűnnek, nem tudom hol vehetnék, ebben is fogadok el tanácsokat.

2022. máj. 29. 19:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van megoldva hogy van egy elkerített rész a kertben ahol egésznap kinn lehetnek.Mikor eljön az este akkor bezárom őket a házukba ahol kényelmesen elférnek ketten.

Van egy harmadik őneki egy nagy háza van ahol futkorászni tud kedvére míg az elkerített részt meg nem csináljuk neki is mivel muszáj külön tartsuk a másik két nyuszitól mert az egyikkel nem jön ki túl jól.

Méreteket nem tudok mondani de majd lemérem ha gondolod.

2022. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
11-es, te torpenyulat tartasz kint telen is? Esoben, rossz idoben is?
2022. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem,a vitrinbe helyezésen vagy a padlófűtés beköttetésén gondolkodom éppen:D

Na jó viccen kívül kinn vannak persze.Ki van bélelve a házuk szalmával vastagon ami hőszigetel.Szerinted hogy marad életben a tél folyamán az erdei nyúl vagy bármilyen más erdei kisállatka?

Lehet kinn tartani nyulat nyugodtan ha megfelelő a háza.Még egy kérdés:Szerinted a tenyésztők fűtött szobában tartják a nyulakat?

Téli bundát növesztenek így alkalmazkodnak a hideghez és a házban nem éri őket sem eső sem hó:D

Ja nem törpenyulak hanem házinyuszik az enyémek de hasonló igényű a törpenyuszi is szóval mindegy.De nyilván ha aggódik a gazdája akkor megoldja és beviszi télre a házba csak ne vigye ki míg fel nem melegszik az idő teljesen vagy megfázik a nyuszi és az végzetes lehet a számára.Hőmérséklet különbség nem tesz nekik jót.Vagy kinn tartsa az ember vagy benn.

2022. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

Tok mas kategoria, nem lehet egy lapon emliteni a torpet, hazit es a vadnyulat, ha hiszed, ha nem.

Szerencsere neked is hazi van, igy oke, de legkozelebb nem art odairni, mert a kerdesben is torperol volt szo es ez eleg felrevezeto.


Torpeket nem lehet kint tartani.

2022. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor a törpenyuszi nem a legjobb. Törpe rexnek milyen lenne az ilyesmi tartás? Az említett rokont egyébként én is próbáltam rábeszélni inkább házi nyúlra, mivel az szívósabb, de azt régen tartott elég sokat és azt mondta, most már nem szeretne.
2022. máj. 31. 21:14
 16/18 anonim ***** válasza:

A törpe rex ugyanúgy törpenyuszi, az igényei nem igazán másabbak. Hiába más a bundaszerkezete, túl sokat nem oszt nem szoroz ilyen téren.

Egyébként ha házinyuszit nem akar tartani, akkor miért akar törpét? A törpék igazából macerásabbak, de ezen felül viselkedésben nincs igazán különbség.

2022. jún. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Gondolom a cukiság faktor a fő mérő (idősebb hölgy, akinek kisállatnak még csak kutya-macska volt, meg haszonállatok, szóval macerásabb kedvencekkel nincs tapasztaltalata). Mutattam neki a magyar óriás nyulat, de arról hallani sem akar, meg az angórát. Utóbbi ugyan tetszett neki, de sajnos nem találtam tenyésztőt a közelben. Akkor majd valahogy rábeszélem a házi nyúlra, azok is nagyon édesek.
2022. jún. 1. 08:01
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
Az oroszlánfejű és a lógófülű nyuszik is nagyon aranyosak, arrafelé is nézelődhetsz
2022. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!