Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a nyuszimmal?

Mi lehet a nyuszimmal?

Figyelt kérdés

Ma este arra jöttem haza, hogy a nyuszim (9 éves) nem evett, nem ivott egész nap, a fejét pedig balra döntve tartja. Kis fecskendővel megitattam, és ivott is szegény, majd tálkába tettem neki vizet (ilyen csőrös itatója van amúgy), és a tálkából megitta.

A szénát utálja, 3 évig próbálkoztunk, de rá se néz, ezért olyan tápot kap, ami széna alapú, meg mellé gyümölcsös, rostosat, külföldről. Más tápot nem eszik meg, és más ételt sem, hiába próbáljuk etetni répával, almával, stb. De nem eszi meg a világért sem.

A tápját most beáztattam neki, és próbált enni, de a bal oldalára nagyon húzza a fejét.

Holnap reggel állatorvos, de nagyon aggódom érte. Vannak hasonló tapasztalatok? Nagyon félek, ugye nem fog még elmenni?



2023. jan. 25. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itasd nehogy kiszáradjon. Más ötletem nincs. Ahogy nyit az orvos vidd is!
2023. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fejtartás miatt parazita vagy belsőfülgyulladás, de majd orvos megmondja.
2023. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Már ott felment a vérnyomásom, hogy nem eszik szénát ezért csak hagyjátok, hogy ne egye...

Ha egy nyúl nem eszik magától, akkor kényszeretetni KELL. Trovet recovery + víz. Ha épp nincs otthon, akkor porított táp + víz is megteszi.

És nem mellesleg minél hamarabb egzós állatorvos. Ha ma egész nap nem evett, az már nagyon nem jó kezdés, 48 óra már halálos lehet nyusziknál. Reggel első dolog legyen egzós dokihoz vinni.

A fejtartás több minden lehet, fülgyulladás vagy pasteurella, e.cuniculi fertőzés, stb.

2023. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Most jelenleg etetem a puhított táppal, és ezt szívesen eszi, majdnem teljesen elfogyasztotta az esti adagját, csak ugye lassan, majd egy-két óra múlva megint megpróbálok neki áztatott tápot adni, vizet meg most rendesen iszik szerencsére a tálkából.

A széna tényleg hülye helyzet, de egzo állatorvossal is beszéltünk már erről, és alternatívákat kap állandóan, a pocak mindig rendben volt, és a fogát is mindig kezelték (születésétől kezdve fogbeteg). Szóval most kicsit jobb, de még mindig nagyon kis kókadt, és a bal állát állandóan elkapja, ha csak abba az irányba nyúlunk. Jobb oldalról meg se rezzen, lehet simogatni is. Illetve a baloldalán olyan, mintha 'fűrészelni' próbálná a fogát. Mindenesetre most pihizik. Nem igazán figyel fel, de a fejét most egyenesen tartja.

2023. jan. 25. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A széna evésre a legjobb módszer, hogy minimálisra csökkentitek a táp adagját, így muszáj lesz neki szénázni is. Hidd el, nem fog éhezni, meg fogja enni a szénát. Értem én az alternatívákat, széna alapú táp, stb., de az nem ugyanaz. Mind az emésztésének, mind a fogainak szüksége van a szénára, főként ha amúgy is gondok vannak a fogaival.
2023. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező a lucernát nem próbáltátok még?Tele van vitaminnal és ugyanúgy rágják mint a szénát és ezáltal a foguknak jót tesz.Én nyuszikáim imádják.

Emésztésre is jó hatással van.

2023. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, lucernát azt mindig kap, frissen is, szárítva is.


Egyébként a nyuszi jobban van, felsértette a száját valamivel. Most kapott fájdalomcsillapítót, és most eszik rendesebben

2023. jan. 26. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Nagyon örülök, hogy jobban van a nyuszid!
2023. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!