Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacommal már egy éve...

Tengerimalacommal már egy éve orvoshoz járok. Találkozott valaki ilyennel? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Szörcsögő nehézlégzése mindig visszatér. Elviszem orvoshoz, antibiotikummal kezelik (injekció), sőt otthon én is adok neki antibiotikumot. Ezt követően van, hogy hetekig semmi, aztán ismét. Van, hogy az 1-2 hetes antibiotikum kúra után 2-3 nappal ismét beteg. Pedig az antibiotikum mindent kiírt...szóval nem értem, miért betegszik meg szinte rögtön, ahogy abbahagyjuk. Orvosok persze mind ugyan azt mondja. Légúti betegség, röntgenezzük meg, aztán antibiotikum.
2010. okt. 6. 10:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy malackám, aki hasonló tüneteket produkált. Végül, több antibiotikum-kúra és 3-4 különböző orvos után megállapították, hogy légzőszervi rendellenessége van, ami valószínüleg alkati adottság, de csak öregkorára jött elő. A malacka vígan együtt tudott élni vele, végül nem ebben pusztult el. Viszont hallgatni rémes volt, szinte állandóan szörtyögött szegény.
2010. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az antibiotikum kúrák után egyébként tünetmentes lett egy darabig?
2010. okt. 6. 14:54
 13/14 anonim válasza:
Azért mert vagy genetikai okból vagy valamilyen más okból gyenge az inmunrendszere a malacodnak. Az antibiotikum kiírtja a baktériumokat, de az immunrendszert nem erősíti. A vírusok okozta léguti problémákat viszont előbb utóbb legyőzi az immunrendszere ha gyengébb is az átlagnál. Ezért va az, hogy rendszertelenűl jön elő. Ahhoz, hogy bakteriális vagy vírusos fertőzése legyen nem kell sem huzat sem hideg sem semmi ebben az esetben, hanem bőven elég az, hogy haza viszi a család az utcáról a különböző baktériumokat, vírusokat.
2010. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 kúra után némileg szűnt ideig-óráig a szörtyögés, a későbbi kezelések viszont már hatástalanok voltak. Persze, ez nálunk egészen egyedi probléma volt, lehet, hogy a Te cocád teljesen más problémától szenved. Azért én is ajánlom az újabb doki meglátogatását.
2010. okt. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!