Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most vettem észre hogy a...

Most vettem észre hogy a hörim szőre alatt van egy púp és nagyon fura a viselkedése nem változott viszont a szüleim nem engedik hogy orvoshoz vigyem mit tudnék tenni esetleg valahogy fertőtlenítsem? Nem öreg kb 1,5 éves aranyhörcsög és fiú

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 12:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom nálatok hogy van, a mi dokink nem kér semmit azért, hogy megnézze. A tesztek valószínűleg pénzbe kerülnének, de lehet, hogy ránézés alapján is meg tud állapítani valamit.
2023. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Egyszer vittük és csak az hogy megnézze 5 ezer volt plusz a gyógyszer néztem más állatorvost de más is ennyit kér.
2023. máj. 21. 13:21
 13/27 anonim ***** válasza:
98%
Ha az ember állatot ad a gyerekének, akkor szerintem legyen partner akkor is ha beteg az állat. Helytelen viselkedés ez a szüleidtől, jó lenne elvinni szegényt az orvoshoz. Ha csak ránéz az orvos talán nem kerül semmibe, mondd is neki előre hogy fizetni nem tudsz mert a szüleid rosszul állnak ehhez. Vagy esetleg egy barátod vagy a szülei kölcsön tudnának adni.
2023. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
67%

Etért nagyon meg leszek kövezve:


Aranyhörcsög.hu:

"Egy hörcsög ára 3000-8000 Ft"


Hát gyanítom, hogy 10 000 ből se jönnek ki semmilyen kezelés.

Kb. Félúton van a höri az életben.

Én ezalapján nem csinálnék vele semmit, ha jó a közérzete. Ha beteg, és szenved az orvosi diagnózis után eutanáziát kérnék.

2023. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ez a baj. Az embereknek egy másik élőlény csak annyit ér, amennyiért másikat tud venni helyette. A hörcsög legalább annyira ragaszkodik az életéhez mint az ember, ha nem jobban, egy emlősről beszélünk. Nem tehet róla, hogy ő hörcsögnek született, igenis megérdemli az orvosi ellátást. Tudom, hogy milyen cipőben jár a kérdező, apám még a mai napig pénzkidobásnak tartja az állatorvost, de egy próbát megérne mondjuk legalább a hörcsögimádók Facebook csoportba feltenni egy képet, hogy hogyan néz ki vagy valami, hogy egy tapasztaltabb közösséghez eljusson. Itt a gyakorin, hogy is mondjam... Nem az állatok érdekét nézi az emberek többsége, pedig az állatok vannak belekényszerítve a fogságba nem mi.
2023. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy fel lesz rakva egy csoportba, nem tudnak vele mit kezdeni, ugyanúgy el kéne vinni orvoshoz. A hörcsögök tünetrejtőek, a végletekig titkolják, ha fájdalmuk van. Csóri állat hosszú távon kb. azzal is járna ilyen tulajdonosok mellett (mert gazdának nem mondanám), ha oda lenne adva a macskának vacsorára, a későbbiekben pedig ilyen véglény szülők mellett nem kéne erőltetni ezt az állattartósdit. Ez felelősség, akkor is, ha "csak" egy hörcsög.
2023. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
27%

"A hörcsög legalább annyira ragaszkodik az életéhez mint az ember, ha nem jobban, egy emlősről beszélünk. Nem tehet róla, hogy ő hörcsögnek született, igenis megérdemli az orvosi ellátást."


Ez már antropomorfizmus, nekem nem fér össze a rágcsálókról kialakult általános nézetekkel.

2023. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget a Hörcsögmentéstől Facebookon (országos szervezet). Ha van önkéntesük azon a településen ahol laksz akkor tudnak segíteni. És akár az orvosi költségekben is. Állatot szenvedni hagyni felelőtlenség. Márpedig simán lehet hogy szenved hiszen a hörcsög egy tünetrejtő zsákmányállat. Viszont a leírtak alapján egy tályog ciszta vagy daganat lehet. Előbbi 2 esetben könnyű eljárni. Utóbbi 1 esetben is ha műthető. És utána egészségesen még élhet akár ugyanennyit.
2023. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem lehet daganat mert mostmár kettő van rajta mind a két oldalon és egyvonalban és ugyan olyan van egy másik hörink mára neki is lett kettő és ugyan olyan mindkettejüknek.
2023. máj. 23. 07:14
 20/27 anonim ***** válasza:
75%

07:14

Úgy hangzik, hogy valamilyen anatómiai jellegzetességet fedeztél fel a höriken. Eddig is ott lehetett, csak ezidáig elkerülte a figyelmedet.


Általában ha kétoldali szimmetriát mutat valami, az genetikai eredetű és általában normális. Ha a másik hörin is van, ugyan olyan magasságban, ugyanúgy kétoldali szimmetriában, akkor 99% hogy normális.

2023. máj. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!