Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most vettem észre hogy a...

Most vettem észre hogy a hörim szőre alatt van egy púp és nagyon fura a viselkedése nem változott viszont a szüleim nem engedik hogy orvoshoz vigyem mit tudnék tenni esetleg valahogy fertőtlenítsem? Nem öreg kb 1,5 éves aranyhörcsög és fiú

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 12:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
#18 vagyok. Ha szimmetrikusan mindkét oldalán van csípő tájékon akkor az az illatmirigye. Normális dolog. Ott sokszor ritkább a szőr vagy nedves a bőr.
2023. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

""A hörcsög legalább annyira ragaszkodik az életéhez mint az ember, ha nem jobban, egy emlősről beszélünk. Nem tehet róla, hogy ő hörcsögnek született, igenis megérdemli az orvosi ellátást."


Ez már antropomorfizmus, nekem nem fér össze a rágcsálókról kialakult általános nézetekkel."


Bocsi az offért, de nem egy tárgyról beszélünk, az élethez való ragaszkodás gyakorlatilag minden élőlény közös tulajdonsága. Ugyanúgy küzd az életben maradásért még egy növény is, most meg egy fejlett idegrendszerű emlősről beszélünk. Lehet hogy rágcsáló, de attól még emlős állat. Az ember nem az érzelmei, és ösztönei, hanem a kognitív képességei miatt tűnik ki az állatvilágból.

2023. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Off:

13:36

Pont ezért nem tartom relevánsnak az élethez való ragaszkodást, mert az nem egy különleges tulajdonság, egy rovar, félig kitépet gyomnövény vagy egy ügyesen megírt számítógépes program is igyekszik elkerülni a halált.


Az a baj, hogy valahol meg kell húznuk egy határt akár egy teljes jogú személy és egy jogok nélküli tárgy között. Jó egy állat nekem se egyenértékű egy tárggyal, mindennek joga van elkerülni a szenvedést.


Úgy veszem ki, te ezt a határt az emlősnél húzod meg. Én ennél magasabban.

2023. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Eddig biztos hogy nem volt ott mert nagyon feltűnő tegnap még csak az egyik oldalán volt ma már a másik oldalán is van és ma a másik hörcsögön is lett és pont ugyan olyan ugyan azon a helyen pedig külön vannak tartva.
2023. máj. 23. 17:01
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Már leírtam feljebb hogy illatmirigy. Eddig is ott volt mert olyan mint a füle vagy a szeme. Maximum nem volt eddig ennyire látványos. De ha bizonytalan vagy akkor tegyél ki képet róla a 6.500 fős Hörcsög imádók Facebook csoportba. És ott megnézik a tagok meg én is. ☺️
2023. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Igen köszi utána néztem csak nem értem hogy eddig miért nem látszott ennyire.
2023. máj. 23. 21:30
 27/27 anonim ***** válasza:

horcsoginfo.hu

Minden info fent van, orvosok is, akik értenek hozzá. Annyit azért hozzátennék, hogy én Szegedről járkáltam fel három hónapig a hörcsögömmel, törpehörcsög volt, megműtötték háromszor, ultrahang, minden volt, 300 000 Ft-ba került összesen. Hetente kétszer vittem átlagban, mert beteg volt.

2023. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!