Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történhetett a hörcsögömmel?

Mi történhetett a hörcsögömmel?

Figyelt kérdés
Hiányzik a fél első lába (a könyökéig) meg ugyan azon az oldalon a szeme csukva van és véres körülötte. Ráeshetett a rácsról valami bújókára és megsérült lejött neki a lába vagy a társa bánthatta? Nem találtam a lábát a ketrecen belül pedig kitakarítottam és átnéztem vagy ez ilyen betegség hogy elrothad a lába?

2023. júl. 13. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
A hörcsögöket tilos együtt tartani! Biztos, hogy a társa csinálta. Minél előbb tedd őket külön. Nagyon territorriális állatok, egy ketrecbe max. egy hörcsög mehet.
2023. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
A hörcsögök durván verekszenek egymással, kivétel ha kiskoruk óta egymáshoz vannak szoktatva, szóval lehet a másik leharapta, nem hinném, hogy valami betegség lenne a háttérben. Ha lehet rakd külön ketrecbe őket.
2023. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kiskoruk óta egybe vannak, barátomnak születtek és tőle kaptam, tesók.
2023. júl. 13. 15:06
 4/19 A kérdező kommentje:
Aki privátba irogat az ne privátba írogasson hanem ide, nem írok vissza mert akkor látszik a nevem majd.l
2023. júl. 13. 15:08
 5/19 A kérdező kommentje:

De én még soha nem láttam őket veszekedni most se bántották egymást a sérültet kivettem üres felmosó vödörbe egyenlőre, mit csináljak vele betadin jó fertőtleníteni neki? Külön ketrecet most nem akarok venni, meg ha csak egyet tartok meg akkor a hibátlant tartanám meg szerintem.

A szeme amúgy meglehet még neki? De ha tényleg a másik volt amúgymeg akkor ez csak így hagyta neki hogy lerágja??? Mert az meg nem sérült sehol.

2023. júl. 13. 15:17
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

"ha csak egyet tartok meg akkor a hibátlant tartanám meg szerintem"

Szerintem meg ilyen hozzáállással egyáltalán ne tartsál semmilyen állatot, jobb lesz mindenkinek.

2023. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Utolsó meg aki privátba írogat nekem! Azt megérthetitek, hogy DÍSZállatok tehát ha az egyik eltűntetésére kerül sor akkor az valószínűleg nem a hibátlan lesz... lévén DÍSZÁLLAT tehát esztétikai célt szolgálnak.
2023. júl. 13. 15:52
 8/19 A kérdező kommentje:
(nyilván nem csak azt de az az elsődleges funkciójuk)
2023. júl. 13. 15:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a díszállat azt jelenti, hogy kedvtelésből tartod. Ha esztétikai célból akarsz állatot, vegyél porcelánmacskát, vagy bármit, ami nem él!
2023. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg lett volna akkor láttad volna már korábban nem hirtelen. Színte biztos hogy összekaptak valamin.

Hogy megsérült-e a szeme azt innen nem tudjuk megmondani, az lenne a legjobb ha egy egzotikus állatorvos megvizsgálná szegényt és megnézné a szemét, de a stílusodból kiderült hogy erre nem fog sor kerülni.


Még azt tudom elképzelni hogy beakadt valamibe, és ahogy küzködött hogy szabaduljon, megsértette az arcát és a lábát, utóbbit lerághatta fájdalmában.


A lábán a sebre lehet betadint rakni, a szemét inkább kamillával óvatosan letörölni.

Mindenképp kell neki egy szeparált, nyugodt hely a másik hörcsögtöl elválasztva ahol el tud bújni, megnyugodni és gyógyulni.

2023. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!