Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért szeretem ennyire a...

Miért szeretem ennyire a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés

Volt már több állat a családban. Kutya, macska, hal, ràk, papagáj, hörcsög…

Egyik sem váltott ki bennem az átlagnál nagyobb érzelmet.


Viszont vettem 2 éve 3db tengerimalacot. Mindent tudok róluk, biológiailag is, a kommunikációjukat, viselkedésük, táplálkozásuk, igényük. Rendszeresen járok velük orvoshoz, nagyon gondos gazdi vagyok.


30 éves vagyok, rengeteg dolgom lenne, sokkal fontosabbak is, de rendszeresen figyelem őket, simogatom, ha igénylik, foglalkozom velük. Nagyon aranyosak, imádom őket. Napi 1-2 órám biztosan elmegy rendszeresen.


Azt vettem észre, hogy rengeteg fb csoport van, ahol látom, mennyi buták az emberek, nem értenek hozzá, rosszak a körülmények, nincs pénz kezelésre, és még sorolhatnám. Az állatkertek és kereskedések nagy része is rosszul tartja őket, nem figyelve a korai szaporulatra, jelzésekre, táplálékra.


Rendszeresen kommentelek csoportokba, hogy tudjak segíteni a cocákon, de egyszerűen megszakad a szívem egyes esetekben.


A másik, hogy annyira különlegesnek tartom őket, mindhárom állatom más személyiség, hogy szívem szerint egy egész csapatot is eltartanék. Alig bírom lebeszélni magam, hogy nem kell negyedik malac.


Miért alakulhatott ez ki bennem?

Alapból segítőkész, kedves, érzelemmel teli személyiség vagyok, de egy állat sem volt rám negyed ennyire sem hatással.


márc. 26. 02:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű benned változott valami idővel, az ember folyamatosan fejlődik, változik.

Én mindig is kutyabolond voltam, de most bőven középkorúan már nem bírom a kutyákat, ellenben az összes pénzemet rákölteném a hozzám betévedő cicákra.

Mondom ezt 53 éves paliként, aki autószerelő.....

márc. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van tengerimalac mentés, legyél idi és lehet falkád viszonylag kis pénzbefektetésből (pl ha megbetegszenek, azt állja a mentés és a felszereléseket is).

Én a kutyákkal vagyok így, volt már mindenféle állatom, de rá kellett jönnöm, hogy a kutyák állnak hozzám a legközelebb.

márc. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szeretsz valakit, es belefektetsz a kapcsolatba, magadnak teszel jót mert feltölt pozitív energiákkal, gyógyító hatása van rádnézve, emeli a hangulatot vagy rezgésszámot, egészségesnek tart, aura tisztító és persze a malackáknak is jó!

Ezt jó volt olvasni

márc. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%

Mondjuk, a hal, rák, papagáj, hörcsög eleve nem összemérhető egy puha szőrössel.

A kutya-cica a tied volt, vagy jelen volt a családban. Egyébként a tengerimalac tényleg hasonlóan aranyos, mint egy cica, és szerethető.

márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Régen nagy tengerimalacos voltam. Nem csodálom ezt a kötődésedet feléjük.
márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert ők is Isten cuki teremtményei.
márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kaptam megkeresést privátban, hogyan érdemes tartani tengerimalacot.

Gyorsan összefoglaltam a lényeget, ide is kiteszem, hátha segítség lesz bárkinek a későbbiekben.


A legfontosabb, hogy társas lények. Legalább kettőt kell vállalni. A legdinamikusabb, ha egy fiú mellett van 1 vagy több lány. Viszont már 3-4 hetesen is szaporodó képesek, így amíg nem lesz a fiú 500-600g-os, és nem tudod ivartalanítani vinni, külön kell tartani. 2 vagy több fiú élete keserves lesz nagy esetben, a folyamatos dominálás, verekedések miatt, így azt nem érdemes.

Érdemes több kicsit egyszerre megvenni, vagy tesókat. Ha utólag tennél be újabb cocát, az új mindig legyen fiatalabb, legalább fél/1 évvel, és teljesen szagmentes, új, tiszta helyen menjen az összeszoktatás.

Fő eleségük a széna, szárított fű, ez 0-24 legyen előttük, mert ezzel koptatják a fogukat, folyamatosan esznek. Ha nincs eleségük 6-8 óra után súlyos májkárosodásuk is lehet.

Emellé érdemes tápot venni, a legjobb a versele laga cavia complete.

Nem lehet nekik magokat adni sosem, sem gabonaféléket.

Gyümölcsöt a magas cukortartalom miatt minimálisan szabad csak, heti 2x fejenkén 1-1 apró darabot, karikát, amit megesznek max fél perc alatt.

Zöldséget max napi 1x szabad adni, hasonlóan kis mennyiségben.

A legjobb a bio, vagy otthon, vegyszermentesen termesztett.

Nálam a legjobban az uborkát szeretik, meg a görögdinnye zöld részét (nem a héját), és a répát, paprikát.

Salátaféléket nem adok nekik, mert rengeteg méreganyagot képes felszívni.

Emellett legyen itató, ha többen vannak, érdemes kettőt is, benne c vitaminnal.

Szoktak puffadni, ezért ajánlott tartani otthon espumisant. A 40mg-osból 0,5ml egy adag, lehet napi 2x is, a 100mg-osból 0,2ml egy adag.

Plusz legyen betadine vagy octanisept, ha megsérül a bőrük, karmuk.


A helyük!

Legalább 120x60cm-es ketrec, de a legjobb, ha a szoba egyik részén a földön el tudsz nekik keríteni helyet, hogy ne rághassanak meg semmit, és legyen hely szaladgálni.

Alájuk én fapelletet rakok, ami felett fürdőszoba szőnyeg van. Nagyon kellemes a lábuknak a habszivacs, a pisi átmegy rajta, 1-2 naponta lehet takarítani, és kell is, mert sokat kakálnak. A vizes pelletet pedig cserélni kell.

Teljes nagytakarítás es csere 1-2 havonta.


Nasinak a szárított fűféléket, gyógynövényeket nagyon szeretik, de ésszel kell adagolni ezeket is, inkább jutalomfalatként.


A ketrecben kötelező a bújó, házikó, bármi. Malaconként legalább 1, mert zsákmányállat, retteg, ha nem tud elbújni, és szeretnek egyedül lenni egy házban, különben megy majd a verekedés.

Ezeket is mosni kell, ha szövetből vannak, szóval sokat kell foglalkozni velük, de nagyon aranyosak, és mindegyik egyéniség! 🙂

A házukba sose nyúlj be, ne kapd ki őket vele, mert nem tudnak majd bízni benne.

Ha ki akarod venni őket, érdemes erre a célra egy tiszta bújót odatenni, es bele tessékelni őket kézzel, ha nem megy magától. Nekem van egy cocám, aki szeret kijönni, kézzel alá lehet nyúlni, engedi magát kivenni, de a másik kettő, mintha az életéért futna 😀😀

Nekik ez egy stressz, így nem kergetem őket. Itt használom a bújót és azzal emelem ki, majd abból szedem ki őket.


Nekem a 3 coca havi fenntartása kb 10-15 ezer ft, de állatorvosra elment már 150 ezer ft 2 év alatt. Ha nem esznek, bágyadtak, valami fura, azonnal vinni kell, mert nem mutatják a jelét soha a betegségnek, mivel zsákmányállatok. Ha mar látható jele van, nagy a baj.

Emellett otthon körmöt is kell vágni nekik havonta.


Remélem tudtam segíteni, olvass utána a növényeknek, miket ehetnek, illetve a viselkedésnek, hangoknak! Leglényegesebb, a fogkocogtatás. Ilyenkor nem tetszik nekik valami, stresszesek, félnek. Ezután a kuruttyolás, berregés, ilyenkor ha udvarolnak rázzák a popsijukat is, de ha simogatáskor csinálja, jelzés, hogy nem tetszik nekik. Simogatni általában a fejüket szabad, felül, oldalt, alul. Némelyik szereti a hátát is, de az a ritkábbik. Hasukat soha, azt féltik.

Néha csipognak, mint egy kismadár. Ez tudományosan megmagyarázhatatlan, ritkán fordul elő, de semmit nem jelent. Talán hipnózisban vannak, meg lehet simizni, de nem igényel különösebb ráfordítást. Nálam egy csinálta eddig, 2 év alatt 2x.

Ha kiabálnak, rácsot rágnak, sípolnak, akkor kaját kérnek. Ezzel okosan, mert ha rájönnek, hogy kapnak is mindig, akkor rászoknak. Zacskó csörgésre, hűtő nyílásra már jönnek is kiabálni, és nagyon kitartóak! 😅

Remélem nem hagytam ki semmi lényegeset, bárki bármilyen állatot vállal, nézzen utána mindennek, és tartsa a legmegfelelőbb körülmények között!

Amíg egy állat tulajdonságait, igényeit nem tanuljuk meg, addig ne is vállaljuk!

márc. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!