Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hosszabb, vonaton való utazásr...

Hosszabb, vonaton való utazásra viszem a patkányaimat. Mire figyeljek, hogy jobban bírják az utat? Szállító boxban lesznek, sok ronggyal. IC-n próbálkozott már valaki kisállatot felvinni?

Figyelt kérdés

Nem értem miért nem vihetem fel őket IC-re, de ha már így van akkor segítsen valaki aki ebben szerzett tapasztalatot. Zárt boxban lehet valami bajuk? Úgy értem a MÁVról beszélünk, valamelyik kocsiban 50 fok van, a másikban kereszthuzat, az utcán meg 5 fok. Ilyenben vinném őket: [link] ,de erre még van varrva egy szivacsos bélésű melegítő huzat. Így rendben lesznek?

Kérem ha valakinek rossz tapasztalata van, azt is írja meg, fontos nagyon, az állatok egészségét nem akarom kockáztatni.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Ui: a patik egészségesek, ettől függetlenül nem szeretném, hogy megfázzanak és egyből dokihoz kelljen menni.


2010. nov. 24. 08:14
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Nagyon édesek abban egyetértünk) Én is gondolkodtam külföldön -egyszer már mentem is 1,5 évre és nem vihettem magammal az akkori patijaimat-, de még egyszer ezt a hibát nem követem el. Életem végéig bánni fogom, hogy nem maradtam itthon és "magukra hagytam" őket. Elvittem egy sráchoz aki eladta őket kiskedvencnek. Remélem. =(

Viszont EZEKET a kis dinnyéket nem hagyom el semmi pénzért, vigyázok rájuk, mindenki tudja a körülöttem élők közül, hogy ÉN, mint olyan nem létezem csak ÉN és a PATIK:)

2010. nov. 24. 09:36
 32/42 A kérdező kommentje:
IC-n vitted a röfit? Kaller sem nézelődött? Hova tetted? Lábadhoz, fel a csomagokhoz vagy a szék alá, esetleg ölben volt? Ezen még filóznom kell, hogyan oldhatnám meg. Mivel eleve rengeteg cuccal megyünk talán nem tűnne fel.. Viszont ha lebukok akkor az már nagyon nagy probléma.. Nem lehet ezt megbeszélni valakivel ott a MÁVnál..?
2010. nov. 24. 09:39
 33/42 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nem IC-n vittem, hanem rendes vonaton, de gondolkozás nélkül felvinném IC-re is. Rengetegszer utaztam már IC-n, és senki nem érdeklődött a nálam lévő csomagok tartalmát illetően, úgyhogy akár a lábadhoz is rakhatod a szatyrot, vagy az öledbe, a kallert nem fogja érdekelni mi van benne! Csak annyi, hogy ne vedd ki a szatyorból a hordozót. A csomagokat nem ellenőrzik az IC-n, úgyhogy abban a hordozóban egy plüssállat is lehetne, senki nem fogja megnézni.
2010. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

:S Na ez az.. Sima vonaton lehet vinni 2. osztályon állatkát, ha észre is vették, nem szólhatnak érte.

És a malackád hogy tűrte az utat? Minden rendben ment? Nem volt neki nagy megrázkódtatás? Télen volt ez vagy nyáron? Végülis ez mindegy, télen nyáron iszonyú melegek a kocsik:S

2010. nov. 24. 10:05
 35/42 anonim ***** válasza:

Szerintem IC-n sem fogják észrevenni, sosem nézik a csomagokat. Ha nem veszed ki a szatyorból, honnan tudhatnák meg, hogy mi van benne? Így esélytelen, hogy észrevegyék, ha nem veszed ki a szatyorból! Lerakod a lábadhoz a szatyrot, vagy akár az öledben is foghatod. Akár egy kiló alma is lehet benne, nem fogja megnézni senki.

A malacot műtétre vittem. Odafelé meg sem mukkant, pedig a malacok azért hangokat is adnak rendesen, de meg volt illetődve szegény, és csak feküdt a hordozóban. Én is úgy vittem, hogy egy ugyanilyen hordozóban, törölköző (tavasz volt), és a hordozót beletettem egy vászon strandtáskába. Visszafelé meg szegény nem volt teljesen magánál, mert altatva volt, és elég rosszul viselte. Szerintem a patik is meg fogják szokni a zajt, a vonat hangját, és aludni fognak, vagy legalábbis feküdni. Nem hiszem, hogy gond lesz velük.

2010. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Igazad van, a malackák valóban zajosabb kis állatkák, sajnálom, hogy pont amiatt volt csöndben, mert beteg volt.. Remélem azóta jól van.

Azt hiszem ha nem lesz megoldható a kocsi akkor bevállalom az IC-t. Majd kipakolok egy nagy utazóból és annak a tetejére teszem vagy egy másik kisebb táskába, persze nem zárom össze a tetejét.

Ha valakit majd még érdekelne akkor megírom mi történt vagy mi nem)

Szép napot Nektek és köszönöm a sok választ!

2010. nov. 24. 10:46
 37/42 anonim ***** válasza:
Én nekem is fóbiám van, de ha képen látom, akkor nem, csak ha szalad. Szóval mellém ülhetnél, ha szállítókosárban vannak. Amúgy szerintem vihetnéd őket. Én láttam már IC-n macskát is szállítóládában.
2010. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Engem érdekel, majd írd meg mi volt. Szerintem nem fogják észrevenni a táskában, és nem lesz gond! A malacka azóta sajnos meghalt :( Jó utazást és sok sikert hozzá! :)
2010. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a drukkot és válaszokat is)

Majd megírom mi lett, kocsi nem jött össze, de nem is bíztam benne.

Sziasztok! :)

2010. nov. 24. 13:42
 40/42 anonim ***** válasza:
Engem nem szokott érdekelni a dolog, egy kis szállítóban van a hazaviendő patim, a doboz pedig egy papírzacskóban. Így senki nem tudja, mi van benne, és simán felviszem ICre is. Eddig még egyszer nem fázott meg egyik patim se. Bár én ősszel szállítgattam őket Szeged-Bp útvonalon.
2010. nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!